K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

22.11.2016 14:35:27 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

K dominantě Českého ráje - hradu Trosky se řidiči a turisté dostanou po zrekonstruovaných silnicích. Liberecký kraj minulý měsíc dokončil opravu další přístupové komunikace, která vede k hradu Trosky. Rekonstrukce silnice III/28116 z Borku do Troskovic stála 42,5 milionu korun a financoval ji Liberecký kraj ze svého rozpočtu.

Slavnostní ukončení stavby se uskutečnilo v úterý 22. listopadu za účasti vedení kraje, zástupců Krajské správy silnic LK, zástupců společnosti PORR a.s. a starosty obce Troskovice Jaroslava Loudy.

Slavnostní stříhání pásky při otevření silnice v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Stavba probíhala v úseku dlouhém přes čtyři kilometry. „Na kompletní rekonstrukci jsme měli pět měsíců, práce probíhaly bez jakýchkoliv komplikací a podle harmonogramu. Od května do října došlo kromě celoplošné výměny asfaltového krytu k opravě propustků, vyčistění příkopů, doplnění svodidel, ale také k rozšíření tělesa komunikace pomocí vyztužení svahů. Součástí byla úprava vzrostlé zeleně i výměna svislého a vodorovného dopravního značení," popsal Jiří Šára, vedoucí provozu Sever společnosti PORR a.s., která stavbu na základě výběrového řízení prováděla.

Rozsáhlé stavební práce rovněž zahrnovaly rekonstrukci mostu 28116-2 přes potok Libuňka, který byl nově vybudován a podle požadavku Národního památkového ústavu obložen z pískovcových kamenů.

„Stavební náklady podle kontrolního rozpočtu projektanta činily necelých 62 milionů korun včetně DPH. Na základě výběrového řízení se nám podařilo cenu snížit na 42,5 milionu korun včetně DPH. Za upozornění stojí, že akce byla realizována z vlastních investic Libereckého kraje," uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Most přes Libuňku v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje S rekonstrukcí silnice III/28115 v Troskovicích, v úseku Krčák - Vidlák, za 33,2 milionu korun se jedná o dvě letošní nejnákladnější stavby, které kraj na své silniční síti zrealizoval.

Během rekonstrukce komunikace III. třídy 28115, která byla slavnostně otevřena v říjnu, došlo k obnově odvodnění, doplnění záchytných systémů, opravě jedné opěrné zdi, doplnění vodorovného dopravního značení a kompletní výměně svislého dopravního značení. Stavební práce probíhaly v úseku dlouhém 3,4 km od křižovatky na Semín po křižovatku se silnicí III/27921 Na Prašivci. Na základě výběrového řízení je prováděla společnost EUROVIA CS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do konce roku mají v Turnově dokončit zpevnění břehu Jizery nad jezem
Před zimou stihli opravit některé turnovské komunikace
Liberecký kraj se pustil do rekonstrukce silnic u Troskovic v Českém ráji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Sytovská madona je lákadlem semilské výstavy Vánoce v muzeu
Správa KRNAP letos zpracovala 52 000 m3 kůrovcem napadeného dřeva
Turnovské volejbalistky jednou porazily vedoucí Děčín/ Rumburk
Rada kraje jmenovala nové ředitele škol v Železném Brodě a Liberci

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT