Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu od 13. do 15. ledna

13.01.2017 11:43:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu od 13. do 15. ledna

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí o víkendu od pátku 13. do neděle 15. ledna 2017. Konají se utkání v hokeji, závody v běhu na lyžích, sjezdu, autoskijöringu, atletice, biatlonu, ale třeba i v sáňkování. Náš přehled doplňujeme i o aktuální rozpis některých pojizerských sportovišť.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz

HOKEJ

Liberecká liga - nadstavba
Sobota 17.00: HC Turnov 1931 - HC Lomnice n. P.

Okresní přebor - LHL Svijanské nápojky
Sobota 17.30: HC Syřenov - Zeos Lomnice.
Neděle 15.30: Sokol Těpeře - HC Turnov, 17.15: HC Železný Brod - HC Jilemnice.

Nejvyšší pojizerská liga
Pátek 21.00: HC SDH Hnanice - HC Všeň Pojizeří.
Sobota 20.00: HC Performers - HC Modřišice.
Neděle 18.00: SDH Troskovice - HC Sokol Turnov.

FOTBAL

Zimní halový turnaj ve fotbale mládeže
Turnaj pro roč. nar. 2008 a ml., roč. nar. 2005 a ml. se odehraje v sobotu 14. ledna. Hala SC Semily od 8.30. Pořádá SK Semily.

Zimní halový turnaj ve fotbale mládeže
Turnaj pro ročník nar. 2007 a ml. se koná v neděli 15. ledna. Pořádá SK Semily, hala SC Semily od 8.30.

VOLEJBAL

1. liga mužů
Pátek 19.30: TJ Zikuda Turnov - Staré Město.
Sobota 15.00: TJ Zikuda Turnov - Brno B. Oba zápasy se hrají v hale TJ Turnov.

BĚH NA LYŽÍCH

Pohár Libereckého kraje
V sobotu 14. 1. v 10 hodin startuje 2. Pohárový závod KSL Libereckého a Královehradeckého kraje - závody žactva - klasicky v běžeckém areálu na Benecku.

SJEZD NA LYŽÍCH

Roky open cup v Rokytnici
V neděli 15. ledna se koná ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou 1. kolo série veřejných závodů ve slalomu Roky open cup. „Závod je určen pro širokou veřejnost, kdo se chce zúčastnit, potřebuje soutěživého ducha, odvahu a celodenní skipas. Registrace před závodem proběhne od 8.30 do 9.30 hodin v restauraci Černý potok u dolní stanice lanovky na Lysou horu. První závodníci odstartují v 10 hodin na Křížku. Závodit se bude ve čtyřech kategoriích. Děti do 10 a do 18 let ve smíšených kategoriích, kategorie od 18 let je rozdělena na ženy a muže," láká do skiareálu Rokytnice nad Jizerou ředitel Michal Kopecký.

Fanoušci autoskijöringu se dočkali! Startuje Krkonošský pohár

AUTOSKIJÖRING

Krkonošský pohár v autoskijöringu v Jesenném
Netradiční sport spojující motorismus a lyžování je po téměř dvou letech zpět! V sobotu 14. ledna totiž znovu odstartuje Krkonošský pohár v autoskijöringu! Prvním závodem bude za pořadatelství místního automotoklubu podnik v Jesenném, prezence bude od 7 do 8 hodin, start hlavního závodu v 8.30. Podrobná pozvánka

SÁŇKOVÁNÍ

Pod Ještědem připomenou začátky lyžování

Saně na Ještědu
V sobotu 14. 1. v 9 hodin startuje akce Saně na Ještědu. Na vleku Skalka ten, kdo bude mít dobové dřevěné sáně má jízdu zdarma na upravené přírodní dráze. Pořadatelé omezený počet saní i zapůjčí - zkušenosti předá i olympionik a reprezentant Petr Urban. Prezentace při nástupu u dolní stanice lanovky. Koná se k připomenutí 103. výročí vítězství na prvním ME Rudolfa Kauschky. Pořádá Archa 13, Dukla Liberec, Spartak Smržovka, horský spolek Jiřetín. Podrobná pozvánka

Sáňkařské závody v Chuchelně
Obec Chuchelna, komise pro kulturu a sport a místní hasiči pořádají Sáňkařské závody v Kadlecově rokli. V sobotu 14. ledna je sraz účastníků před budovou obecního úřadu v Chuchelně. Prezence od 9 do 10 hodin, občerstvení bude zajištěno.

ATLETIKA

Přebor Libereckého kraje
V sobotu 14. 1. v 11 hodin a v neděle 15. 1. v 9 hodin startuje krajský přebor ve vícebojích a chůzi všech kategorií. Pořádá LIAZ Jablonec v atletické hale Střelnice.

BIATLON

Český pohár
V sobotu 14. 1. a neděle 15. 1. vždy v 10 hodin se koná 2. kolo ČP dorostu a dospělých v biatlonu. V sobotu je na programu sprint, v neděli stíhací závod. Pořádá SKP Jablonec v biatlonovém areálu v Břízkách.

TURISTIKA

Kolem Staropackých hor
OKČT Lomnice pořádá v sobotu 14. ledna turistický výlet nazvaný Kolem Staropackých hor. Popis trasy: Stará Paka, Hvězda, Levínská Olešnice, Nová Paka, Stará Paka. Sraz účastníků v sobotu v 9.04 na vlakovém nádraží v Lomnici nad Popelkou.

AKTUÁLNÍ PŘEHLED SPORTOVIŠŤ

FOTO: První bruslaři vyzkoušeli led na novém kluzišti v Semilech

Kluziště v Semilech
Technologie chlazení umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia, takže bruslení nezhatí ani mírně oteplení. V sobotu se může bruslit díky umělému osvětlení až do 21 hodin, v neděli se bruslí od 10 do 18 hodin. Přesný rozpis hodin najdete zde Od 13. ledna každý pátek od 13 hodin se bude na semilském kluzišti konat Školička bruslení.

Kluziště v Jilemnici
V prostorách sportovního stadionu Jilemnice je v zimě v provozu kluziště. Aktuálně je kluziště od pátku 13. 1. mimo provoz. V případě ochlazení bude v provozu opět v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Děti a mládež mají přístup zdarma, dospělí zaplatí 15 korun. Samostatná pozvánka

Kluziště Zimní stadion Ludvíka Koška Turnov
Veřejnému bruslení je vyhrazen v sobotu prostor od 12.30 do 15.45 hodin a v neděli od 10.15 do 14.15. Podrobný aktualizovaný rozpis zde http://maskova-zahrada.cz/sportoviste-a-sluzby/zimni-stadion/

Kluziště Zimní stadion Lomnice
Pravidelně přístupný pro veřejné bruslení je i zimní stadion v Lomnici nad Popelkou. V sobotu se pravidelně bruslí od 15.30 do 17 hodin a v neděli od 13.30 do 15 hodin. Také v letošní sezoně se koná projekt Školička bruslení, ve kterém se mohou kluci a holky naučit bruslit. Školička probíhá každou sobotu od 8.45. Dospělí platí vstup 30 Kč, děti do 15 let 20 Kč, doprovod 10 Kč.

Běžecké tratě na Hraběnce
V noci na pátek napadly v Jilemnici asi 3 cm sněhu. Z večera je nově upravena celá trať Jilemnické 50. V průběhu pátku budou ještě projety závodní tratě na Hraběnce. Nějaký sníh má ještě napadnout, na víkend budou tratě opět upravené na klasiku i bruslení.

Lyžařský areál V Popelkách
Celá páteřní trasa Klepanda - Zelený Háj byla ve čtvrtek 12. ledna upravena + přípojky od EMUGE a sídliště Babylon. Zbytek bude upraven dle plánu až dochumelí. Přímo v areálu jsou upravené okruhy 2,3,4 km, tyto stopy se pravidelně upravují.

Lyžování v Semilech na stadionu
Pro milovníky bílé stopy byly v tomto týdnu na spodním hřišti Městského stadionu v Semilech upraveny dva běžecké okruhy. Aktuálně je ale sníh hodně rozbředlý.

Rokytnice o víkendu otevírá červenou FIS sjezdovkuSkiareál v Rokytnici
Skiareál Rokytnice nad Jizerou nabízí již od soboty 7. ledna svou legendární, mezi lyžaři velmi oblíbenou červenou sjezdovku FIS. Na sjezdovkách v Rokytnici nad Jizerou aktuálně leží více než metr sněhu, navíc čerstvě napadlo 15 cm prašanu. Ve skiareálech Horní Domky a Studenov je upraveno 17 km sjezdových tratí všech obtížností.

Lyžařský vlek Semily
Po několika letech díky sněhové nadílce opět jezdí vlek v Semilech, v pátek od 15 hodin, v sobotu už od 9 hodin. Aktuálně je po oblevě sníh měkký, ale stále na svahu je.

Lyžařský vlek Kozákov
V týdnu se jezdí od 9 do 20 hodin, sněhu je na Kozákově dost, všechny sjezdovky jsou v provozu.

Lyžařský areál ve Struhách u Turnova
Sjezdovka je dlouhá 300 metrů s převýšením 50 metrů, má tedy parametry modré sjezdovky. Novými úpravami terénu bylo dosaženo rozšíření sjezdovky ve spodní části a zlepšení profilu svahu. Večerní lyžování za umělého osvětlení do 21 hodin. V sobotu 14. ledna bude v areálu ve Struhách zahájen 47. ročník veřejné lyžařské a snowboardové školy.

Podrobnější pozvánky a související články:

Fanoušci autoskijöringu se dočkali! Startuje Krkonošský pohár

Rokytnice o víkendu otevírá červenou FIS sjezdovku

Vánoční prázdniny znovu lákaly Turnováky sportovat

Nové kluziště Semiláky láká, bruslit jich v prosinci přišlo 2500

Lednové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Co jste zmeškali minulý týden?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Sytovská madona je lákadlem semilské výstavy Vánoce v muzeu
Správa KRNAP letos zpracovala 52 000 m3 kůrovcem napadeného dřeva
Turnovské volejbalistky jednou porazily vedoucí Děčín/ Rumburk
Rada kraje jmenovala nové ředitele škol v Železném Brodě a Liberci

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT