Košťálov porazil Hamry, Bozkov otočil zápas s Vratislavicemi

29.05.2011 15:51:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Košťálova dokázali ve 25. kole porazit ambiciózní Velké Hamry a ztrácí na jejich druhé místo už pouhý bod. Bozkov na semilském hřišti dokázal  senzačně otočit zápas s Vratislavicemi (zápas už doplněn), naopak Lomnice a Jilemnice svým soupeřům podlehly.

Hamrům se v posledních zápasech nedařilo, stále však jde o ambiciózní mužstvo, bojující o postup do krajského přeboru. Košťálov si s nimi ale dokázal poradit a potvrdil dobrou jarní formu.

Košťálov - Velké Hamry 2:0 (0:0)

V 15. minutě mířila střela domácího Stehlíka ze za vápna k tyči, ale hostující brankář byl pozorný. Ve 35. minutě se do šance dostali hosté, centr do vápna našel Mihálika, který naštěstí hlavou těsně přestřelil domácí branku. Jednou se síť za domácím gólmanem Průchou přeci jen zatřepala, ale branka nebyla z důvodu ofsajdu Hornovi přiznána.

Po deseti minutách druhého poločasu dlouhý aut Cermana prodloužil hostující obránce až ke Zboroňovi, který šel sám na brankáře a poslal domácí do vedení.  V 61. domácí hráč vyslal do křídla Janatu, ale jeho střela šla těsně vedle. V 72. minutě výkop brankáře Průchy na polovině hřiště prodloužil hlavou Zboroň na Janatu, který se snažil přehodit hostujícího brankáře, ale ten jeho pokus dokázal vyrazit na roh.

V 75. byli hosté blízko vyrovnání - centrovali na zadní tyč, kde byl volný Horna, ten ovšem hlavou mířil těsně vedle.V 90. minutě domácí potvrdili svou výhru, po rohovém kopu se k odraženému míči ve vápně dostal Sádek a střelou k tyči upravil na konečných 2:0.

„Utkání se hrálo ve vysokém tempu před dobrou diváckou kulisou. S výkonem jsme velice spokojeni. Podařilo se nám stáhnout náskok soupeře na rozdíl jediného bodu, takže závěr soutěže bude ještě hodně zajímavý," uvedl po utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 57. Zboroň, 90. Sádek. Rozhodčí: Karel, ŽK: 4:2. Diváků: 120. Košťálov: Průcha - Hubáček, Kašpar, Klazar, I. Móro - K. Janata, Cerman, Grafek, L. Stránský (65. Sádek) - Stehlík (90. Fejfar), Zboroň (84. Holec).

Frýdlant - Jilemnice 3:0 (2:0)

Průběh utkání Frýdlantu s Jilemnicí nebyl tak jednoznačný, jak napovídá výsledek. Jilemnice inkasovala zbytečné góly po chybných rozehrávkách. Zvláště ve druhém poločase se hra Jilemnickým dařila, ale optickou převahu nedokázala zúročit vstřelením branky.

Hosté zaspali začátek, v 5. minutě Kutílek tečoval hlavou rohový kop a domácí vedli 1:0. V 16. minutě po spolupráci Mečíř - Kalenda šel druhý jmenovaný sám na branku, ale v poslední chvíli byla jeho střela zblokována na roh. Pak se Jilemnice usadila na polovině soupeře - výsledkem však bylo pouze pět rohových kopů. Ve 31. minutě chyboval jilemnický obránce v rozehrávce na půlící čáře, následoval rychlý útok dva na jednoho obránce a Jelínek zvýšil na 2:0.

V 53. minutě po nedůrazu při odkopu míče se opět objevil nabíhající Kutílek a perfektně se trefil do šibenice na 3:0. Jilemnice se snažila alespoň zkorigovat výsledek a měla míč více na svých kopačkách než domácí, ale s vytvořením šance a následným zakončením měla problémy. V 70. minutě po centru Prince netrefil před prázdnou brankou Bergemann, domácí hráli velmi dobře v obraně a vítězství si bez problému pohlídali. Kosmetická úprava výsledku mohla přijít v 88.minutě, kdy byl ve vápně stažen Sedlák, ale rozhodčí penaltu nenařídil.

Branky: 5. a 53. Kutílek, 31. Jelínek. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 1:4. Jilemnice: Černý - Figura, Mečíř, Hadač, Paulů - Bergemann (75. Sedlák), Tonar, Faistauer, Schauer - Princ, Kalenda.

Lomnice - Doksy 0:2 (0:1)

V průměrném utkání bylo k vidění jen minimum šancí. Hosté byli o kousek lepší, což potvrdil dvěma brankami Doležel. Domácí mohli snížit pouze při šanci Lásky, ale ten brankáře nepřehodil.

Branky: 33. a 70. Doležel. Rozhodčí: Kowalik, Poživil, Vokřínek, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Lomnice: Kos - Čapek, Mich. Drábek, Drahoňovský, Kraus - Syrovátka (46. Mart. Drábek), Pazderský, Láska, Košťák (75. Fišar) - Vohnout, Medlík (46. Sedlák).

Bozkov - Vratislavice 2:1 (0:1)

Celý první poločas měli na hlavním semilském hřišti více ze hry hosté z Vratislavic a jen díky několika zákrokům bozkovského brankáře Balatky vedly Vratislavice pouze o jeden gól. Druhá půle ale Bozkovu vyšla a dvěma brankami otočil zápas ve vítězství.

Bozkov - Vratsilavice. Foto: Karel Čermák Ve 26. minutě sice J. Coufal našel Liďáka, tomu se však nepodařilo přesně zakončit. Zanedlouho po sérii nepřesností přišel trest, kdy hosté využil osmý zahrávaný rohový kop v první půli - nikým nehlídaný Dlabola zakončil pohodlně hlavou na zadní tyč - 0:1. Do konce poločasu hosté ještě několikrát zahrozili, naštěstí už bez využití.

Do druhého poločasu nastoupili Bozkovští jako vyměnění. Nejprve byl ostře zasažen kapitán mužstva Leoš Coufal a pro zranění kotníku musel být střídán. Domácí zpřesnili hru a zdobila je najednou bojovnost. V 55. minutě spálil svoji první loženku v zápase Červený. V 59. hasil výborným zákrokem Balatka asi poslední šanci Vratislavic v utkání. Domácí totiž přebrali otěže zápasu. Na pravém kraji záložní řady hrál velmi dobře Liďák, dále spolu kombinovali Červený a Burnus a hosté nestíhali bránit.

V 62. minutě zahrál trestný kop J. Coufal a Červený tečoval jen těsně nad soupeřovu branku. V 67. se ve vápně hostů dostal k míči z novu J. Coufal, pohrál si z obranou a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 82. minutě vytáhl proti střele Červeného jeden z exkluzivních zákroků brankář hostů Jiříček. Po dalším závaru, který hosté odvrátili pouze na roh, přišel rozhodující okamžik. Míč si postavil Červený a našel osamoceného Hendrycha na hranici malého vápna, který zakončil tělem někde v oblasti slabin. Nádherná branka, která otočila stav utkání a Bozkovu zajišťuje snad již definitivně jistotu setrvání v soutěži pro příští rok.

Branky: Rozhodčí:  Blaschke, Paldus, Černý, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bozkov:  Balatka - Linek, Doubek, L. Coufal (49. Landiga), Liďák - Kubán, Mareš (71.Vrabec), Hendrych, Burnus - J. Coufal, Červený (90. Picek). Kompletní fotogalerie z utkání od Karla Čermáka