K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

11.09.2019 15:19:45 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků.

„Benefice na Troskách pomáhají dobré věci. Proto jsem i nad tou letošní rád převzal záštitu. Na metalovém koncertě jsem nebyl letos poprvé. Vždycky je to zajímavý zážitek," poznamenal náměstek Pavel Svoboda. „Rád jsem také využil možnosti setkat se s rodinou malého chlapce osobně. Jako dárek jsem přinesl sadu angličáků. Matka mně dopředu prozradila, že by mu to udělalo velkou radost. Radost z dárku měl ale i jeho o dva roky mladší bráška," doplnil.

Peníze z koncertu použijí rodiče chlapce na zaplacení druhé fáze jeho rehabilitačního pobytu v lázních Klimkovice. Ta přijde na 40 tisíc korun. Do lázní plánují odjet v únoru příštího roku. Zbylou sumu z výtěžku benefice přidají na pomůcky pro malého Samuela, například na speciální ortopedické boty, které mu pomohou se lépe pohybovat.

„Mile nás překvapilo, kolik peněz se podařilo na metalovém koncertě vybrat. Moc nám to pomůže, protože pojišťovna speciální procedury v lázních nehradí. A na pomůcky, jako je třeba chodítko nebo invalidní vozík, přispívá jenom část," řekla matka hocha Michaela Bartošová.

Předání daru malému Samuelovi<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Pětiletý Samuel trpí tzv. MCM syndromem. Ten zahrnuje hydrocephalus (vodu v mozku), atypický žilní systém (různé výrůstky a nádory na žilách), těžkou mentální retardaci, hypotonické svaly a klouby, a další potíže. Dokud neabsolvoval první stupeň rehabilitačního pobytu v Klimkovicích, nepostavil se na nohy. Nyní s pomocí další osoby ujde několik kroků, a může se na krátkou vzdálenost pohybovat.

„Když se narodil, byl v té době v republice druhým miminem s tímto postižením. Ve světě žije dohromady jenom asi 150 stejných případů," doplnila Michaela Bartošová.

Jak už dříve uvedl Jakub Viták, metalový koncert vynesl víc, než pořadatelé předpokládali. Letos se na hradě Trosky uskutečnil už popáté. Každý rok je výtěžek z benefičního koncertu věnován potřebným, většinou zdravotně postiženým dětem. Benefici finančně podpořil Liberecký kraj. Díky příspěvku kraje mohli pořadatelé pokrýt náklady koncertu, a tak mohli všechny peníze, které vybrali na vstupném a z dobrovolných příspěvků, věnovat na léčbu malého Samuela.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Metalový koncert pro Samíka na Troskách vynesl 50 tisíc korun
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku
Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci
Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT