Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. října

05.10.2018 22:57:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. října

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 5. až do neděle 7. října 2018. Hrají se utkání ve fotbale, hokeji i florbale, konají závody v bězích i motosportu, a také mnoho turistických a společensko-zábavných akcí.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz

FOTBAL

Zde se nacházejí jen domácí zápasy celků z Pojizeří, kompletní přehled fotbalových zápasů najdete v souhrnu, který se během víkendu změní na výsledkový servis i s odkazy na aktuální články.   

Krajský přebor
Sobota 15.30: Rovensko p. T. - Skalice, Železný Brod -  Sedmihorky.

I.A třída
Sobota 15.30: Lomnice n. P. - Hejnice.
Neděle 15.30: Košťálov/ Libštát - Ruprechtice.

I.B třída východ
Sobota 10.00: Přepeře B - Velké Hamry B, 15.30: Bozkov - Harrachov, Jablonec n. J. - Albrechtice, Roztoky - Bělá.

Okresní přebor
Sobota 16.00: Vysoké - Poniklá, Stružinec - Mírová, Jilemnice - Libštát, Nová Ves - Mříčná.
Neděle 16.00: Studenec - Martinice.

Okresní soutěž
Sobota 16.00: Zálesní Lhota - Košťálov/ Libštát C, Tatobity - Rovensko B, Sport Future Studenec - Bozkov B, Horka - Víchová.
Neděle 14.30: Benecko - SK Studenec B, 16.00: Přepeře C - Kruh.

HOKEJ

Liberecká liga
Sobota 17.00: HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec.
Neděle 18.00: HC Lomnice n. P. - Česká Lípa.

FLORBAL

1. liga žen
Sobota 17.00: TJ Turnov - Florbal Chomutov.
Neděle 17.00: TJ Turnov - Rudé Dračice Týn. Oba zápasy se hrají v hale TJ Turnov ve Skálově ulici.

ATLETIKA

Benešovská osmička
Součástí takzvaného benešovského běžeckého podzimu je v sobotu 6. října tradiční přespolní běh Benešovská osmička. Závod mužů a veteránů na 8000 metrů doplňuje běh na 2250 metrů pro ženy, nechybí ani závod dětí a žactva na tratích od 50 do 1200 metrů. Závod dospělých a dorostu odstartuje v 15 hodin, dětský kategorie zahajují ve 13.30 ve sportovním areálu v hořením Benešově.

Mšenský přespolní běh
V sobotu 6. 10. v 9.30 startuje Mšenský přespolní běh. Pro šechny kategorie běh od 50 metrů po 5 a 9 km. Je součástí poháru přespolních běhů lyžařů.  Start lyžařský areál Břízky.

Lesní běh Josefáč
V neděli 7. 10. v 10 hodin startuje 46. ročník Lesní běh Josefáč. Pro všechny kategorie běh od 150 metrů po 6.250 metrů v lyžařském areálu Lesana - Josefův Důl.

Memoriál Zdeňka Boudy v Huti
V neděli 7. 10. startuje v 9 hodin 46. ročník závodu Huť - Bratříkov - Huť aneb memoriál Zdeňka Boudy. Ženy, muži 5 + 10 km - kategorie dětí od ročníku 2016. Start na hřišti pod poštou - Huť (Pěnčín).

Liberec Nature Run
V neděli 7. října se Liberec stane centrem běžeckého dění. Premiérový ročník závodu Liberec Nature Run, konaný za podpory města Liberec, má za cíl se organizačně zařadit mezi českou špičku terénních běhů. Letos se aktivně zúčastní více než 2500 běžců z celého světa, z toho 500 účastníků dm rodinného běhu. To vše s sebou přináší určitá omezení v podobě dopravních uzavírek. Start přímo v centru Liberce na 22 km trasu v 11.30, start na 12 km ve 12.15.

ORIENTAČNÍ BĚH

Světový pohár v Českém ráji
V sobotu 6. října proběhne na gotickém hradu Valdštejn závod Světového poháru v orientačním běhu. Stane se tak poprvé, kdy přímo na hradě naleznou zázemí orientační běžci. Světový pohár v orientačním běhu je nejvyšší světová soutěž orientačních běžců, do Českého ráje se proto sjedou ti nejlepší z nejlepších. Omezení se bude týkat i parkoviště Pelešany, které bude vyhrazené pro účastníky závodu.

MOTOSPORT

KTM ECC Ve Vysokém
V sobotu 6. a v neděli 7. září se jede šestý podnik seriálu KTM ECC pro rok 2018 pod vedením z Enduro klubu Semily. Závod dětí má start v sobotu v 8.30, Lic A, Lic B, Vet hobby, Vet lic., 85 ccm startují v sobotu v 10.30 a hobby jezdci E1, E2 a E3 ve 14.00. Start nedělního závodu společně se startem po vlnách dle kategorií. Článek o předchozím závodě

TURISTIKA

Na Žaltman
Turistický oddíl OKČT Lomnice nad Popelkou pořádá v sobotu 6. října výlet nazvaný Na Žaltman. Sraz je v 7.04 na vlakovém nádraží v Lomnici nad Popelkou. Popis trasy (14 km): Malé Svatoňovice, Markoušovice, Paseky, Žaltman, Malé Svatoňovice.

Draci mají v sobotu slet na Kozákově SPOLEČENSKO-ZÁBAVNÉ AKCE

Drakiáda na Kozákově
Draci se chystají na Kozákov! V sobotu 6. října 2018 se zde totiž od 13 do 15 hodin koná jejich slet. Chystají se draci všech velikostí a jmen. Vlastnoručně si můžete vyrobit svého „oře" na tuto akci, a pokud nemáte na tuto bohulibou činnost čas, můžete si ho i zakoupit. Samostatná pozvánka

Restaurant day v Turnově
Akce Restaurant day proběhne v sobotu 6. října od 10 do 11 hodin spolu s představením obnovených prostor Žluté ponorky v Turnově.

Drakiáda na lomnickém letišti
V neděli 7. října od 14 hodin se koná Drakiáda na lomnickém letišti. Občerstvení bude zajištěno, pořadatel Středisko volného času Sluníčko.

Podrobnější pozvánky a související články:

Draci mají v sobotu slet na Kozákově

Říjnové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Co jste zmeškali minulý týden?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Od středy 8. dubna v Turnově otevřou kompostárnu a sběrný dvůr
Turnovští obchodníci si mohou dezinfekci vyzvednout u strážníků
Divadlo F. X. Šaldy uvádí první online divadelní seriál Operace Archa

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT