Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech

08.09.2021 11:44:55 | Autor: Klára Bobková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily,Lomnice nad Popelkou

Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech

Komedie s prvky hororu režiséra Andyho Fehu Shoky & Morthy: Poslední velká akce bude mít projekci s delegací v Lomnici nad Popelkou a Semilech ve čtvrtek 9. září za účasti režiséra Andyho Fehu a herce Tomáše Magnuska.

Připravit plán na „poslední velkou akci" a natočit o ní film. To je cíl dvou hlavních hrdinů buddy komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce v režii Andy Fehu. Ten debutoval hororem Nenasytná Tiffany a prvky hororu nechybí ani v jeho novém filmu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem natočeným převážně u dálnice D1 na záhadném místě jménem Devět křížů spojeném s legendou o krvavé nevěstě.

Diváci budou mít možnost snímek vidět za účasti režiséra Andyho Fehu a jednoho z herců Tomáše Magnuska ve čtvrtek 9. září od 17 hodin v Kině Lomnice nad Popelkou a posléze ve 20 hodin v kině Jitřenka v Semilech. Po projekcích bude následovat debata. Vstupenky na projekce s delegací jsou v prodeji na pokladnách a webech kin.

Trailer filmu Shoky & Morthy:


Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let. Za kontroverzní video uveřejněné na YouTube si vyslouží veřejně prospěšné práce a jsou postaveni před rozhodnutí, co dál. Když už to vypadá na definitivní rozchod, přijde Shoky s ďábelským plánem. Přesvědčí Morthyho a společně s influencerkou Sárou, svéráznou lovkyní duchů Lucií a prodejcem vysavačů a neúspěšným youtuberem Radomilem se vydávají na divokou jízdu vstříc objasnění dávné záhady. Snímek do českých kin vstoupil 5. srpna, distributorem je společnost Falcon.

Komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce tak divákovi nabízí i pár hororových scén a nechá ho nahlédnout do světa paranormálních jevů. Vyvolat a natočit ducha krvavé nevěsty, která se po staletí zjevuje všem, kdo poblíž místa Devět křížů pomyslí na svatbu či vysloví jméno milované osoby, není totiž jen tak. Sám režisér Andy Fehu se netají zálibou v pohrávání si s realitou - co je pravda, co je skutečnost a co je jen video. Fenomén youtuberství zkombinovaný s prastarou legendou od Devíti křížů se s tímto přístupem dobře pojí.

Štěpán Kozub a Jakub Štáfek „Místo zvané Devět křížů má magickou atmosféru a tajemnou minulost, která se proplétá do současnosti. A to je právě ona zmíněná překroucená realita - legendy popisují příběhy, které vycházejí z reality, určitě na nich něco pravdivého je, ale zároveň je to vždy opředeno nějakým tajemstvím," vysvětluje podle mnohých jeden z nejoriginálnějších režisérů současnosti Andy Fehu.

Téma paranormálních jevů oslovilo i herce Jakuba Štáfka. „Dokážu si představit, že by mě bavilo zapnout night vision a točit na toto téma třeba dokument o energiích na hradě Kost nebo Houska. Vyrostl jsem na Záhadě Blair Witch, takže k tomu mám blízko. Z natáčení Shokyho & Morthyho mi utkvělo místo, kde se točily scény z motorestu Devět křížů. Byla neskutečná mlha a režisér Andy Fehu byl nadšen - ta tajemná atmosféra byla ohromující," uvádí Štáfek.

Kozub i Štáfek mají zkušenosti ze své vlastní tvorby, které jim umožnily nahlédnout na role youtuberů komplexněji a obohatit je o nové přístupy a nápady. „U filmu stejně jako u divadla mě baví, když je to živé, když se to proměňuje, když se repliky říkají pokaždé trošku jinak a když se na tom mohu spolupodílet v intencích, které nastaví režisér. Mám pocit, že tím tomu dílu dodávám život. Prostor na improvizaci jsem u role Shokyho dostal, ale nechtěl jsem to úplně tlačit za každou cenu a cpát režisérovi svoji vizi," říká Štěpán Kozub.

A právě ona schopnost improvizace byla pro režiséra Andyho Fehu klíčová. „Na scénáři nelpím na sto procent, protože až na place většinou zjistím, co opravdu funguje, a z toho vznikne potřeba s tím na místě pracovat. Scénář je pro mě vždycky jen odrazový můstek. Štěpán i Jakub jsou profesionálové, kteří přesně ví, co dělají, a co je potřeba. Jsou soustředění a přemýšlejí nad svou rolí. Cením si toho, že do projektu Shoky & Morthy šli a dali tomu vše, co mohli," chválí si spolupráci s Kozubem a Štáfkem Fehu.

Tomáš Magnusek<br />Autor: Archiv Shoky & Morthy V hlavních ženských rolích Kozubovi se Štáfkem sekundují neokoukané herecké tváře se zkušenostmi z prestižních hereckých akademií v New Yorku a Dublinu, herečky Andrea Daňková a Martina Babišová. Do role obstarožního youtubera Radomila, který sám sebe shazuje ve videích a poslouchá Nedvědy, obsadil Fehu Tomáše Magnuska. Ve filmu dále hrají Leoš Noha, Roman Štolpa či Peter Butko.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce jsou dílem producentů Emmy ověnčeného seriálu #martyisdead Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála ze společnosti Bionaut (Svět pod hlavou, Mamon, Pouta), spoluproducenty jsou i režisér Andy Fehu a kameraman snímku Jakub Ševčík. Film se natáčel kromě Prahy také v Brně a nedalekých Nedvědicích. Jihomoravská část natáčení vznikala ve spolupráci s Brno Film Office. Film podpořil Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový nadační fond.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V závěru léta semilské kino přivítá několik delegací k premiérám filmů
V Lomnici při premiéře filmu Chyby přivítají režiséra Prušinovského

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela garáž ve Stružinci, hasiči zachránili auto i přilehlý dům
Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT