K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

22.11.2016 14:35:27 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

K Troskám vedou opravené silnice, kraj dokončil další rekonstrukce

K dominantě Českého ráje - hradu Trosky se řidiči a turisté dostanou po zrekonstruovaných silnicích. Liberecký kraj minulý měsíc dokončil opravu další přístupové komunikace, která vede k hradu Trosky. Rekonstrukce silnice III/28116 z Borku do Troskovic stála 42,5 milionu korun a financoval ji Liberecký kraj ze svého rozpočtu.

Slavnostní ukončení stavby se uskutečnilo v úterý 22. listopadu za účasti vedení kraje, zástupců Krajské správy silnic LK, zástupců společnosti PORR a.s. a starosty obce Troskovice Jaroslava Loudy.

Slavnostní stříhání pásky při otevření silnice v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Stavba probíhala v úseku dlouhém přes čtyři kilometry. „Na kompletní rekonstrukci jsme měli pět měsíců, práce probíhaly bez jakýchkoliv komplikací a podle harmonogramu. Od května do října došlo kromě celoplošné výměny asfaltového krytu k opravě propustků, vyčistění příkopů, doplnění svodidel, ale také k rozšíření tělesa komunikace pomocí vyztužení svahů. Součástí byla úprava vzrostlé zeleně i výměna svislého a vodorovného dopravního značení," popsal Jiří Šára, vedoucí provozu Sever společnosti PORR a.s., která stavbu na základě výběrového řízení prováděla.

Rozsáhlé stavební práce rovněž zahrnovaly rekonstrukci mostu 28116-2 přes potok Libuňka, který byl nově vybudován a podle požadavku Národního památkového ústavu obložen z pískovcových kamenů.

„Stavební náklady podle kontrolního rozpočtu projektanta činily necelých 62 milionů korun včetně DPH. Na základě výběrového řízení se nám podařilo cenu snížit na 42,5 milionu korun včetně DPH. Za upozornění stojí, že akce byla realizována z vlastních investic Libereckého kraje," uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Most přes Libuňku v Troskovicích<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje S rekonstrukcí silnice III/28115 v Troskovicích, v úseku Krčák - Vidlák, za 33,2 milionu korun se jedná o dvě letošní nejnákladnější stavby, které kraj na své silniční síti zrealizoval.

Během rekonstrukce komunikace III. třídy 28115, která byla slavnostně otevřena v říjnu, došlo k obnově odvodnění, doplnění záchytných systémů, opravě jedné opěrné zdi, doplnění vodorovného dopravního značení a kompletní výměně svislého dopravního značení. Stavební práce probíhaly v úseku dlouhém 3,4 km od křižovatky na Semín po křižovatku se silnicí III/27921 Na Prašivci. Na základě výběrového řízení je prováděla společnost EUROVIA CS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do konce roku mají v Turnově dokončit zpevnění břehu Jizery nad jezem
Před zimou stihli opravit některé turnovské komunikace
Liberecký kraj se pustil do rekonstrukce silnic u Troskovic v Českém ráji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třicet měst, včetně Semil, slaví 30 let svobody s Pamětí národa
Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT