Jubilejní Podještědský pohár přilákal 190 tanečních párů

21.10.2019 18:19:46 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Jubilejní Podještědský pohár přilákal 190 tanečních párů

V libereckém Domě kultury se v sobotu 19. října konal jubilejní 50. ročník Podještědského poháru, za kterým od začátku stojí manželé Jana a Jan Koškovi. Na doslova celodenní taneční maraton se do Liberce sjelo 190 tanečních párů z celé republiky.

„Naše páry získaly mnoho medailových a finálových umístění, na což jsme řádně pyšní. V dětské kategorii ovládl vítězství ve standardu i v latině David Bábel - Viktorie Bábelová. Potvrdili tím zisk vyšší třídy C v latinskoamerických tancích. V taneční lize juniorů 1 standard si nejlépe vedli Lukáš Taraba - Stella Řeháková, kteří skončili 5/15, v latinskoamerických tancích Adam Višnovský - Lucie Čechtická 4/16. Nejsilnější zastoupení jsme měli v juniorech 2 standard, kde za TK Koškovi nastoupilo sedm párů. Zasloužené vítězství si odnesl Jan Vlček - Petra Příplatová a bronz patřil Tomáši Pejsarovi s Valentýnou Plischkeovou z 18 párů. Finálové 6. místo si vytančil Jan Vlček s Petrou Příplatovou v latině Jun 2 a i v mládeži ve standardu. Dalším finalistou ve standardních tancích v mládeži se stal náš nový pár Viktor Helmich - Zuzana Růžičková, kterým se podařilo 5. místo z 18 párů. V postupové soutěži tř. A vytančil finálové 4. místo Jan Košek - Barbora Drahoňovská," shrnuli zástupci TK Koškovi.

Celý den vyvrcholil hlavní soutěží Taneční ligy dospělých. Latinskoamerické tance ovládly domácí páry Marek Bureš - Anastasiia Iermolenko, kteří jednoznačně zvítězili a na druhém místě stejně jasně skončili Jiří Kejzar - Barbora Košková ze 33 párů. Ve standardních tancích opět jasné stříbro získali Jiří Kejzar - Barbora Košková a 4. místo si vybojovali David Jodl - Kamila Burešová z 20 párů. „Opět ty nejkrásnější poháry nám připravila fy MARTY - sportovní poháry P. Volman, děkujeme. Podařilo se nám za podpory všech členů TK Koškovi zorganizovat tuto významnou akci tanečního sportu a už nyní se těšíme na 51. ročník 17. 10. 2020. Děkujeme všem tanečním párům za vzornou reprezentaci," dodali pořadatelé.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Taneční pár Marek Bureš s Anastasií Iermolenko šestnáctý na MS
Úspěch libereckých tanečníků Vlčka a Příplatové na světové soutěži
Úspěch juniorského tanečního páru TK Koškovi na mezinárodní soutěži

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Oficiální Jablonecký běh do pohody byl sice přeložen na říjen (11. 10. 2020), pořadatelé však nelení a rekreační běh Zkus klus pořádají již nyní - ve čtvrtek 4. června. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Na jablonecké Střelnici byl Liberec jasně lepší
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT