Kam vyrazit na čarodějnice?

27.04.2011 17:34:44 | Autor: Petr Ježek a Otakar Rezler | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam vyrazit na čarodějnice?

Pálení čarodějnic nebo také Filipojakubská noc se odehrává v noci ze soboty 30. dubna na neděli 1. května. Připravili jsme pro vás přehled akcí pro děti i dospělé v Pojizeří a v širším okolí, které můžete v tyto dny navštívit.

Starý a dodnes živý lidový zvyk Pálení čarodějnic, kdy se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara má základy už v pohanství a oslavách plodnosti. Kromě Česka se slaví v mnoha dalších evropských zemích od Irska až po Skandinávii.

Pokud vám ve výčtu chybí nějaká podobná z vašeho okolí a chcete ji doplnit, tak je to možné po napsání stručných informací na mail redakce@nasepojizeri.cz

Přehled akcí spojených s čarodějnicemi:

Čtvrtek 28. dubna

Čarodějnice v Zelené dřevěnce

Už ve čtvrtek od 14 hodin pořádají sdružení CPR M.E.D a Zrnko naděje Čarodějnice v Zelené dřevěnce v Jílovecké ulici v Semilech.

Pátek 29. dubna

Předčarodějnice v Jabloneckých Pasekách

Akce proběhne na hřišti v Jabloneckých Pasekách za restaurací Lagarto De Oro U Staré lípy a pořádají ji místní hasiči. V pátek od 17 hodin budou připraveny soutěže a hry pro děti. Lampionový průvod masek vyrazí v 19 hodin z místního nádraží. Na závěr akce proběhne volba Miss čarodějnice.

Sobota 30. dubna

Čarodějnice 2011 v Benešově

Hasiči Benešov u Semil pořádají tradiční Pálení čarodějnic v hasičském areálu Podolí - Benešov u Semil v sobotu od 18.30 hodin. V programu je taneční a pěvecké vystoupení dětí ze ZŠ Benešov, dále vystoupení umělkyň Ženy dvou tváří a představí se i umělecké sdružení Nejistá diagnóza. Zatančí i skupina T.I.K. Jilemnice s jedinečnou ohnivou šou Stopy plamene. Program vyvrcholí velkým ohňostrojem. Odměna nemine děti v maskách a občerstvení bude zajištěno včetně sejkor.

Čarodějnice 2011 s dobrovolným sborem Semily I.

Tradiční čarodějnický rej SDH Semily I. se koná na zahradě za zbrojnicí v sobotu od 17 hodin. K prodeji budou špekáčky i párky na opečení, bramboráky z vlastní produkce, nealko i alko. K poslechu a případnému tanečnímu reji bude hrát country skupina Hobrbule. Děvčatům i ženštinám různého věku je povoleno vzíti si sebou nějaké to košťátko k půlnočnímu letu nad semilskou kotlinou.

Pejskařské čarodějnice v Semilech

V sobotu budou na kynologickém cvičišti Na Treperce v době od 16.30 do 18 hodin probíhat zábavné soutěže a hry pro děti. Všechny soutěžící děti budou odměněny drobnými cenami a dárky. Od 18 hodin předvedou své umění a dovednosti družstva z Be Happy Semily s ukázkou parkuru psů - agility a družstvo ZKO Semily s ukázkami sportovního výcviku psů v poslušnosti a obraně.Po setmění bude zapálena veliká vatra.

Pouť a čarodějnice v Libštátě

V Libštátě je kostel sv. Jiří, proto bývá pouť v týdnu, na kdy připadne svátek Jiřího. Jelikož v tomto týdnu byly velikonoce, které mají přednost, byla pouť v Libštátě o týden posunuta na víkend 30. dubna až 1. května, kdy proběhne souběžně s čarodějnicemi. Můžete navštívit nejrozmanitější atrakce, prohlédnout si zboží ve stáncích, zastavit se u občerstvení Na stopce a večer se účastnit pálení čarodějnic. V pátek od 21 hodin bude čarodějným rejdům předcházet pouťová taneční zábava v místním kulturním domě, kde bude hrát Suffering Souls.

Pálení čarodějnic Kundratice

Na letním parketu na hřišti v Kundraticích pořádá MS Skalice pálení čarodějnic spojené se zvěřinovými hody. Soutěže pro děti a zvěřinové hody začínají od 19 hodin. Ve 20.30 bude následovat zapálení hranice s čarodějnicí a od 21 hodin taneční zábava Tampelband.

Čarodějnice v Jilemnici

Společenský dům Jilm a Město Jilemnice pořádají Čarodějnice od 19 hodin v areálu u technických služeb. Hrát bude skupina Žold, bohaté občerstvení i vatra budou připravené. Čarodějničky v kostýmech budou vítané!

Čarodějnické odpoledne v Lomnici nad Popelkou

Tradiční odpoledne s netradičními disciplínami nejen pro čaroděje a čarodějky se koná va reálu DDM Sluníčko a na školním hřišti od 16 do 19 hodin. Společně s rodiči můžete soutěžit a hrát si. Odměněny budou nejen nejhezčí masky a nejúspěšnější soutěžící.

Pálení čarodějnic s lampiónovým průvodem v Železném Brodě

Lampiónový průvod doprovázený železnobrodskou dechovou hudbou Broďanka vyjde z Malého náměstí v Železném Brodě po setmění mezi 19.45 - 20 hodin. Po nábřeží Obránců míru doprovodí průvod až na hasičské hřiště, kde bude zapálena velká vatra. Pro maminky s dětmi budou v prostoru hasičského hřiště k dispozici malé ohýnky na opékání vuřtů již od 19 hodin. Můžete přijít v kostýmu čarodějnice a zasoutěžit si v letu na koštěti! Soutěže budou probíhat na hasičském hřišti po příchodu lampiónového průvodu.

Čáry u arény aneb čarodějnice nás baví v Liberci

Bohatý program bude připraven na poslední dubnový večer u liberecké Tipsport arény. Zde se letos poprvé na horním parkovišti od 17 hodin rozjede pravý rej čarodějnic. Nebude chybět obrovská vatra, ohníčky na opékání buřtů a pro děti tolik oblíbený lampiónový průvod, zajímavé soutěže i skákací hrad.

Lampionový průvod a pálení čarodějnic v Jablonci u přehrady

Od 17 hodin můžete upálit svou čarodějnici u jablonecké přehrady, na louce mezi první a druhou přehradou. Na programu jsou soutěže a opékání buřtů, živá hudba i lampionový průvod. Vrcholem akce pak bude ohňostroj. Akci pořádá DDM Vikýř Jablonec nad Nisou.

Let čarodějnic pod Kunětickou horou

Sobotní akce pod Kunětickou horou u Pardubic je jak pro dospělé, tak i pro malé ratolesti. Můžete se těšit na zpěváky Marka Ztraceného a Annu K. ale jako hlavní hvězda večera vystoupí skupina MIG 21. Součástí budou ukázky šermířského umění nebo vystoupení s dravci. Děti jistě bude zajímat show Michala Nesvadby, také je připravena balónková show, ze které si mohou odnést malý dáreček, balónková diskotéka a vtipné soutěže. Otevření areálu ve 12 hodin, začátek programu od 14 hodin.

Čarodějnice na Klášteře

V Nové Pace čeká čarodějníky vystoupení hudební skupiny Stoned nebo Spocená uklízečka. Akce se koná v sobotu od 19 do 24 hodin v centru Klášter Nová Paka. Vstupné je 50 Kč a pořádá ji Občanské sdružení Život bez bariér.

Grabštejnské čarodějnice

V sobotu proběhnou čarodějné rejdy i na hradě Grabštejn. Pod názvem Hradní čarodění pro celou rodinu akci pořádá Kulturní agentura ŠtěK. Od 16 hodin jsou součástí Čarodílny - vyrábění čarodílek pro malé i velké.

Čarodějnice Brada-Rybníček

Tradiční pálení čarodějnic bude probíhat v sobotu také na hasičském hřišti v Rybníčku.

Přehled jarmarků a velikonočních akcí v dubnu - najdete i fotogalerie

Další podobné přehledy najdete v rubrice Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT