Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté

25.01.2019 11:36:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté

Projekt výchovy ke čtenářství Knížka pro prvňáčka má už v Turnově a okolí svou tradici. Vždy je zahajován před prvním vysvědčením prvňáčků koncem ledna slavnostním pasováním dětí do Řádu rytířů čtenářů.

Projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka je opět zaměřen na letošní žáky prvních tříd základních škol a pro žáky druhých, případně třetích ročníků speciální školy. Žáci se do projektu zapojují prostřednictvím dětského oddělení Městské knihovny Antonína Marka, která pro ně připravuje téměř celý školní rok hodiny výchovy ke čtenářství, besedy se spisovateli a ilustrátory, knižní výstavy, společná čtení dospělých s dětmi a podobně.

„Cílem projektu je přivést děti od počátku školní docházky do knihovny a vytvořit u nich jak návyk na pravidelnou četbu, tak rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací ze všech možných dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium," uvedla realizátorka projektu Eva Kordová.

Úspěšní účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma Knížku pro prvňáčka. Je specifická tím, že je napsána a ilustrována pouze pro prvňáčky v příslušném školním roce do projektu přihlášené a nedá se nikde koupit. Ve školním roce 2018/2019 je to kniha spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz - Kde se nosí krky.

„Každoročně se projektu zúčastní prvňáčci z turnovských základních škol, ale i ze spádové oblasti Turnovska. Za 11 ročníků to již bude přes 5000 dětí celkově. Ráda bych poděkovala za spolupráci v předchozích ročnících králi a královně všech knih, a to paní Elišce Gruberové a Janu Zárybnickému,"dodala Eva Kordová.

V časovém harmonogramu do konce června 2019 navštíví prvňáčci po slavnostním pasování knihovnu ještě několikrát. Po získání řádu Rytíře čtenáře a první průkazky do knihovny děti plní řadu úkolů v dílnách čtení, pořadech, soutěžích a nakonec vše vyvrcholí na konci školního roku předáním knížek všem zúčastněným dětem, koná se vždy v červnu v městském divadle na Slavnosti abecedy a čtení.

„Nad letošním 11. ročníkem projektu u nás v Turnově převzala záštitu spisovatelka Ivona Březinová a ilustrátorka Vlasta Baránková. V jejich autorské dílně vznikla první knížka pro prvňáčka Okno do komína. Tento ročník Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka je také součástí projektu Rok Ivony Březinové," zakončila svou řeč realizátorka projektu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenářské projekty v novém školním roce v turnovské knihovně
Na Turnovsku jsou prvňáčci znovu pasováni na čtenáře
Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem
Prvňáčci z Turnova a okolí zažili Slavnost abecedy a čtení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí zvítězili na juniorském maratonu v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém
Pokáčovo jarní turné bude plné Lásky. V květnu zavítá do Semil

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
19.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT