Jubilejní Podještědský pohár přilákal 190 tanečních párů

21.10.2019 18:19:46 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Jubilejní Podještědský pohár přilákal 190 tanečních párů

V libereckém Domě kultury se v sobotu 19. října konal jubilejní 50. ročník Podještědského poháru, za kterým od začátku stojí manželé Jana a Jan Koškovi. Na doslova celodenní taneční maraton se do Liberce sjelo 190 tanečních párů z celé republiky.

„Naše páry získaly mnoho medailových a finálových umístění, na což jsme řádně pyšní. V dětské kategorii ovládl vítězství ve standardu i v latině David Bábel - Viktorie Bábelová. Potvrdili tím zisk vyšší třídy C v latinskoamerických tancích. V taneční lize juniorů 1 standard si nejlépe vedli Lukáš Taraba - Stella Řeháková, kteří skončili 5/15, v latinskoamerických tancích Adam Višnovský - Lucie Čechtická 4/16. Nejsilnější zastoupení jsme měli v juniorech 2 standard, kde za TK Koškovi nastoupilo sedm párů. Zasloužené vítězství si odnesl Jan Vlček - Petra Příplatová a bronz patřil Tomáši Pejsarovi s Valentýnou Plischkeovou z 18 párů. Finálové 6. místo si vytančil Jan Vlček s Petrou Příplatovou v latině Jun 2 a i v mládeži ve standardu. Dalším finalistou ve standardních tancích v mládeži se stal náš nový pár Viktor Helmich - Zuzana Růžičková, kterým se podařilo 5. místo z 18 párů. V postupové soutěži tř. A vytančil finálové 4. místo Jan Košek - Barbora Drahoňovská," shrnuli zástupci TK Koškovi.

Celý den vyvrcholil hlavní soutěží Taneční ligy dospělých. Latinskoamerické tance ovládly domácí páry Marek Bureš - Anastasiia Iermolenko, kteří jednoznačně zvítězili a na druhém místě stejně jasně skončili Jiří Kejzar - Barbora Košková ze 33 párů. Ve standardních tancích opět jasné stříbro získali Jiří Kejzar - Barbora Košková a 4. místo si vybojovali David Jodl - Kamila Burešová z 20 párů. „Opět ty nejkrásnější poháry nám připravila fy MARTY - sportovní poháry P. Volman, děkujeme. Podařilo se nám za podpory všech členů TK Koškovi zorganizovat tuto významnou akci tanečního sportu a už nyní se těšíme na 51. ročník 17. 10. 2020. Děkujeme všem tanečním párům za vzornou reprezentaci," dodali pořadatelé.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Taneční pár Marek Bureš s Anastasií Iermolenko šestnáctý na MS
Úspěch libereckých tanečníků Vlčka a Příplatové na světové soutěži
Úspěch juniorského tanečního páru TK Koškovi na mezinárodní soutěži

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dramaťáci ze Žižkovky vystoupili na krajském setkání knihovníků
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT