Kraj zahájí přijímání žádostí o dotace na sportovní a školské programy

07.03.2018 09:19:21 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj zahájí přijímání žádostí o dotace na sportovní a školské programy

Od 3. do 19. března 2018 do 14 hodin přijímá Krajský úřad Libereckého kraje žádosti o finanční příspěvky v rámci šesti dotačních programů v oblasti sportu a školství. Sportovní dotace jsou dvě, kde se celkem rozdělí 23 milionů korun, v oblasti školství nabízí kraj čtyři dotační tituly v celkové výši 4 miliony 400 tisíc korun.

„Důležité je, aby si žadatelé pozorně přečetli pokyny k vyplnění žádosti a v případě nejasností se nebáli konzultovat postup s danými zaměstnanci odboru školství. Pro lepší orientaci jsme s kolegy natočili krátká informační videa, kde se žadatelé dovědí základní informace i tipy, na co si dát pozor. K nalezení jsou na youtube kanálu Libereckého kraje, případně na mé facebookové stránce," uvedl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, zaměstnanosti, tělovýchovy a sportu Petr Tulpa.

Pro letošní rok byly 31. ledna 2018 vyhlášeny pro oblast sportu dva dotační programy, a to na sportovní akce, kde je vyčleněno celkem 5 000 000 Kč, a na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích, kde je připraveno 18 000 000 Kč.

V oblasti školství se jedná o čtyři finanční „balíčky". V Programu volnočasových aktivit bude rozděleno 3 100 000 Kč, v programu Specifická primární prevence rizikového chování se jedná o částku ve výši 250 000 korun. Dále Liberecký kraj podpoří soutěže a talentované dětí, a to také částkou 250 000 Kč. V posledním čtvrtém programu Podpora kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními bude rozděleno 800 000 Kč.

V oblasti dotací platí velmi přísná pravidla, ze kterých nelze ustupovat. Žádosti, které budou vyplněny chybně, neúplně nebo u kterých se např. nebude shodovat písemná a elektronická forma, budou vyřazeny. Kontaktní osoby jednotlivých programů jsou připraveny konzultovat s žadateli jakýkoli dotaz. „Důležité je, aby žadatelé přišli včas. V žádosti podané na poslední chvíli, tedy těsně před konečným termínem odevzdání (19. března 2018, 14:00), není možné případné chyby opravit. Taková žádost je odsouzena k vyřazení," dodal Tulpa.

Projekty bude hodnotit Výbor pro tělovýchovu a sport Zastupitelstva Libereckého kraje a rozhodovat o poskytnutí dotací pak bude Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání 29. května 2018. 

Před odesláním žádosti je možné další postup konzultovat se zaměstnanci odboru školství, jejichž kontakty jsou uvedeny níže: 

4.23 Sportovní akce:

Lucie Sviatková 485 226 634, 778 724 117, lucie.sviatkova@kraj-lbc.cz 

4.26 Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích:

Lucie Hlavsová 485 226 638, 778 543 214, lucie.hlavsova@kraj-lbc.cz 

4.1 Program volnočasových aktivit:

Martina Meierová, 485 226 636, 778 724 116, martina.meierova@kraj-lbc.cz 

4.3 Specifická primární prevence rizikového chování a Program 4.7 Podpora kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními:

Mgr. Petra Krčmářová, 485 226 224, petra.krcmarova@kraj-lbc.cz 

4.4 Soutěže a podpora talentovaných dětí:

Eva Hodboďová, 485 226 635, 739 541 550, eva.hodbodova@kraj-lbc.cz  

Odkazy na instruktážní videa:

https://youtu.be/r9G16EOTKd4 Video k dotačnímu programu 4.23 Sportovní akce

https://youtu.be/brn5_sObvIA Video k dotačnímu programu 4.26 Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích

https://youtu.be/PnZihQD0mFs Souhrnné video k programům Školství a mládeže (4.1 Program volnočasových aktivit, 4.3 Specifická primární prevence rizikového chování, 4.4 Soutěže a podpora talentovaných dětí a 4.7 Podpora kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními) 

Další informace k dotačním programům naleznete na dotačním webu Libereckého kraje: https://dotace.kraj-lbc.cz/.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seminář pro žadatele o sportovní dotace přilákal více než sto zástupců
Rada kraje schválila více než 58 milionů korun na nové kotle
Dotační programy Libereckého kraje v oblasti Požární ochrany spuštěny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Koller proměnil jablonecké divadlo v bouřící arénu

V Jablonci se o tomto večeru mluvilo již dlouho dopředu. Do místního divadla se tentokrát chystala početná skupina těch, kteří jednoho z nejvýznamnějších představitelů českého bigbítu, Davida Kollera, obdivují již od dob jeho působení v kapele Lucie. Každopádně se Kollerových příznivců sešla v místním kulturním stánku pěkná řádka, a tak se tísnili dokonce i na bidýlku. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Boží voda a Valdštejn jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda i Valdštejn jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 13. 12. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za oslavami 200. výročí narození F. L. Riegra v Semilech
V Liberci hořel bytový dům, hasiči evakuovali 11 lidí
Po 150 vánočních stromcích s certifikátem FSC se jen zaprášilo
Parkovací karta je v Turnově alternativou parkovného v automatech
Kdo z nás je víc Mercury?

Nejčtenější články

16.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
17.12.: VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun
18.12.: FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT