Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov

28.06.2019 13:33:59 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov

V pondělí 24. června 2019 skončilo hlasování o nejlepší návrhy participativního rozpočtu města Turnov. Oficiální výsledky byly představeny na červnovém jednání zastupitelstva města. Z 11 návrhů je možná realizace čtyř projektů dle předložených rozpočtů.

Hlasování se celkem zúčastnilo 821 občanů Turnova. Největší zájem byl hned první den hlasování 10. června, a to 322 hlasujících. Další dny se průměrný počet hlasujících pohyboval mezi 30 - 40 hlasy. Hlasující vyplňovali také dotazník, ve kterém jsme se například ptali na otázku "odkud se o participativním rozpočtu dozvěděli" - 345 hlasujících od přátel či známých, 193 z Facebooku Města Turnova, 83 z jiných zdrojů a například 48 z webových stránek www.tvorime.turnov.cz.

Většina hlasujících pocházela z Turnova 2 (163), z centra města (152) či z Mašova, Pelešan a Kadeřavce (152). Poměr žen a mužů byl vyrovnaný téměř 50:50. Největší zastoupení měli hlasující ve věku 25 - 34 let a dále pak 35 - 44 let.

Pumptrack v Turnově<br />Autor: Archiv města Turnov„Jsem ráda, že se do projektu zapojilo tolik návrhů a zvýšil se zájem o hlasování," sdělila místostarostka Petra Houšková. Také doplnila, že oproti minulým ročníkům participativního rozpočtu se jedná o nárůst počtu hlasujících i změnu samotného uchopení projektu, který má nový název, samostatné webové stránky, vyšší částku rozpočtu, i možnost elektronického podávání návrhu.

Jasným vítězem se stal návrh Marka Slavíka a Daniela Lišky s názvem PUMPTRACK V TURNOVĚ s celkovým počtem 465 hlasů. Na druhém místě skončil návrh OBNOVENÍ PĚŠÍ STEZKY KE STEBENCE od Marie Meixnerové s 237 hlasy. Třetí místo patří návrhu DĚTSKÉ HŘIŠTĚ MAŠOV s 231 hlasy, který předložila Miroslava Vlčková. Bramborová medaile patří návrhu Nataniela Mansfelda PÍTKO DO PARKU se 172 hlasy.

Každý občan mohl podpořit až čtyři návrhy kladnými hlasy, a využít mohl také 2 hlasy záporné. Celkové pořadí návrhů zobrazuje následující tabulka:

Výsledky hlasování<br />Autor: Archiv města Turnov

„Děkuji všem předkladatelům, kteří se projektu Tvoříme Turnov zúčastnili. Jsem moc rád, že občané vyvinuli svoji aktivitu a využili možnost udělat další kout ve městě hezčím," dodal starosta města Tomáš Hocke.

Nyní budou probíhat schůzky s předkladateli, během kterých radnice bude ladit detaily, rozpočty a připravovat podklady k realizaci. Návrhy by měly být dle metodiky realizovány do 12 měsíců od zahájení realizace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hlasování o nejlepších návrzích Tvoříme Turnov odstartovalo
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit
Participativní rozpočet Tvoříme Turnov bude mít k dispozici 500 tisíc
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT