Krajská cizinecká policie hledala migranty převážené v autech

22.08.2019 10:00:25 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

Krajská cizinecká policie hledala migranty převážené v autech

Ve dnech 7. až 10. srpna 2019 probíhala policejní akce krajské cizinecké policie s názvem MIGRANT 1/19. Během akce využili policisté zařízení Heart - beat, které dokáže zjistit tlukot srdce.

„Cílem policejní akce, na které se podílelo Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort, bylo případné zjištění tras možné nelegální migrace přes teritorium Libereckého kraje, odhalení protiprávního jednání ve vztahu k zákonu č.326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a odhalení protiprávního jednání cizinců ve vztahu k trestnímu zákoníku," sdělila tisková mluvčí krajské policie Vladimíra Šrýtrová.

Policisté cizinecké policie se v rámci této akce zaměřili zejména na kontrolu dodávkových a užitkových vozidel i nákladních vozidel, kterých by mohlo být využito k převozu nelegálně migrujících osob. Do akce byl nasazen také přístroj na detekování tlukotu srdce Heart - beat, který mají policisté cizinecké policie v Liberci v užívání již téměř tři měsíce.

„Akce se v jeden den účastnili spolu s policisty Odboru cizinecké policie také policisté Odboru služby dopravní policie - silničního dohledu. Během této akce policisté zkontrolovali 113 občanů České republiky, 65 cizinců, 49 osobních vozidel, 40 dodávkových vozidel, 15 nákladních vozidel do 3,5 tuny, 28 nákladních vozidel nad 3,5 tuny a jeden autobus," shrnula Šrýtrová.

Během kontrol policisté zjistili dva přestupky, kterých se dopustili cizinci tím, že porušili povinnost, kterou jim ukládá zákon o pobytu cizinců. „Za tyto přestupky byly cizincům uloženy v příkazním řízení dvě pokuty v celkové výši 1000 Kč. Policistům se podařilo zjistit také sedm přestupků v dopravě, kdy jeden přestupek oznámili na příslušný úřad a šest přestupků vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a to v celkové výši 2400 Kč," dodala policejní mluvčí.

Během této akce zjistili policisté jeden přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I přestože se nepodařilo zjistit během policejní akce žádný případ přepravy osob nelegálně vstupujících na území Schengenského prostoru, potažmo České republiky, popřípadě osob nelegálně pobývajících na území ČR, avizují policisté, že v obdobných akcích budou na teritoriu Libereckého kraje i nadále pokračovat.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
Policisté kontrolovali vodáky na Malé Skále
Policisté kontrolovali v Jestřebí a Příšovicích autobusy a nákladní auta
Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu
Policisté mají mobilní termovizi ke střežení státní hranice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT