Kraj opět podpoří Potravinovou banku. Přispěje jí 300 tisíc korun

15.01.2021 07:37:08 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj opět podpoří Potravinovou banku. Přispěje jí 300 tisíc korun

Třemi sty tisíci korun podpoří Liberecký kraj v letošním roce provoz liberecké Potravinové banky. Pomůže jí tak překlenout počátek roku, který je ve financování neziskových organizací komplikovaný. Kraj podporuje toto dobročinné zařízení v Liberci pravidelně už od jeho vzniku před osmi lety.

Třemi sty tisíci korun podpoří Liberecký kraj v letošním roce provoz liberecké Potravinové banky. Pomůže jí tak překlenout počátek roku, který je ve financování neziskových organizací komplikovaný. Kraj podporuje toto dobročinné zařízení v Liberci pravidelně už od jeho vzniku před osmi lety.

„Potravinová banka představuje fungující způsob pomoci lidem v nouzi, kteří naši podporu potřebují. První rok kraj přispíval 8 tisíci korunami měsíčně na úhradu energií. Během dalších let se krajský příspěvek na 120 tisících korun, v letech 2017 a 2018 činil 220 tisíc korun. V roce 2019 i 2020 byl příspěvek 300 tisíc korun. Členové rady na svém včerejším jednání odsouhlasili letošní příspěvek rovněž ve výši 300 tisíc korun," uvedl hejtman Martin Půta.

Potravinová banka Libereckého kraje, z. s. je neziskovou organizací, jejíž činnost závisí na finančních prostředcích plynoucích z dotací a darů. Pomáhají jí například Ministerstvo zemědělství, Česká federace potravinových bank, statutární město Liberec i Liberecký kraj.

Činnost banky spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými občany a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.

„Za uplynulý rok poznamenaný koronavirovou pandemií a s ní souvisejícími opatřeními si pracovníci liberecké Potravinové banky prošli nečekanými momenty a museli zvládnout příjem i přerozdělování potravin v náročných hygienických podmínkách" zdůraznil Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí, zemědělství. „Potravinová banka plní dvě funkce. Vedle pomoci potřebným také předchází vzniku odpadů."

První potravinová banka na světě vznikla v roce 1967 ve Spojených státech amerických. V Libereckém kraji začala tato organizace působit jako čtvrtá v České republice, v krajské metropoli funguje od roku 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Potravinová banka Libereckého kraje pomáhá potřebným

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči spouští stanoviště antigenní testy řidičů kamionů v Harrachově
Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
27.02.: Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT