Karel Prager vítězem úvodní časovky Jičínské cykloligy 2012

02.05.2012 07:33:44 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Karel Prager vítězem úvodní časovky Jičínské cykloligy 2012

Ve středu 25. dubna vstoupil závodem do Lochova do svého 13. ročníku seriál silničních cyklistických časovek - Jičínská cykloliga 2012. Na startovní čáru se za krásného počasí postavilo celkem 43 cyklistů a cyklistek.

Za podpory oddílu Cyklo ski J.Žitník a jeho příznivců připravili pořadatelé 14 km dlouhý chronometr z Jičína přes Ostružno do Lochova a zpět. Mezi největší favority patřil na rovině rekordman trati Martin Šlégl (vítěz seriálu z let 2007, 2008 a 2011). Ale byli tu i další specialisté na rovinaté časovky David Hysek, železnobrodské duo Nechanický - Malík či Karel Prager.

A právě Karel Prager (Vinohradské šlapky) ukázal, že letos v úvodu sezóny je připraven nejlépe ze všech. Časem 20:37 dokázal o 10 sekund porazit i Martina Šlégla (BMC) zdejšího traťového rekordmana! Tomu letos výrazně dýchal na záda i třetí Jakub Nechanický ze Železného Brodu, který na druhou příčku ztratil pouhé 3 sekundy. Další borci již strávili na trati přes 21 minut. Pět sekund nad touto hranicí čtvrtý David Hysek a poté již od páté příčky byla „velká tlačenice" v pořadí Tomáš Malík (Železný Brod 21:14), Norbert Klaň (SKC Pečky 21:15), Jiří Šlégl (Johnsons Kontrol Ml.Boleslav 21:20) a osmý jako nejlepší zástupce z Jičínska Štěpán Trmata (All Training 21:23).

Nejrychlejší čas v kategorii masters nad 50 let zajel Miloslav Rys 21:34 z Hořic a přerušil tak tříleté kralování Jaroslava Holíka 21:49 (SKC Pečky). Mezi ženami byla nejrychlejší Pavlína Kšírlová (SKC Pečky) 24:58, když o 50 sekund předčila Ivanu Hyskovou z týmu IB Alcudia.

Mezi dorostenci jednoznačně na čtrnáctikilometrové trati kraloval jičínský Václav Vomáčko hájící barvy celku Remerx Kolín, který se výborným časem 21:28 prosadil do elitní desítky závodu.

Druhý závod cykloligy startuje ve středu 16. 5. od 17.30 v Soběrazi. Jede se loňská novinka v kalendáři seriálu, a to stoupání na Klepandu, dále přes Syřenov a Krsmol až ke křižovatce před obcí Brdo. Výsledky a propozice jednotlivých závodů, jsou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz.

Další program seriálu: 16.5. Klepanda - Syřenov, 30.5. Tábor,  13.6. Bukvice, 27.6.Košov, 11.7. Robousy-Popovice, 25.7. „Prachovák".    

Výsledky časovka Lochov:

Pořadí

 

Jméno

Oddíl

Výsledný čas

1.

M

Prager Karel

Vinohradské šlapky

20:37:00

2.

M

Šlégl Martin

BMC

20:47:00

3.

M

Nechanický Jakub

SSC Železný Brod

20:50:00

4.

M

Hysek David

IB Alcudia

21:05:00

5.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

21:14:00

6.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

21:15:00

7.

M

Šlégl Jiří

Johnsons Control Ml.Boleslav

21:20:00

8.

M

Trmata Štěpán

All Training

21:23:00

9.

D

Vomáčko Václav

Remerx Kolín

21:28:00

10.

V

Rys Miloslav

Hořice

21:34:00

Jičínská cykloliga klepe na dveře

Zdatní cyklisté mohou soutěžit o Krále vrchařů Jizerek

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Linka 112 slaví 22. výročí

Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.

Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj

Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eva Adamczyková zkompletovala svou olympijskou sbírku!
Pokračují rekonstrukce silnic a mostů. Kraj soutěží další zakázky
Bezpečnost u škol je v centru pozornosti
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky

Nejčtenější články

11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
11.02.: Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
10.02.: Semilští senioři se vrátili do lavic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT