Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun

18.05.2020 16:57:17 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun

Miliony korun ze svého rozpočtu podpoří Liberecký kraj oblast výzkumu, vývoje a inovací prostřednictvím Regionálního inovačního programu. Jde o jeden z programů Dotačního fondu Libereckého kraje, který se vyhlašuje už od roku 2011.

„O tyto dotace je každoročně velký zájem. Pro letošek je na ně v krajském rozpočtu vyčleněna částka 2 700 000 korun," uvedl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Kraj, jako již tradičně, opět poskytuje inovační, startovací a technologické vouchery. Prvně jmenované mají za cíl podpořit navázání spolupráce mezi regionálními podnikateli a vysokými školami či výzkumnými institucemi v celé zemi. „V Libereckém kraji se inovační infrastruktura neustále rozšiřuje a proto má spolupráce mezi podnikatelskou a výzkumnou sférou stále větší význam," doplnil Kříž.

Startovací vouchery mají pomoci nastartovat rozvoj zajímavých podnikatelských aktivit, které se zabývají inovacemi a doplní to, čemu se v kraji věnují podnikatelský inkubátor Lipo.ink, Student Business Club a různé programy specializovaných neziskových organizací či škol, jež se zaměřují na pomoc začínajícím podnikatelům s uskutečněním jejich business plánů.

Technologické vouchery jsou pak určeny k ověření technologických či technických řešení a k otestování výsledků výzkumu v praxi před uvedením na trh.

Předkládat žádosti mohou podnikatelské subjekty, které mají sídlo nebo provozovnu na území Libereckého kraje, od 1. 5. do 17. 6. „Maximální výše dotace činí dvě stě tisíc korun a výše dotační podpory je sedmdesát procent z celkových způsobilých výdajů projektu," informoval Kříž.

Podrobné informace jsou na webových stránkách kraje pod odkazem https://dotace.kraj-lbc.cz/regionalni-rozvoj/regionalni-rozvoj-2-2-regionalni-inovacni-program-d453425.htm. Dozvědět se více mohou zájemci také přímo na odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje, kde také lze konzultovat projektové záměry.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dešťová voda z Betlémské kaple je na ulici pitná. Díky nanofiltru z TUL
Studentka TUL vytvořila alternativní oblečení pro české olympioniky
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Robot z liberecké univerzity má pomoci s dekontaminací reaktorů
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT