KC Turnov lámalo v roce 2019 rekordy v počtu akcí i návštěvnosti

19.05.2020 15:47:17 | Autor: KC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

KC Turnov lámalo v roce 2019 rekordy v počtu akcí i návštěvnosti

V minulých týdnech byla dokončena výroční zpráva Kulturního centra Turnov, s.r.o. za rok 2019 a díky tomu byl zrekapitulován celý uplynulý rok. Upravený hospodářský výsledek společnosti je v černých číslech, což je jistě důležitá a dobrá zpráva. Ta nejzajímavější čísla však nabízí statistika návštěvnosti a celkového počtu uspořádaných akcí.

V roce 2019 se s výjimkou slavnostního večera k 30. výročí sametové revoluce v KCT nekonaly žádné vyloženě nové pořady, akce nebo cykly. O to větší péče byla věnována stávající kulturní nabídce a tato péče se rozhodně vyplatila. „Rok 2019 byl pro Kulturní centrum Turnov po dlouhé době rokem „obyčejným". Nedošlo k žádným zásadním změnám ani v programové nabídce, která i nadále zůstává vysoce nadstandardní, ani uvnitř týmu, který je stabilizovaný," uvedl k výroční zprávě za rok 2019 jednatel společnosti David Pešek.

Kulturní akce v Turnově<br />Autor: Archiv KC Turnov Celkový počet uskutečněných akcí se velmi těžko počítá, není lehké určit, zda například lekce jógy či šachová utkání brát jako jednu akci, ačkoliv se pravidelně opakují po celou sezónu. Pokud takové cyklicky se opakující akce budeme počítat pouze jednou, i tak se v celkovém součtu uskutečněných akcí dostáváme k neuvěřitelnému číslu 1059, což znamená téměř tři akce každý den, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce, o víkendech i svátcích. Započítáme-li ale opravdu každou takovou akci zvlášť, dostaneme se celkem za rok 2019 na číslo 1708. Průměrně je to tedy téměř pět akcí každý den, po celý rok. Celkový počet návštěvníků těchto akcí pak nabízí další fantastické číslo: 99 349.

Dodejme ještě, že veškeré akce plánuje, připravuje, technicky obsluhuje, propaguje a účetně zajišťuje tým devatenácti osob. Samotný průběh akcí se samozřejmě neobejde též bez externích spolupracovníků: o pohodlí návštěvníků a bezproblémový průběh akcí se stará 102 uvaděček, číšníků a servírek, šatnářek, promítačů, pokladních, ale i zvukařů či osvětlovačů.

Město Turnov těmito čísly opět potvrzuje, že je kulturně a společensky na vysoké úrovni. „Děkujeme našim návštěvníkům za jejich zájem o pořady Kulturního centra Turnov a těšíme se na ně při dalších pořadech naší bohaté kulturní nabídky," dodala z tým KC Turnov Romana Holubová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za 30. Turnovským drahokamem
Opatření kvůli koronaviru ruší v Pojizeří představení a kulturní akce
Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov
Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT