Kanonáda ve druhé třetině zajistila Turnovu vítězství v České Lípě

14.11.2017 14:30:01 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráči ze srdce Českého ráje zažili vítězné svatomartinské odpoledne v České Lípě, kterým si pojistili vedení v tabulce krajské ligy mužů a odskočili před pronásledovateli v tabulce už na rozdíl šesti bodů. Rozhodnutí přinesla druhá třetina, ve které hosté otočili čtyřmi góly stav ze 2:1 na 2:5.

HC Česká Lípa - HC Turnov 1931 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Turnovské vítězství se nerodilo vůbec lehce. V první třetině se hráči nedostávali do tempa a zaostávali za domácími v bruslení. Ti stihli během 49 vteřin vstřelit dvě branky zásluhou Minaříka a Holčáka. Jedním ze světlejších momentů první třetiny tak bylo snížení z hole Jiřího Šimůnka tři minuty před první sirénou.

Do druhé třetiny vstoupil Turnov jako vyměněný, hýřil pohybem a už po 52 vteřinách bylo vyrovnáno, když se trefil Pavel Hanuš. V čase 25:39 napřáhl Petr Jágr, který v přesilovce poslal Turnov do vedení. Chvílemi to na hřišti vypadalo jako na Matějské. Turnov si s Českou Lípou pohrával a točil ji v obranném pásmu jako na kolotoči. Domácí v tu chvíli nevěděli kam dřív skočit. Toho Turnovští využili a během minuty a půl nasázeli do sítě České Lípy dvě branky po trefách Maděry a Hanuše. To už nevydržel domácí brankář Kácha a nechal se vystřídat Bohatým. Přesto hosté otočili utkání ze 2:1 na 2:5 ve svůj prospěch.

V závěrečném dějství ještě pojistil vedení Turnova parádní střelou z kruhu pod víko Jakub Duda. Hráči Turnova ve třetí třetině předvedli jistý výkon a nepustili Českolipské do bezprostředního ohrožení brány, kterou opět spolehlivými zákroky hájil Tomáš Fikrt.
„Na vítězném utkání mají podíl i skvělí turnovští fanoušci, kteří do České Lípy přicestovali. Vytvořili oproti několikanásobné přesile v hledišti pro naše borce domácí atmosféru a za pomocí bubnů a silných hlasivek hnali kluky k obratu a vítězství," chválil fandy klubový web HC Turnov.

Branky: 11. Minařík (Preussler, Dvořák), 12. Holčák (Krupička, Křepelka) - 18. Šimůnek Jiří (Maděra, Hujer), 21. Hanuš (Jágr, Duda), 26. Jágr (Hanuš, Šimůnek Jakub), 29. Maděra, 30. Hanuš, 44. Duda (Zákoutský Jan, Jágr). Rozhodčí: Bernat - Serbus, Grundler. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 27:33. Diváků: 144. Česká Lípa: Kácha (od 30. Bohatý) - Dvořák, Novák, Křepelka, Bulva, Rašín - Minařík, Preussler, Češka, Holčák, Krupička, Podávka, Zelinger, Pulda. Turnov: Fikrt - Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Zákoutský Jiří, Kysilka M., Eichler, Mikule - Hanuš, Jágr, Duda - Hujer, Maděra, Šimůnek Jiří - Zákoutský P., Řezníček, Žmolil.