Kam za sportem v Pojizeří od 21. prosince až do Nového roku

21.12.2012 11:44:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem v Pojizeří od 21. prosince až do Nového roku

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří od pátku 21. prosince a až do úterý 1. ledna. Velkou cenou Jilemnice startuje sezona lyžařů, na Silvestra si pak můžete zaběhnout znovu na lyžích Na Lhotách, v Turnově sídlištěm jen po svých a na Nový rok pěšky nebo na čemkoliv na Kozákov.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz. 

HOKEJ

Všechna hokejová utkání se hrají na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

Pražský přebor
Sobota 22. 12. 18.00: HC Lomnice - Kobra B.

Liberecký přebor
Sobota 29. 12. 18.00: HC Lomnice - VTJ Liberec.

Okresní přebor - LHL Svijanské nápojky - 2. fáze
V první fázi Lomnické ligy dominovali Čeští Letci a TěpeřeNeděle 23. 12. 12.30: HC Čeští Letci - HC Black  Rooks Syřenov, 16.15: HC ZEOS Lomnice - Grey Grizzlies Hořice, 18.00: Sokol Rovensko A - HC Mírová.
Úterý 25. 12. 17.30: Sokol Těpeře - HC Black  Rooks Syřenov, 19.15: Sokol Rovensko B - Sokol Horní Branná.
Středa 26. 12. 17.30: Kaspo - HC ZEOS Lomnice, 19.15: Sokol Rovensko A - HC Jilemnice.
Čtvrtek 27. 12. 19.30: HC Semily - HC Železný Brod.
Sobota 29.12. 10.15: HC Jilemnice - HC Mírová, 12.00: HC TJ Benešov - Cutisin Jilemnice, 13.45: HC Čeští Letci - Sokol Těpeře.
Neděle 30. 12. Sklopísek Střeleč - BHK Turnov, 12.30: Kaspo - Novopacké Sklepy, 16.15: Sokol Horní Branná - HC Piráti, 18.00: HC Black  Rooks Syřenov - Sokol Roztoky.
Přehled a kompletní statistiky první fáze LHL

LYŽOVÁNÍ

Velká cena Jilemnice

Závod kontinentálního poháru - FIS Slavic cupu se jede za pořadatelství ČKS SKI Jilemnice na trati v Horních Mísečkách. V pátek 21. prosince v 10 hodin odstartuje závod klasickou technikou, ženy a juniorky na 5 kilometrů (na okruhu 2x 2,5) a muži a junioři na 10 kilometrů (3x 3,3). V sobotu 22. prosince se pak od 9.30 poběží volně na 10 - ženy a juniorky a na 15 kilometrů - muži a junioři. Oba závody se běží intervalově. Více podrobností v článku zde

Silvestrovský běh na lyžích
V případě dobrých sněhových podmínek se uskuteční pod Kozákovem Na Lhotách Silvestrovský běh na lyžích. Startuje se v 10 hodin v pondělí 31. prosince, pořádá SVČDM Semily.

Zahájení sezony v lyžařských areálech
Své brány návštěvníkům otevřely téměř všechny lyžařské areály a vleky umístěné ve vyšších polohách, ale lyžuje se například i na Kozákově, dobré podmínky už panují i v areálech v Rokytnici nad Jizerou, Rejdicích nebo v Harrachově. Podrobnosti v samostatném článku

ATLETIKA

Silvestrovský běh sídlištěm
Už 39. ročník tradičního Silvestrovského běhu sídlištěm pořádá  Žlutá ponorka Turnov a AC Syner Turnov. Trasy pro všechny kategorie se nachází na sídlišti u nádraží Českých drah. Závodní kancelář bude fungovat v kanceláři sportovní haly TSC Turnov. Start prvních kategorií se odehraje ve 13 hodin v pondělí 31. prosince, hlavní závod mužů odstartuje ve 13.30.

Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampiónů
Tradiční akce s netradiční zábavou v sobotu 29. prosince v Jilemnici. Jsou připraveny běžecké tratě pro všechny věkové skupiny. Některé trasy jsou delší a orientační, některé jsou připraveny jako běžecké sprinty, soutěžit ale mohou i prarodiče s vnoučaty nebo maminky s kočárky. Startuje se od 13.30 do 15.30 na jilemnickém náměstí. Pořádá OK Jilemnice.

FUTSAL

FOTO: Deset tisíc za výhru v KO-ZA cupu si rozdělili hráči Bombers

KO-ZA cup
Tradiční vánoční turnaj v sálové kopané KO-ZA cup se uskuteční ve středu 26. prosince od 8.30 ve Sportovním centru v Semilech. Na 11. ročník turnaje se chystá mezi 15 až 20 týmy. Vítězství z posledních dvou let obhajuje tým Bombers. Více podrobností v článku zde

VOLEJBAL

Vánoční turnaj ve volejbale mixů
Noční turnaj smíšených družstev ve volejbale se hraje ze čtvrtka 27. na pátek 28. prosince. Začíná se ve čtvrtek v 18 hodin ve Sportovním centru v Semilech. Turnaj pořádá SPV Semily, Helena Prokopová. 

VZPÍRÁNÍ

Vánoční turnaj v benchpressu
Ve Fit studiu M ve Sportovním centru v Semilech se koná v sobotu 22. prosince od 14.30 další ročník Vánočního turnaje v benchpressu.

STOLNÍ TENIS

Vánoční turnaj ve Slané
Tradiční Vánoční turnaj ve stolním tenise se koná v sobotu 29. prosince v Kulturním domě Slaná. Začátek v 8 hodin, zakončení přibližně v 18 hodin, startovné 50 Kč.

TURISTIKA 

Kolem Zebínu
V sobotu 22. prosince lomničtí turisté pořádají výlet nazvaný Kolem Zebínu. Trasa je dlouhá 15 km - Lomnice, Chlum, Kyje, Doubravice, Železnice, u Zebínu, Valdice. Sraz je v 9.00 na náměstí v Lomnici nad Popelkou. Pořádá OKČT Lomnice nad Popelkou.

Na Štěpána na Štěpánku

Tradiční vánoční setkání turistů proběhne na Štěpána 26. prosince pod rozhlednou Štěpánka. Akci pořádá klub Českých turistů Benešov u Semil, ale účastní se i další turistické kluby. Na Turnovské chatě bude od 10 do 14 hodin účastníkům předán účastnický list s razítkem. Podrobnosti v článku zde

Setkání turistů na Olšině
V sobotu 29. prosince lomničtí turisté pořádají výlet nazvaný na Olšinu. Trasa je dlouhá 16 km - Mnichovo Hradiště, Honsob, Olšina, Březina, Ploukonice, Příšovice. Sraz je v 7.07 na vlakovém nádraží v Lomnici nad Popelkou. Pořádá OKČT Lomnice nad Popelkou.

35. 34. ročník Novoročního výstupu na KozákovNovoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 35. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2013 od 9 do 15 hodin. Více podrobností

Letošní Velké ceny Jilemnice se účastní i Lukáš Bauer

Srazí někdo Bombers z trůnu na 11. ročníku KO-ZA cupu?

Na Štěpána i na Nový rok zamíří turisté na Štěpánku

35. ročník Novoročního výstupu na Kozákov

Co jste zmeškali minulý týden?

Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Přehled kulturních akcí v Pojizeří od Adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT