Kraj při zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona

11.11.2015 14:28:24 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj při zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona

Liberecký kraj uspěl u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže u veřejné zakázky na zajištění autobusové dopravy na dvouleté přechodné zabezpečení. Ten opakovaně potvrdil, že kraj postupoval správně.

ÚOHS zamítl návrhy dopravců na uložení zákazu plnění smluv, které byly uzavřeny v říjnu roku 2014 i přes nesouhlas některých krajských zastupitelů a zejména Krajského protikorupčního pracoviště. „Náš postup byl správný, když jsme od začátku tvrdili, že nejlepším řešením nastalé situace je, aby veřejnou autobusovou dopravu v Libereckém kraji, v přechodném dvouletém období, zajišťovali stávající dopravci. Tak to funguje od prosince 2014 a cestující nic nepocítili, byla zachována kvalita poskytovaných služeb a autobusy jezdí tak jak mají, což je nejdůležitější. To nám teď opět potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, i když zatím nepravomocně. Navíc jsme v této zakázce dosáhli úsporu zhruba 27 milionů korun ročně," řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Původně chtěl Liberecký kraj vybrat dopravce na deset let, od roku 2014 do 2024. ÚOHS ale tuto zakázku zrušil, proti čemuž se kraj odvolal. Desetiletá zakázka na zajištění dopravní obslužnosti byla zadána za bývalého vedení kraje a od ledna 2014 je stále v řešení ÚOHS.

Zastupitelstvo Libereckého kraje se proto rozhodlo zabezpečit dopravní obslužnost na dva roky s cílem, aby nebyla ochromena veřejná autobusová doprava na území celého kraje. Dopravní společnosti ze skupiny ICOM transport a.s. ale zpochybnily formu veřejné soutěže a v listopadu 2014 podaly návrhy na uložení zákazu plnění smluv. Se zástupci tohoto uskupení se během veřejné zakázky setkali někteří členové zastupitelstva za Změnu pro Liberecký kraj, zároveň probíhaly mediální pokusy kriminalizovat rozhodování krajských zastupitelů o této veřejné zakázce. V březnu 2015 ÚOHS návrhy dopravních společností zamítl, protože nezjistil důvody pro uložení nápravného opatření. Proti těmto rozhodnutím byly podány rozklady. Po jejich projednání v srpnu 2015 předseda ÚOHS všechna rozhodnutí zrušil a ÚOHS musel věci znovu projednat a vypořádat s některými skutečnostmi.

V listopadu 2015 pak ÚOHS znovu zamítl návrhy na uložení zákazu plnění smluv. V odůvodnění rozhodnutí se již vypořádal ÚOHS s vyjádřením předsedy. Navrhovatelé mají opět možnost podat odvolání. Ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí mohou podat rozklad k předsedovi ÚOHS.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT