Koronavir má v Libereckém kraji 173 lidí, jeden přibyl v Jilemnici

11.04.2020 15:31:36 | Autor: Petr Ježek, Štěpánka Filipová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Koronavir má v Libereckém kraji 173 lidí, jeden přibyl v Jilemnici

V Libereckém kraji evidují hygienici aktuálně 173 případů onemocnění Covid-19 způsobeného novým koronavirem. Oproti pátku se jedná o nárůst o tři osoby, dvě z toho přibyly v okrese Semily, jedna je potvrzená starostou ve městě Jilemnice.

Nakažení konkrétně v okresech: Okres Liberec 64, okres Jablonec nad Nisou 70 (+1), okres Česká Lípa 5 a okres Semily 34 (+2) osob. Počet uzdravených: 8. Počet zemřelých: 2. Celkem bylo provedeno 2620 testů. Stav je ke dni 11. 4. 2020, 10:35.

V České republice je celkem 5 735 osob s prokázanou nákazou, 370 vyléčených osob a 123 obětí. Celkem provedeno 120 285 testů. Údaje jsou z 11. 4. 8:30. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz.

„Po více než týdnu přišel další telefonát z Krajské hygienické stanice, že máme v Jilemnici potvrzen třetí případ osoby (s trvalým pobytem v Jilemnici) s onemocněním Covid-19. Vše je bez komplikací, hygiena pochopitelně prověřuje všechny osoby, které byly s tímto naším dalším onemocněním v kontaktu. Počet testů, byť pomalu, roste. Je jen dobře, že se odhalují další případy. I nadále dodržujme všechna hygienická opatření. Děkuji. Společně to zvládneme!," uvedl na svém profilu na sociální síti starosta Jilemnice Vladimír Richter.

Také v sobotu zasedal Krizový štáb Libereckého kraje

V neděli bude do všech pobytových zařízení sociálních služeb v kraji rozvezeno 8,5 tisíce rychlotestů pro pravidelné testování zaměstnanců ve čtrnáctidenních intervalech. S rozvozem po kraji pomůže HZS Libereckého kraje a Krajské ředitelství policie Libereckého kraje.

Liberecká Krajská hygienická stanice už před vypuknutím pandemie koronaviru pracovala na novém IT nástroji, který teď už měsíc používá v ostrém provozu. Od příštího týdne by zkušenosti měly využívat hygienické stanice i v dalších krajích. Policie České republiky se o víkendu zaměřila na dodržování nařízení v nově otevřených hobbymarketech. Armáda České republiky v neděli mění vojáky, zajišťující ostrahu státních hranic.

Ochranných pomůcek a odběrových setů na test PCR máme na nejbližších deset dní dostatek, v pátek do skladu HZS přivezli 1300 ochranných obleků, v této komoditě je zásoba zatím nejmenší.

„Liberecký kraj děkuje všem pomáhajícím. Mezi nimi také jablonecké Malina-Safety s.r.o., která pro zajistila 4800 respirátorů FFP3, 32 setů kukel CA-10 a jednotek MedicAER s filtry P3 za milion korun. A k tomu zdarma přidali dalších 32 setů," potvrdil krajský úřad.

Národní ekonomická rada vlády obnovila činnost

Dopady pandemie koronaviru na ekonomiku bude řešit expertní tým Národní ekonomické rady vlády (NERV), který se dosud scházel jako neformální poradní orgán premiéra. Vláda schválila návrh vicepremiéra pro hospodářství a ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka na obnovení činnosti NERV, rada oficiálně zastřeší a prováže činnost řady nově vzniklých expertních týmů.

„NERV bude mít za úkol identifikovat problémy ve fungování ekonomiky veřejného sektoru, konkurenceschopnosti české ekonomiky a připraví doporučení u strategických dokumentů, zejména Hospodářské strategie ČR, založené na dlouho budované vizi Česká republika: Země pro budoucnost," řekl vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a dodal: „Tým se zaměří především na opatření v oblasti podpory podnikatelského prostředí a zaměstnanosti, finančního sektoru a veřejných financí, tak, aby stát byl schopen dostát zajišťování poskytování veřejných statků a současně zmírnil negativní dopady propadu reálné ekonomiky."

NERV by měl rovněž vyhodnotit funkčnost nastavených záchranných opatření vlády. Na tomto základě by pak měl navrhnout opatření, která je možné realizovat v souvislosti s přípravou rozpočtu na rok 2021 s výhledem na roky 2022 a 2023. Činnost NERV bude v gesci vicepremiéra pro hospodářství Karla Havlíčka, za podpory Úřadu vlády a Ministerstva průmyslu a obchodu. Kromě dříve uváděných členů NERVu, byla do tohoto poradního orgánu navržena také ekonomka Ilona Švihlíková, která už je členkou týmu ekonomů v rámci Ústředního krizového štábu (ÚKŠ).

„NERV, který bude pod úřadem vlády a místopředsedou vlády pro hospodářství bude pod sebou koncentrovat ostatní expertní skupiny v resortech včetně ekonomické pracovní skupiny na ÚKŠ. Taky proto ve vládním NERV mají být i lidé z těchto skupin, například Jan Švejnar, Štěpán Jurajda či výše zmiňovaná Ilona Švihlíková. Hospodářská politika musí být řízena z jednoho místa, z vlády. Ale bude mít řadu pracovních skupin," doplňuje vicepremiér Havlíček.

Vláda tak jmenovala následující členy Národní ekonomické rady vlády:
* Tomáš Salomon - generální ředitel a předseda představenstva, Česká spořitelna
* Jan Juchelka - generální ředitel a předseda představenstva, Komerční banka
* Miroslav Singer - hlavní ekonom Generali CEE Holding, bývalý guvernér ČNB
* Vladimír Dlouhý - prezident Hospodářské komory ČR
* Jan Švejnar - ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku, Kolumbijská univerzita v New Yorku
* Štěpán Jurajda - profesor CERGE-EI, člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace
* Daniel Beneš - předseda představenstva a generální ředitel, ČEZ
* Bohdan Wojnar - člen představenstva, Škoda Auto
* Petr Jonák - ředitel vnějších vztahů, Coca-Cola
* Miroslav Zámečník - nezávislý ekonom, bývalý zástupce České republiky ve Světové bance
* Lukáš Kovanda - hlavní ekonom Czech Fund
* Tomáš Sedláček - ekonom ČSOB, vysokoškolský pedagog
* Daniel Prokop - sociolog PAQ Research, Fakulta sociálních věd UK
* Jakub Havrlant - zakladatel a generální ředitel Rockaway Capital
* Ladislav Bartoníček - předseda dozorčí rady O2 Czech Republic
* Ilona Švihlíková - ekonomka, členka týmu ekonomů ÚKŠ

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 170, přibyl jeden v Semilech
Proti koronaviru bojují studenti i pedagogové ze středních škol v kraji
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Poslanec Beitl daroval školám a školkám v kraji více jak 860 respirátorů
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Policisté doručili na krajský úřad další sadu rychlotestů na Covid-19
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm
Třídit odpad smí jen zdravé domácnosti
V Turnově, Semilech i dalších obcích obdržely od kraje nanofiltry
Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
Ministerstvo průmyslu podpoří výrobu i technologie proti Covid-19
Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji 136 lidí, na sbírkovém účtu už 795 tisíc
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena
Nastaly změny při vstupu do turnovské nemocnice
Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově
Liberecký kraj vyhlásil veřejnou sbírku na boj proti koronaviru
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
Chcete pomáhat s šitím roušek? Šijte s kapsou pro nanofiltry!
Roušky komplikují komunikaci lidem s poruchou sluchu
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
V krajských sociálních službách stále nemají dost ochranných pomůcek
Policisté a hasiči z kraje si převzali první dávku ochranných nanofiltrů
Chcete pomáhat? Přihlaste se na krizovém štábu. Spolu to zvládneme
Nakažených v kraji je už padesát, v noci dorazily ochranné prostředky
V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT