Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

09.04.2020 09:49:21 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

I přes plánovaná omezení a škrty v rozpočtu, které bude muset krajská rada z důvodu snížení daňových příjmů řešit, získá v letošním roce Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od svého zřizovatele šest nových sanitek. Rámcovou dohodu na svém jednání schválili členové rady. Jedním z důvodů, proč kraj vozidla pořizuje, je také aktuální situace ve zdravotnictví.

Celková částka, kterou Liberecký kraj ze svého rozpočtu na rozšíření vozového parku ZZS LK vyčlenil, činí 25 186 000 korun. „Ochrana zdraví občanů je pro mě absolutní prioritou a bez zdravotnické záchranné služby bychom velmi kulhali v záchraně lidských životů i zdraví obyvatel," komentoval náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Na včerejším zasedání rada kraje souhlasila se záměrem pořízení nových vozidel. „Dalším důvodem k nákupu nových sanit je následek mimořádné události v Hamru na Jezeře z konce loňského roku, kdy do dnešního dne není možné z důvodu kontaminace nebezpečnou látkou uvést zpět do provozu čtyři vozidla rychlé záchranné pomoci a jedno vozidlo rendez-vous," dodal Sobotka.

Při současné situaci jsou vozidla nejen více vytěžovaná, ale jsou také extrémně zatěžovaná dezinfekčními prostředky, což má za důsledek nejen degradaci povrchů, ale především zvyšující se počet závad na jejich elektroinstalaci.

Dvě vozidla rychlé záchranné pomoci byla vyčleněna na odběr vzorků a jeden vůz rendez-vous pro speciální činnost takzvaného HART týmu, který se v rámci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje specializuje na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT