Kamiony opět blokovaly dopravu, u Jablonečku jeden visel z mostku

16.12.2011 20:22:22 | Autor: Petr Ježek a Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kamiony opět blokovaly dopravu, u Jablonečku jeden visel z mostku

Až deset centimetrů sněhu napadlo po poledni během dvou hodin na některých místech Libereckého kraje. Sníh a vítr komplikovaly situaci hlavně v dopravě. Jeden z kamionů havaroval u Jablonce nad Jizerou a hrozil jeho pád do potoka.

Uvízlé kamiony blokovaly silnici mezi Jabloncem a Tanvaldem ve stoupání v Lučanech, další stály u Harrachova. Nákladní vůz havaroval i na silnici 292 v Železném Brodu. „Kamiony by neměly jezdit, pokud to není vyloženě nutné," uvedl hlavní dispečer v Libereckém kraji pro zimní údržbu Pavel Pospíšil.

Zpoždění ale nabrali i lidé cestující vlakem, kvůli překážkám na frekventované trati mezi Libercem a Pardubicemi měly vlaky ve směru na Liberec zpoždění přes 60 minut. Profesionální hasiči v pátek odpoledne a večer zasahovali v Libereckém kraji celkem u 30 událostí.

„Většinou šlo o polámané větve a stromy, které na několika místech zatarasily komunikace. Stalo se tak například ve Višňové, Chrastavě, Chotyni, Lázních Libverda, Jindřichovicích pod Smrkem, Hrádku nad Nisou nebo v Raspenavě, kde navíc strom spadl do kolejiště a uzavřel železniční trať. Několikrát museli hasiči odstraňovat nebezpečné stavy způsobené utrženými plechy ze střech," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Hasiči zachraňovali naložený tahač před pádem

Velkým ekologickým škodám v pátek dopoledne zabránili semilští a jilemničtí profesionální hasiči. Pomocí automobilového jeřábu vyprošťovali havarovaný tahač s návěsem plným dřeva, který visel na mostku, a hrozilo, že v případě protržení nádrže vyteče její obsah do potoka. Nehoda se stala ve Stromkovicích nedaleko Jablonce nad Jizerou. Kromě jeřábu semilských hasičů pomáhal vůz vyprostit také traktor s navijákem.

„Pomocí jeřábu bylo provedeno nadzvednutí zadní části vozidla a pomocí traktoru s navijákem vozidlo vytaženo na vozovku. Při zásahu naštěstí nedošlo k úniku provozních kapalin," popsal Miloslav Jebavý, velitel družstva jilemnických hasičů. Jak dodal, vozidlo bylo po vytažení schopno samo odjet. Zásah hasičů trval více než tři hodiny.

Náklaďáky by do hor neměly vůbec jezdit

„Nedoporučujeme jízdu nákladních vozidel do horských a podhorských oblastí. Komplikace jsou ve všech stoupáních v nadmořské výšce nad 500 metrů nad mořem, nejhorší situace je v okolí Jablonce nad Nisou, Lučan, Nové Vsi u Jablonce, Smržovky, Tanvaldu, Desné," upřesnil provozní náměstek Krajské správy silnici Petr Šén.

Na silnicích leží rozbředlá vrstva sněhu a vozovky jsou podle Pospíšila obtížně sjízdné i pro osobní auta. Dispečer proto radí, kdo může, ať nevyjíždí. „Je mi ale jasné, že je pátek odpoledne a každý se bude snažit dostat domů," konstatoval Pavel Pospíšil.

Dopravu komplikuje i vítr, zejména v horských oblastech se tvoří sněhové jazyky a závěje. V terénu mají silničáři veškerou dostupnou techniku. „Zlepšení očekáváme až navečer," dodal Pavel Pospíšil.

Počasí a nepozornost řidičů zapříčinily několik vážných nehod

Podobné havárie najdete v nové rubrice KRIMI - Nehody

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT