Košťálov i Jabloneček doma získaly výhry, Sedmihorky vezou bod z Desné

26.08.2012 17:31:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Karlovice - Sedmihorky

V sobotních zápasech krajského přeboru se fotbalistům z Pojizeří dařilo. Košťálov dokázal otočit zápas s Hrádkem po prohraném poločase, Jablonec nad Jizerou měl díky vyloučení Kepra lehkou práci s Višňovou a Sedmihorky si připsaly cenný bod na umělce v Desné.

V neděli odpoledne se hrálo ještě utkání krajského přeboru VTJ Rapid Liberec - FKP Turnov B, podrobnosti najdete zde.

Košťálov - Hrádek 2:1 (0:1)

V 11. minutě pronikl středem hřiště hrádecký hráč, kterého nikdo z domácích neatakoval, poté přihrál míč za obranu na Dobeše, který se štěstím prostřelil brankáře Průchu - 0:1. Ve 26. minutě hosté překombinovali domácí obranu, ale střelu k tyči dokázal Průcha vyrazit na rohový kop, z kterého už hosté nezahrozili. V prvním poločase na hřišti kralovali hosté, a zaslouženě tak po prvním poločase vedli.

Do druhého poločasu košťálovští trenéři udělali hned dvě změny v sestavě, a to byl jeden z klíčových momentů utkání. V 50. minutě Kašpar našel dlouhým balonem na křídle Karla Janatu, který střelou k tyči dokázal vyrovnat na 1:1 a od té doby se obraz hry začal otáčet ve prospěch domácích, kteří najednou byli aktivnější. V 56. minutě se v obrovské šanci objevil Cerman, který stál z úhlu úplně sám před brankářem, ale trefil pouze nohy brankáře Vašíčka.

V 71. minutě se domácí dostali do vedení, rohový kop Janaty na zadní tyč vrátil Piry hlavičkou před branku, kde číhal Zboroň, a ten se v takových situacích nemýlí - 2:1. V 79. minutě byli hosté blízko vyrovnání, kdy Klazar nezachytil náběh hostujícího útočníka, ale ten naštěstí těsně minul branku. Petr Zboroň se tak s domácími diváky rozloučil vítěznou brankou, v příštím kole už bude hájit barvy divizních Semil a v útoku Košťálova by ho měl nahradit semilský Tomáš Buček.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním jsme předvedli tragický výkon s kterým bychom neporazili nikoho. Do druhého poločasu jsme udělali hned dvě změny a bylo to velké oživení a naše hra se rapidně zlepšila. Dnes za nás odehrál poslední zápas Zboroň, který odchází na krátkodobé hostování do Semil, a tak bych mu chtěl popřát hodně štěstí v divizi," uvedl vedoucí družstva a asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 50. K. Janata, 71. Zboroň - 11. Dobeš. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 4:4, ČK: 0:1 (90´ Vašíček). Diváků: 80. Košťálov: Průcha - Grafek, Kašpar, Klazar, I. Móro - Otmar (46. F. Piry), K. Janata, Cerman, Sádek (87. Vohnout) - Stehlík (46. A. Koldovský), Zboroň.

Jablonec n. J. - Višňová 3:0 (2:0)

Do první šance se dostali hosté, Štrbák ovšem zakončil slabě a Hančila nepřekonal. Višňová hrála na brejky a spoléhala na zahuštěnou obranu na své polovině. V 9. minutě po akci na jeden dotek se Rudolf dostal do nebezpečného zakončení, ale jeho střelu dokázal zblokovat obránce na roh. Ve 20. minutě se do stoprocentní šance dostal opět Štrbák, kterého z malého vápna bravurně vychytal Hančil. O pět minut později došlo ke zranění Soukupa, který na nosítkách s poraněnou hlavou opustil hřiště. Ve 31. minutě Kepr ve vápně složil Rudolfa a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Následný pokutový kop proměnil Paldus, a domácí se tak dostali do vedení. Ve 38. minutě Hrbek skvěle uvolnil Brezara, který si ještě kličkou připravil lepší pozici k zakončení a pohodlně zvýšil na 2:0.

Hosté v deseti sotva mohli myslet na obrat v zápase a soustředili se hlavně na obranu. Druhý poločas se téměř celý odehrál na polovině hostů, ale i přes množství šancí se domácí dokázali prosadit už jen jednou. V 53. minutě po rychlé křídelní akci bratří Vránů a následném centru před branku skóroval Brezar. O dvě minuty na to mohl hattrick završit Brezar, ale brankáře Sirůčka nepřekonal. Podobně si vedl v souboji s brankářem hostí Rudolf, jenž ho nedokázal prostřelit z pěti metrů. Další šance Vrány, Šíra a Palduse zůstali nevyužity, takže zůstal nezměněný výsledek 3:0.

„Potvrdili jsme zisk tří bodů z venku výhrou doma s nebezpečným a zkušeným týmem z Višňové. O utkání vlastně rozhodla jediná situace. Vyloučení a následně proměněná penalta. Soupeř v deseti neměl sílu na zvrat," doplnil k zápasu vedoucí družstva Sokol Jablonec nad Jizerou David Holman.

Ve středu 29. srpna od 17 hodin přivítá Jablonec nad Jizerou ve 2.kole poháru České pošty přední celek divize B SK Stap Tratec Vilémov. Vítěz tohoto duelu ve 3. kole poháru vyzve prvoligovou Zbrojovku Brno. Více k zápasům Jablonečku v poháru

Branky: 31. Paldus z penalty, 38. a 53. Brezar. Rozhodčí: Ujka, Rakouš, Vydra, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (31. Kepr). Diváků: 180. Jablonec n. J.: Hančil - P. Vrána, Šilhán, Kouřil, Hájek - Zonyga (46. Daniel), Paldus, Hrbek, J. Vrána - Rudolf (68. Holman), Brezar (59. Šír).

Desná - Sedmihorky 1:1 (0:0)

Fotbalisté Desné se rozešli smírně se Sedmihorkami Úvod utkání byl z obou stran poměrně opatrný, žádné mužstvo nechtělo zbytečně chybovat. V 16. minutě po rohovém kopu se k míči dostal volný Valentín, ale asi ze sedmi metrů nastřelil pouze brankáře. O tři minuty později zahrozili i domácí, ale střela po centru šla těsně vedle. V 33. minutě po centru Bobka mohl skórovat Staněk, ale na míč hlavou v nadějné pozici nedosáhl. V závěru poločasu ještě zahrozili domácí, ale včasným vyběhnutím zachránil Sedmihorky brankář Prokopec.

Druhý poločas začali hosté aktivněji než domácí. V 51. minutě se do míče opřel Král, ale střela šla těsně vedle. V 55. minutě po pěkném centru Horvátha doklepl do sítě zblízka Staněk - 0:1. O dvě minuty později mohli hosté přidat i druhý gól, ale Dvořákova střela skončila pouze na tyči. Poté zahrozili i domácí. Nejprve po závaru před bránou nastřelili břevno a v 71. minutě po rohovém kopu se šťastně trefil desenský kapitán Pipek - 1:1. Po vyrovnávacím gólu byly znovu mnohem aktivnější Sedmihorky, ale při nadějných šancích Krále, Špíny a té největší Horvátově se už skóre bohužel nezměnilo.

Branky: 71. Pipek - 55. Staněk. Rozhodčí: Vachek - Vlk, Noháč, ŽK: 0:2. Diváků: 180. Sedmihorky: Prokopec - Bobek, Koťátko, Vávra, Valentín - Horváth Mencl, Král, Pařízek (46. Kratochvíl) - Dvořák (81. Kroupa), Staněk (60. Špína). Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku