K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

11.09.2019 15:19:45 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků.

„Benefice na Troskách pomáhají dobré věci. Proto jsem i nad tou letošní rád převzal záštitu. Na metalovém koncertě jsem nebyl letos poprvé. Vždycky je to zajímavý zážitek," poznamenal náměstek Pavel Svoboda. „Rád jsem také využil možnosti setkat se s rodinou malého chlapce osobně. Jako dárek jsem přinesl sadu angličáků. Matka mně dopředu prozradila, že by mu to udělalo velkou radost. Radost z dárku měl ale i jeho o dva roky mladší bráška," doplnil.

Peníze z koncertu použijí rodiče chlapce na zaplacení druhé fáze jeho rehabilitačního pobytu v lázních Klimkovice. Ta přijde na 40 tisíc korun. Do lázní plánují odjet v únoru příštího roku. Zbylou sumu z výtěžku benefice přidají na pomůcky pro malého Samuela, například na speciální ortopedické boty, které mu pomohou se lépe pohybovat.

„Mile nás překvapilo, kolik peněz se podařilo na metalovém koncertě vybrat. Moc nám to pomůže, protože pojišťovna speciální procedury v lázních nehradí. A na pomůcky, jako je třeba chodítko nebo invalidní vozík, přispívá jenom část," řekla matka hocha Michaela Bartošová.

Předání daru malému Samuelovi<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Pětiletý Samuel trpí tzv. MCM syndromem. Ten zahrnuje hydrocephalus (vodu v mozku), atypický žilní systém (různé výrůstky a nádory na žilách), těžkou mentální retardaci, hypotonické svaly a klouby, a další potíže. Dokud neabsolvoval první stupeň rehabilitačního pobytu v Klimkovicích, nepostavil se na nohy. Nyní s pomocí další osoby ujde několik kroků, a může se na krátkou vzdálenost pohybovat.

„Když se narodil, byl v té době v republice druhým miminem s tímto postižením. Ve světě žije dohromady jenom asi 150 stejných případů," doplnila Michaela Bartošová.

Jak už dříve uvedl Jakub Viták, metalový koncert vynesl víc, než pořadatelé předpokládali. Letos se na hradě Trosky uskutečnil už popáté. Každý rok je výtěžek z benefičního koncertu věnován potřebným, většinou zdravotně postiženým dětem. Benefici finančně podpořil Liberecký kraj. Díky příspěvku kraje mohli pořadatelé pokrýt náklady koncertu, a tak mohli všechny peníze, které vybrali na vstupném a z dobrovolných příspěvků, věnovat na léčbu malého Samuela.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Metalový koncert pro Samíka na Troskách vynesl 50 tisíc korun
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku
Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT