Kraj při zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona

11.11.2015 14:28:24 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj při zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona

Liberecký kraj uspěl u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže u veřejné zakázky na zajištění autobusové dopravy na dvouleté přechodné zabezpečení. Ten opakovaně potvrdil, že kraj postupoval správně.

ÚOHS zamítl návrhy dopravců na uložení zákazu plnění smluv, které byly uzavřeny v říjnu roku 2014 i přes nesouhlas některých krajských zastupitelů a zejména Krajského protikorupčního pracoviště. „Náš postup byl správný, když jsme od začátku tvrdili, že nejlepším řešením nastalé situace je, aby veřejnou autobusovou dopravu v Libereckém kraji, v přechodném dvouletém období, zajišťovali stávající dopravci. Tak to funguje od prosince 2014 a cestující nic nepocítili, byla zachována kvalita poskytovaných služeb a autobusy jezdí tak jak mají, což je nejdůležitější. To nám teď opět potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, i když zatím nepravomocně. Navíc jsme v této zakázce dosáhli úsporu zhruba 27 milionů korun ročně," řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Původně chtěl Liberecký kraj vybrat dopravce na deset let, od roku 2014 do 2024. ÚOHS ale tuto zakázku zrušil, proti čemuž se kraj odvolal. Desetiletá zakázka na zajištění dopravní obslužnosti byla zadána za bývalého vedení kraje a od ledna 2014 je stále v řešení ÚOHS.

Zastupitelstvo Libereckého kraje se proto rozhodlo zabezpečit dopravní obslužnost na dva roky s cílem, aby nebyla ochromena veřejná autobusová doprava na území celého kraje. Dopravní společnosti ze skupiny ICOM transport a.s. ale zpochybnily formu veřejné soutěže a v listopadu 2014 podaly návrhy na uložení zákazu plnění smluv. Se zástupci tohoto uskupení se během veřejné zakázky setkali někteří členové zastupitelstva za Změnu pro Liberecký kraj, zároveň probíhaly mediální pokusy kriminalizovat rozhodování krajských zastupitelů o této veřejné zakázce. V březnu 2015 ÚOHS návrhy dopravních společností zamítl, protože nezjistil důvody pro uložení nápravného opatření. Proti těmto rozhodnutím byly podány rozklady. Po jejich projednání v srpnu 2015 předseda ÚOHS všechna rozhodnutí zrušil a ÚOHS musel věci znovu projednat a vypořádat s některými skutečnostmi.

V listopadu 2015 pak ÚOHS znovu zamítl návrhy na uložení zákazu plnění smluv. V odůvodnění rozhodnutí se již vypořádal ÚOHS s vyjádřením předsedy. Navrhovatelé mají opět možnost podat odvolání. Ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí mohou podat rozklad k předsedovi ÚOHS.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT