KNL otevřela v Turnově lékárnu a spustila nové cétéčko

07.09.2018 13:23:03 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

KNL otevřela v Turnově lékárnu a spustila nové cétéčko

Krajská nemocnice Liberec ve čtvrtek 6. září otevřela ve své turnovské části novou Nemocniční lékárnu KNL. Navazuje na činnost soukromého provozovatele, kterému skončila nájemní smlouva.

„Jako dobří hospodáři jsme si nemohli nechat utéct šanci provozovat lékárnu ve vlastní režii," řekl MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. generální ředitel KNL. „Samozřejmě, že porovozování lékárny je ziskové, ale my budeme současně občanům turnovska nabízet nízké doplatky, výborné ceny a hlavně kompetentní poradenství," dodal generální ředitel. „Uděláme maximum pro to, aby naši zákazníci od nás odcházeli spokojeni. Jak díky široké nabídce zboží, tak i naší odborné péči," dodal šéf Nemocničních lékáren KNL Mgr. Martin Mísař.

Lékárna se nachází v přízemí turnovské nemonice, kousek od hlavního vchodu, a otevřeno bude mít každý pracovní den od 7 do 15.30 hodin. Během první týdne po otevření se zákazníci mohou těšit na atraktivní nabídky a až 25% slevy formou dárkových poukázek do lékárny nebo dárkové balíčky ve stejné hodnotě.

Otevření nové lékárny a předání cétéčka v turnovské nemocniciNové CT pro Nemocnici Turnov

Ve stejný den nemocnice uvedla do ostrého provozu nový počítačový tomograf značky Siemens. Cena přístroje včetně osmiletého servisu a vyvolaných stavebních úprav je necelých 25 milionů Kč. Poslední velká modernizace RDG oddělení v Turnově přitom proběhla v roce 2005. Tehdy byla dodána tzv. nepřímá digitalizace a nové CT. Obvyklá životnost přístroje je 8 let, takže původní CT už více než dosluhovalo.

Nový CT přístroj je srovnatelný s CT přístroji, které jsou umístěny i na odbornějších pracovištích. Oproti původnímu CT umožňuje při samotném vyšetření získat podrobnější informace. Zařízení je také výrazně šetrnější k pacientům, dávka záření je minimální.

„Z menších nemocnic jsme jediní v republice, kde mají cétéčko této úrovně," uvedla primářka radiodiagnostického oddělení turnovské nemocnice MUDr. Zuzana Marková a vysvětlila: „Obávám se, že nebýt fúze s krajskou nemocnicí, těžko bychom si v Turnově na něco podobného dosáhli a CT by tu patrně vůbec nebylo. Takhle na druhou stranu můžeme i výrazně odlehčit mateřské nemocnici v Liberci, kde jsou čekací lhůty na vyšetření delší."

Otevření nové lékárny a předání cétéčka v turnovské nemocnici<br />Autor: Archiv KNL V Turnově na novém CT samotné vyšetření trvá daleko kratší dobu než dříve, což umožňuje za stejný čas vyšetřit více pacientů. „Žádáme veřejnost, především obvodní lékaře, aby vzali toto špičkové zařízení na vědomí a neposílali své pacienty k vyšetření zbytečně mimo region. Nové CT splní jejich diagnostické požadavky více než dobře," zdůraznil přednosta Centra zobrazovacích metod MUDr. Ladislav Endrych, pod něhož patří turnovské radiodiagnostické oddělení v rámci KNL. Endrych vidí velký posun v kvalitě rozlišení nového přístroje. Například v případě závažných onkologických onemocnění dostanou lékaři podrobnější informace o stávajícím stavu onemocnění, a proto se mohou daleko přesněji rozhodnout o dalším léčebném postupu výhodném pro konkrétního pacienta.

„Specializací současného primáře chirurgického oddělení turnovské nemocnice MUDr. Zdeňka Rambouska je cévní chirurgie. Nové CT i jemu výrazně zjednoduší práci, protože umí přesně vyšetření, která primář ke své činnosti potřebuje. Dříve museli být pacienti převáženi na CT do Liberce," doplnil MUDr. Martin Hrubý, lékařský náměstek Nemocnice Turnov, jeden z dalších medicínských posunů, který nový přístroj pracovištím turnovské nemocnice umožní.

Investice do pořízení CT byla financována z IROP, projektu Zvýšení kvality návazné péče, kdy 85 % z ceny bude zaplaceno z dotace a 15 % z vlastních zdrojů nemocnice. „V dotačním programu IROP Zvýšení kvality návazné péče jsme uspěli se dvěma projekty, díky kterým v Liberci a Turnově pořizujeme přístroje za téměř 157 milionů Kč," upozornil na úspěšnost nemocnice v získávání dotačních prostředků její generální ředitel MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., který zdůraznil, že „čtvrtina prostředků z celkového objemu investic poputuje do Turnova, kde za tyto prostředky pořizujeme kromě nového CT také Skiagrafický přístroj a další vybavení jako je pojízdný rentgen nebo vybavení pro oddělení ARO," prohlásil Lukáš a podtrhl, že žádná z obdobně velkých nemocnic v České republice na tento typ dotačních prostředků nedosáhla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den zdraví proběhne v areálu turnovské nemocnice
Projekt Modernizace KNL pokračuje podle harmonogramu
Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Začíná další sezona na krkonošských loukách

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT