Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

09.04.2020 09:49:21 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

I přes plánovaná omezení a škrty v rozpočtu, které bude muset krajská rada z důvodu snížení daňových příjmů řešit, získá v letošním roce Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od svého zřizovatele šest nových sanitek. Rámcovou dohodu na svém jednání schválili členové rady. Jedním z důvodů, proč kraj vozidla pořizuje, je také aktuální situace ve zdravotnictví.

Celková částka, kterou Liberecký kraj ze svého rozpočtu na rozšíření vozového parku ZZS LK vyčlenil, činí 25 186 000 korun. „Ochrana zdraví občanů je pro mě absolutní prioritou a bez zdravotnické záchranné služby bychom velmi kulhali v záchraně lidských životů i zdraví obyvatel," komentoval náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Na včerejším zasedání rada kraje souhlasila se záměrem pořízení nových vozidel. „Dalším důvodem k nákupu nových sanit je následek mimořádné události v Hamru na Jezeře z konce loňského roku, kdy do dnešního dne není možné z důvodu kontaminace nebezpečnou látkou uvést zpět do provozu čtyři vozidla rychlé záchranné pomoci a jedno vozidlo rendez-vous," dodal Sobotka.

Při současné situaci jsou vozidla nejen více vytěžovaná, ale jsou také extrémně zatěžovaná dezinfekčními prostředky, což má za důsledek nejen degradaci povrchů, ale především zvyšující se počet závad na jejich elektroinstalaci.

Dvě vozidla rychlé záchranné pomoci byla vyčleněna na odběr vzorků a jeden vůz rendez-vous pro speciální činnost takzvaného HART týmu, který se v rámci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje specializuje na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT