K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

22.11.2016 14:35:27 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

K dominantě Českého ráje - hradu Trosky se řidiči a turisté dostanou po zrekonstruovaných silnicích. Liberecký kraj minulý měsíc dokončil opravu další přístupové komunikace, která vede k hradu Trosky. Rekonstrukce silnice III/28116 z Borku do Troskovic stála 42,5 milionu korun a financoval ji Liberecký kraj ze svého rozpočtu.

Slavnostní ukončení stavby se uskutečnilo v úterý 22. listopadu za účasti vedení kraje, zástupců Krajské správy silnic LK, zástupců společnosti PORR a.s. a starosty obce Troskovice Jaroslava Loudy.

Slavnostní stříhání pásky při otevření silnice v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Stavba probíhala v úseku dlouhém přes čtyři kilometry. „Na kompletní rekonstrukci jsme měli pět měsíců, práce probíhaly bez jakýchkoliv komplikací a podle harmonogramu. Od května do října došlo kromě celoplošné výměny asfaltového krytu k opravě propustků, vyčistění příkopů, doplnění svodidel, ale také k rozšíření tělesa komunikace pomocí vyztužení svahů. Součástí byla úprava vzrostlé zeleně i výměna svislého a vodorovného dopravního značení," popsal Jiří Šára, vedoucí provozu Sever společnosti PORR a.s., která stavbu na základě výběrového řízení prováděla.

Rozsáhlé stavební práce rovněž zahrnovaly rekonstrukci mostu 28116-2 přes potok Libuňka, který byl nově vybudován a podle požadavku Národního památkového ústavu obložen z pískovcových kamenů.

„Stavební náklady podle kontrolního rozpočtu projektanta činily necelých 62 milionů korun včetně DPH. Na základě výběrového řízení se nám podařilo cenu snížit na 42,5 milionu korun včetně DPH. Za upozornění stojí, že akce byla realizována z vlastních investic Libereckého kraje," uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Most přes Libuňku v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje S rekonstrukcí silnice III/28115 v Troskovicích, v úseku Krčák - Vidlák, za 33,2 milionu korun se jedná o dvě letošní nejnákladnější stavby, které kraj na své silniční síti zrealizoval.

Během rekonstrukce komunikace III. třídy 28115, která byla slavnostně otevřena v říjnu, došlo k obnově odvodnění, doplnění záchytných systémů, opravě jedné opěrné zdi, doplnění vodorovného dopravního značení a kompletní výměně svislého dopravního značení. Stavební práce probíhaly v úseku dlouhém 3,4 km od křižovatky na Semín po křižovatku se silnicí III/27921 Na Prašivci. Na základě výběrového řízení je prováděla společnost EUROVIA CS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do konce roku mají v Turnově dokončit zpevnění břehu Jizery nad jezem
Před zimou stihli opravit některé turnovské komunikace
Liberecký kraj se pustil do rekonstrukce silnic u Troskovic v Českém ráji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT