Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

01.03.2020 16:25:14 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

Aktualizováno k 1. 3. 19.00: K vážné nehodě došlo v neděli 1. března před 14. hodinou v Jizerské ulici v Hrabačově u Jilemnice. Nehoda si bohužel vyžádala i přes veškerou práci záchranářů na místě jeden lidský život a dalších sedm zraněných osob.

„Naše posádky zasahují, na místě probíhá i resuscitace," uvedl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Složky IZS, včetně dvou vrtulníků, zasahují u vážné dopravní nehody osobního vozu a dodávky v úseku komunikace I/14 u Jilemnice, část Hrabačov, ve směru na Rokytnici nad Jizerou. Silnice je uzavřena z důvodu vyšetřování okolností a příčin dopravní nehody. Mezi zraněnými jsou i děti.

„Dnes před druhou hodinou odpoledne jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o vážné dopravní nehodě u Jilemnice na Semilsku. Došlo zde ke střetu osobního vozidla s dodávkou. Nehoda se stala na silnici I/14 ve směru od Hrabačova na Rokytnici nad Jizerou za kruhovým objezdem. V tuto chvíli na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému a komunikace je v obou směrech uzavřena," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policistům z Libereckého kraje vypomáhají kolegové z Hradce Králové, kteří odklání dopravu v obci Hrabačov a z druhé strany odklánějí dopravu policisté v obci Horní Sytová. Na místě zasahují i dva vrtulníky Letecké záchranné služby, a to z Liberce a Hradce Králové. Okolnosti a příčiny vzniku nehodového děje jsou v současné době předmětem vyšetřování dopravních policistů.

Aktualizace 1. 3. 19.00:

Komunikace v místě byla po celou dobu až do večerních hodin zcela uzavřena. Podle prvotních šetření na místě události bylo zjištěno, že řidič vozidla VW Transporter vjel pravděpodobně do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí Škodou Superb.

„Tato vážná nehoda si vyžádala jeden lidský život a dalších sedm osob bylo zraněno. Vážným zraněním i přes veškerou péči lékařů na místě podlehla mladá žena, spolujezdkyně z osobního vozidla Škoda Superb. Řidič a dítě z vozidla Superb byli letecky transportováni do nemocnice v Hradci Králové. Ve vozidle VW Transporter utrpělo zranění celkem pět osob, z toho čtyři osoby mladistvé," potvrdila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Dvě osoby byly se středně těžkým zraněním převezeny sanitními vozy do hradecké nemocnice a jedna osoba byla letecky vrtulníkem transportována se středně těžkým zraněním do nemocnice v Praze. Dvě osoby s lehkým zraněním skončily v jilemnické nemocnici

„Policisté podrobili řidiče vozidla VW Transporter orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl pozitivní, s naměřenou hodnotou půl promile. U řidiče Škody Superb nemohla být z důvodu jeho zdravotního stavu dechová zkouška na místě provedena, bude nařízen odběr krve v nemocnici," dodala Šrýtrová.

V tuto chvíli je již komunikace zprůjezdněna. Okolnostmi nehody se i nadále budou zabývat semilští kriminalisté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
Spolujezdec opilého řidiče nabídl policistům úplatek, skončil v cele
Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
Hasiči zasahují u hromadné nehody na dálnici D10 u Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT