Kraj letos kvůli Covid-19 nebude rozdělovat finanční úspory

26.03.2020 09:31:34 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj letos kvůli Covid-19 nebude rozdělovat finanční úspory

Na svém úterním jednání členové Rady Libereckého kraje přijali restriktivní rozpočtová opatření. S těmito kroky souhlasili radní z důvodu udržení vyrovnaného rozpočtu kraje pro na období let 2020 a roky následující v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády reagujícími na globální události na nouzový stav vyhlášený vládou ČR v souvislosti s šířením viru SARS CoV-2.

Navrhovaná restriktivní rozpočtová opatření rada přijala i přesto, že v současné době není možné kvantifikovat ekonomický dopad na rozpočet kraje. „Nouzová opatření a přijatá krizová opatření mají a budou mít dopad na fungování mnoha firem v naší zemi. Dá se tedy očekávat výrazný negativní dopad na daňové výnosy nejen Libereckého kraje, ale i všech obcí," vysvětlil hejtman Martin Půta. „Na jednání mimořádné rady jsme proto přijali návrh na úsporná opatření, mimo jiné jsme požádali ředitele našich příspěvkových organizací, aby připravili plán na snížení provozního příspěvku o 10 %," doplnil hejtman.

Ekonomický odbor Krajského ústavu Libereckého kraje bude nadále měsíčně sledovat vývoj inkasa objemu sdílených daní v rozpočtu kraje 2020, dále bude kvantifikovat a operativně upravovat schválený rozpočet stanovených ročních limitů výdajů jednotlivých resortů pro letošní rok.

Kraj zastaví dorozdělování veškerých aktuálních disponibilních zdrojů z roku 2019, tzv. HV II. „Letos nebudeme rozdělovat úspory, které nyní máme ve výši 250 milionů korun. Necháme si je v železné rezervě. Budeme samozřejmě pokračovat v investicích, na které máme už určené zdroje," řekl hejtman. Chtěl bych požádat starostky a starosty, aby uvažovali podobně, zvážili nutnost nákupů a investic, které jsou nezbytné a nesouvisí s aktuálním nouzovým stavem," uzavřel Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj začne vyrábět filtry z nanovláken. Chce je dodávat záchranářům
Liberecký kraj má 18 nakažených, jeden z domova důchodců Český Dub
V Libereckém kraji je 12 pacientů s koronavirem, nejméně z republiky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT