Kraj letos kvůli Covid-19 nebude rozdělovat finanční úspory

26.03.2020 09:31:34 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj letos kvůli Covid-19 nebude rozdělovat finanční úspory

Na svém úterním jednání členové Rady Libereckého kraje přijali restriktivní rozpočtová opatření. S těmito kroky souhlasili radní z důvodu udržení vyrovnaného rozpočtu kraje pro na období let 2020 a roky následující v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády reagujícími na globální události na nouzový stav vyhlášený vládou ČR v souvislosti s šířením viru SARS CoV-2.

Navrhovaná restriktivní rozpočtová opatření rada přijala i přesto, že v současné době není možné kvantifikovat ekonomický dopad na rozpočet kraje. „Nouzová opatření a přijatá krizová opatření mají a budou mít dopad na fungování mnoha firem v naší zemi. Dá se tedy očekávat výrazný negativní dopad na daňové výnosy nejen Libereckého kraje, ale i všech obcí," vysvětlil hejtman Martin Půta. „Na jednání mimořádné rady jsme proto přijali návrh na úsporná opatření, mimo jiné jsme požádali ředitele našich příspěvkových organizací, aby připravili plán na snížení provozního příspěvku o 10 %," doplnil hejtman.

Ekonomický odbor Krajského ústavu Libereckého kraje bude nadále měsíčně sledovat vývoj inkasa objemu sdílených daní v rozpočtu kraje 2020, dále bude kvantifikovat a operativně upravovat schválený rozpočet stanovených ročních limitů výdajů jednotlivých resortů pro letošní rok.

Kraj zastaví dorozdělování veškerých aktuálních disponibilních zdrojů z roku 2019, tzv. HV II. „Letos nebudeme rozdělovat úspory, které nyní máme ve výši 250 milionů korun. Necháme si je v železné rezervě. Budeme samozřejmě pokračovat v investicích, na které máme už určené zdroje," řekl hejtman. Chtěl bych požádat starostky a starosty, aby uvažovali podobně, zvážili nutnost nákupů a investic, které jsou nezbytné a nesouvisí s aktuálním nouzovým stavem," uzavřel Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj začne vyrábět filtry z nanovláken. Chce je dodávat záchranářům
Liberecký kraj má 18 nakažených, jeden z domova důchodců Český Dub
V Libereckém kraji je 12 pacientů s koronavirem, nejméně z republiky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT