Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov

28.06.2019 13:33:59 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov

V pondělí 24. června 2019 skončilo hlasování o nejlepší návrhy participativního rozpočtu města Turnov. Oficiální výsledky byly představeny na červnovém jednání zastupitelstva města. Z 11 návrhů je možná realizace čtyř projektů dle předložených rozpočtů.

Hlasování se celkem zúčastnilo 821 občanů Turnova. Největší zájem byl hned první den hlasování 10. června, a to 322 hlasujících. Další dny se průměrný počet hlasujících pohyboval mezi 30 - 40 hlasy. Hlasující vyplňovali také dotazník, ve kterém jsme se například ptali na otázku "odkud se o participativním rozpočtu dozvěděli" - 345 hlasujících od přátel či známých, 193 z Facebooku Města Turnova, 83 z jiných zdrojů a například 48 z webových stránek www.tvorime.turnov.cz.

Většina hlasujících pocházela z Turnova 2 (163), z centra města (152) či z Mašova, Pelešan a Kadeřavce (152). Poměr žen a mužů byl vyrovnaný téměř 50:50. Největší zastoupení měli hlasující ve věku 25 - 34 let a dále pak 35 - 44 let.

Pumptrack v Turnově<br />Autor: Archiv města Turnov„Jsem ráda, že se do projektu zapojilo tolik návrhů a zvýšil se zájem o hlasování," sdělila místostarostka Petra Houšková. Také doplnila, že oproti minulým ročníkům participativního rozpočtu se jedná o nárůst počtu hlasujících i změnu samotného uchopení projektu, který má nový název, samostatné webové stránky, vyšší částku rozpočtu, i možnost elektronického podávání návrhu.

Jasným vítězem se stal návrh Marka Slavíka a Daniela Lišky s názvem PUMPTRACK V TURNOVĚ s celkovým počtem 465 hlasů. Na druhém místě skončil návrh OBNOVENÍ PĚŠÍ STEZKY KE STEBENCE od Marie Meixnerové s 237 hlasy. Třetí místo patří návrhu DĚTSKÉ HŘIŠTĚ MAŠOV s 231 hlasy, který předložila Miroslava Vlčková. Bramborová medaile patří návrhu Nataniela Mansfelda PÍTKO DO PARKU se 172 hlasy.

Každý občan mohl podpořit až čtyři návrhy kladnými hlasy, a využít mohl také 2 hlasy záporné. Celkové pořadí návrhů zobrazuje následující tabulka:

Výsledky hlasování<br />Autor: Archiv města Turnov

„Děkuji všem předkladatelům, kteří se projektu Tvoříme Turnov zúčastnili. Jsem moc rád, že občané vyvinuli svoji aktivitu a využili možnost udělat další kout ve městě hezčím," dodal starosta města Tomáš Hocke.

Nyní budou probíhat schůzky s předkladateli, během kterých radnice bude ladit detaily, rozpočty a připravovat podklady k realizaci. Návrhy by měly být dle metodiky realizovány do 12 měsíců od zahájení realizace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hlasování o nejlepších návrzích Tvoříme Turnov odstartovalo
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit
Participativní rozpočet Tvoříme Turnov bude mít k dispozici 500 tisíc
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT