Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

01.03.2020 16:25:14 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

Aktualizováno k 1. 3. 19.00: K vážné nehodě došlo v neděli 1. března před 14. hodinou v Jizerské ulici v Hrabačově u Jilemnice. Nehoda si bohužel vyžádala i přes veškerou práci záchranářů na místě jeden lidský život a dalších sedm zraněných osob.

„Naše posádky zasahují, na místě probíhá i resuscitace," uvedl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Složky IZS, včetně dvou vrtulníků, zasahují u vážné dopravní nehody osobního vozu a dodávky v úseku komunikace I/14 u Jilemnice, část Hrabačov, ve směru na Rokytnici nad Jizerou. Silnice je uzavřena z důvodu vyšetřování okolností a příčin dopravní nehody. Mezi zraněnými jsou i děti.

„Dnes před druhou hodinou odpoledne jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o vážné dopravní nehodě u Jilemnice na Semilsku. Došlo zde ke střetu osobního vozidla s dodávkou. Nehoda se stala na silnici I/14 ve směru od Hrabačova na Rokytnici nad Jizerou za kruhovým objezdem. V tuto chvíli na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému a komunikace je v obou směrech uzavřena," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policistům z Libereckého kraje vypomáhají kolegové z Hradce Králové, kteří odklání dopravu v obci Hrabačov a z druhé strany odklánějí dopravu policisté v obci Horní Sytová. Na místě zasahují i dva vrtulníky Letecké záchranné služby, a to z Liberce a Hradce Králové. Okolnosti a příčiny vzniku nehodového děje jsou v současné době předmětem vyšetřování dopravních policistů.

Aktualizace 1. 3. 19.00:

Komunikace v místě byla po celou dobu až do večerních hodin zcela uzavřena. Podle prvotních šetření na místě události bylo zjištěno, že řidič vozidla VW Transporter vjel pravděpodobně do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí Škodou Superb.

„Tato vážná nehoda si vyžádala jeden lidský život a dalších sedm osob bylo zraněno. Vážným zraněním i přes veškerou péči lékařů na místě podlehla mladá žena, spolujezdkyně z osobního vozidla Škoda Superb. Řidič a dítě z vozidla Superb byli letecky transportováni do nemocnice v Hradci Králové. Ve vozidle VW Transporter utrpělo zranění celkem pět osob, z toho čtyři osoby mladistvé," potvrdila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Dvě osoby byly se středně těžkým zraněním převezeny sanitními vozy do hradecké nemocnice a jedna osoba byla letecky vrtulníkem transportována se středně těžkým zraněním do nemocnice v Praze. Dvě osoby s lehkým zraněním skončily v jilemnické nemocnici

„Policisté podrobili řidiče vozidla VW Transporter orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl pozitivní, s naměřenou hodnotou půl promile. U řidiče Škody Superb nemohla být z důvodu jeho zdravotního stavu dechová zkouška na místě provedena, bude nařízen odběr krve v nemocnici," dodala Šrýtrová.

V tuto chvíli je již komunikace zprůjezdněna. Okolnostmi nehody se i nadále budou zabývat semilští kriminalisté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
Spolujezdec opilého řidiče nabídl policistům úplatek, skončil v cele
Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
Hasiči zasahují u hromadné nehody na dálnici D10 u Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT