Kraj podpoří zajištění zdravotní péče ve Frýdlantě i Semilech

22.10.2015 10:07:51 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Liberecký kraj

Kraj podpoří zajištění zdravotní péče ve Frýdlantě i Semilech

Liberecký kraj aktivně řeší neutěšenou situaci, která nastala v souvislosti s ukončením provozu interního oddělení v Nemocnici Frýdlant a v Nemocnici Semily, soukromého a městského zařízení, ve kterém nemá kraj žádný vlastnický podíl. V obou případech je zájmem Libereckého kraje zajistit obyvatelům Frýdlantského výběžku a Semilska odpovídající zdravotní péči. Proto radní Libereckého kraje rozhodli o uvolnění finančních prostředků k zajištění péče a společně se zástupci vlastníků nemocnic hledají řešení nastalého stavu.

Radní Libereckého kraje na svém úterním jednání odsouhlasili uvolnění částky 300 tisíc korun na částečné pokrytí nepřetržitého provozu interní ambulance v Nemocnici Frýdlant. Poskytnutí finanční podpory je plně v souladu s podporou v režimu de minimis (podpora malého rozsahu). Jejich krok musí nyní posvětit zastupitelé. Dalších zhruba 100 tisíc korun přidají obce a města Mikroregionu Frýdlantsko.

„Peníze zajistí provoz frýdlantské interní ambulance do konce letošního roku, v režimu, ve kterém funguje nyní," uvedl Petr Tulpa, radní pro zdravotnictví Libereckého kraje. V praxi má tato ambulance za úkol vyšetřit a „zaléčit" pacienty s lehčími zdravotními problémy a pouze ty, kteří potřebují hospitalizaci, odveze Zdravotnická záchranná službu Libereckého kraje (ZZS LK) do Krajské nemocnice Liberec, event. Turnova či zatím Semil.

Změny ve frýdlantské nemocnici se dotýkají i krajské záchranky

V případě, že nedojde ve Fýdlantu k obnovení lůžkové interny, bude nutné rozšířit provoz posádky rychlé zdravotnické pomoci z osmihodinového na dvaceti čtyřhodinový režim. Tato změna si vyžádá v roce 2016 zvýšení provozních nákladů o 6,5 mil Kč. „V případu Nemocnice Frýdlant je zájem kraje jasný, zachovat nemocnici ve Frýdlantském výběžku v současné podobě, a to dlouhodobě, podle Zásad rozvoje zdravotnictví LK a Programu rozvoje LK do roku 2020, „vysvětlil Petr Tulpa a doplnil: „Avšak klíč k dodržení tohoto závazku drží Město Frýdlant a Nemocnice Frýdlant, protože první subjekt je majitelem budov a druhý provozovatelem nemocnice, neboli Liberecký kraj zde nemá rozhodovací pravomoc."

Pokud rozváží obě organizace smluvní vztah, Liberecký kraj garantuje dodržení koncepce regionální nemocnice s ambulancemi a základními zdravotnickými obory včetně lůžkového zabezpečení tím, že do této oblasti rozšíří svoji působnost Krajská nemocnice v Liberci.

Liberecký kraj se aktivně zapojil i do řešení situace, která nastala v městské Nemocnici Semily. „Ač není semilská nemocnice majetkem kraje, nemá v ní žádní podíl a ani rozhodující právo, je si Liberecký kraj vědom situace, která může nastat. Intenzivně diskutuje se zástupci města Semily a dalších nemocnic možnosti, jak situaci řešit," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nepřetržitá interní ambulance zůstane v semilské nemocnici zachována
Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec
FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál
Město, kraj a zaměstnanci jednali o směřování Nemocnice v Semilech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Okresní hasičská soutěž Plamen byla zahájena v Čisté u Horek
Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT