Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

14.09.2019 22:16:37 | Autor: DS Tyl Slaná | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

V neděli 22. září 2019 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od sedmi hodin večer čeká představení Tři v tom. Jedná se legendární komedii od zakladatele Činoherního klubu v podání Studia DS Podio ze Semil.

Semilští divadelníci si pod vedením režisérky Anežky Buriánkové připravili komedii, která je řízná, taliánsky prostořeká, úměrně lechtivá, ale hlavně inteligentní! Tři v tom je titulem dramatika Jaroslava Vostrého, který jej napsal pro Činoherní klub. Tehdy, to se psal rok 1978, se tři těhotné dívky obecenstvu představily pod vedením ostříleného režiséra Jiřího Menzela. Vraťme se ale zpět do současnosti, kdy se na představení můžete zajít podívat do Kulturního domu ve Slané.

„Věříme, že do slánského kulturního domu přijde divadelníky ze Semil podpořit co nejvíce diváků. Odměnou jim bude odpočinkové představení. Pobaví vás lehkostí humoru, vtipnými pasážemi, gagy, i humornými situacemi," zve na představení vedoucí pořádajícího Divadelního souboru Tyl Slaná Radek Šmíd.

Komedie nás zavede do Itálie, konkrétně za panem Ubaldem, k jeho dcerám a komorné Colombíně. Trio veselých slečen se snaží zatajit nejen své potenciální ženichy, ale také těhotenství. Předstírají, že rostoucí bříška jim způsobila neznámá nemoc. Starostlivý otec pro ně shání doktory, léčitelky, ba dokonce i zaříkávače. Za ty všechny se však vydávají samotní nápadníci, kteří mají vše na svědomí. Nakonec musí s pravdou ven!

„Diváky asi nejvíc rozesmějí scény Standy Chatrče Chaloupky, který zde má příležitost směle rozehrát svůj komediální talent. A že se toho chopí náležitě! Ale nejen on. Tak se přijďte pobavit, rádi vás přivítáme - malé, velké, mladé, starší i nejstarší - tato komedie je opravdu pro všechny," doplňuje Radek Šmíd.

Komedie o třech slečnách, které před svým otcem tají, že jejich láska nezůstala bez následků! Jak to celé dopadne? Toho se dočkáte v Kulturním domě ve Slané u Semil už v neděli 22. září 2019 od 19 hodin. Vstupné 70 a 30 Kč, občerstvení bude zajištěno v přilehlé restauraci. Vstupenky je možné rezervovat na internetové stránce www.dstyl.cz.

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT