Knížek: Do budoucna sázíme především na mladé odchovance

11.02.2011 07:28:38 | Autor: Aleš Krejčík | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova,Turnov

Knížek: Do budoucna sázíme především na mladé odchovance

Mužstvo FK Pěnčín-Turnov se prozatím připravuje na jarní část divize, nezahálí ale ani jeho vedení. To, jak je spokojen s loňskou sezonou, ale i plány klubu do budoucna prozradil v rozhovoru předseda FK Pěnčín-Turnov Jaroslav Knížek.

Jak jste spokojen s umístěním dospělých mužstev FK Pěnčín-Turnov (A-tým 11./ 16, B-tým 6./ 14) po podzimní části sezony?

Jsem se situací spokojen a naplňuje naše představy, s kterými přišel sportovní ředitel Jiří Šteffan. V tomto ročníku jsme dali šanci mládí a řadě našich odchovanců, kteří nás příjemně překvapili. Je zde výborná parta díky trenérovi Honzu Broschinskému a vedoucímu mužstva Petru Horáčkovi. 

Jakou cestou chcete, aby se klub další roky ubíral?

Již zmíněnou strategií založenou zejména na vlastních odchovancích. Prioritou je jednoznačně mládež, s kterou jsme spokojeni zejména v kategorii mladších žáku a starší přípravky. I v dorostu se blízká na lepší časy a zásluhy na tom má turnovská legenda Jirka Šimek, který se stal v lednu hlavním trenérem a podařilo se mu doplnit tým na 16 hráčů.

S tím souvisí i to, jestli máte nějaký sen, co se týká budoucnosti klubu?

Přiznám se, že sen nemám, snad přání, aby bylo více pozitivního a méně záště. Doufám, že se mi podaří dotáhnout do konce výstavbu nového zázemí, což je i v programovém prohlášení nového vedení radnice.

Chystají se v klubu nějaké změny?

Jedna změna je u trenéra dorostu, kterým se stal Jirka Šimek s asistentem Luďkem Dlouhým. Probíhají i změny u dospělých, na to je dobré se zeptat sportovního ředitele.

Jak probíhá spolupráce s městem Turnov?

Spolupráce s městem je na dobré úrovni, jak to bude letos s penězi bude jednat sportovní komise. Dle nového rozpočtu k navýšení určitě nedojde. Město v současné době hledá cesty k získání financí na nové zázemí a mám velmi dobrý pocit s přístupu nového místostarosty Otakara Špetlíka, který má sport v kompetenci.

Stačíte vůbec všechno zvládat? Práci, děti, vedení klubu...

Snažím se zvládat vše s nadhledem a bez stresu. V práci mám výborný tým kolegů a pak je vše mnohem jednodušší. K fotbalu přistupuji jako k věci, která mě musí těšit, až tomu tak nebude pak přijdou další a život půjde dál. Poslední roky si užívám fotbal u starší přípravky Jirky Žďárského v roli vedoucího mužstva, kde mám syna Dominika - je to bezva relaxace .

Co byste vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych popřál pěkný fotbal a trpělivost s mladým týmem, který podává výkony dle mého názoru nad očekávání dobré. Také bych jim přál více sponzorů, bez kterých není možné na vyšší úrovni hrát.

Více ze zákulisí pěnčínskoturnovského fotbalového klubu se můžete dozvědět na nových klubových stránkách www.fkpencinturnov.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazy a ilustrace Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT