Koncertem oslaví 50 let trvání Klubu přátel hudby v Turnově

22.04.2016 14:59:04 | Autor: dp | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Koncertem oslaví 50 let trvání Klubu přátel hudby v Turnově

Koncert konaný v pátek 22. dubna od 19.30 v KC Střelnice Turnov bude jedním z nejmohutnějších představení v historii Turnovských hudebních večerů. Na programu zazní skladby českých skladatelů, zejména Antonína Dvořáka, jehož kantátou Te Deum celý večer vyvrcholí.

Těšit se můžete na skvělé sólisty Evu Lédlovou (soprán) a Jaroslava Patočku (basbaryton), pěvecké sbory Antonín Dvořák z Turnova, Janáček z Jablonce nad Nisou, Jizeran ze Semil, Bořivoj z Lomnice nad Popelkou a Hlas z Nové Paky. Ty všechny doprovodí a v první části programu též samostatně vystoupí Podkrkonošský symfonický orchestr pod taktovkou skvělého Graziana Sanvita. Vstupné v předprodeji stojí 100 Kč a na místě bude za 120 Kč.

Dubnové kulturní akce v Turnově

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích

Nejčtenější články

18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT