Krajská cizinecká policie hledala migranty převážené v autech

22.08.2019 10:00:25 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

Krajská cizinecká policie hledala migranty převážené v autech

Ve dnech 7. až 10. srpna 2019 probíhala policejní akce krajské cizinecké policie s názvem MIGRANT 1/19. Během akce využili policisté zařízení Heart - beat, které dokáže zjistit tlukot srdce.

„Cílem policejní akce, na které se podílelo Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort, bylo případné zjištění tras možné nelegální migrace přes teritorium Libereckého kraje, odhalení protiprávního jednání ve vztahu k zákonu č.326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a odhalení protiprávního jednání cizinců ve vztahu k trestnímu zákoníku," sdělila tisková mluvčí krajské policie Vladimíra Šrýtrová.

Policisté cizinecké policie se v rámci této akce zaměřili zejména na kontrolu dodávkových a užitkových vozidel i nákladních vozidel, kterých by mohlo být využito k převozu nelegálně migrujících osob. Do akce byl nasazen také přístroj na detekování tlukotu srdce Heart - beat, který mají policisté cizinecké policie v Liberci v užívání již téměř tři měsíce.

„Akce se v jeden den účastnili spolu s policisty Odboru cizinecké policie také policisté Odboru služby dopravní policie - silničního dohledu. Během této akce policisté zkontrolovali 113 občanů České republiky, 65 cizinců, 49 osobních vozidel, 40 dodávkových vozidel, 15 nákladních vozidel do 3,5 tuny, 28 nákladních vozidel nad 3,5 tuny a jeden autobus," shrnula Šrýtrová.

Během kontrol policisté zjistili dva přestupky, kterých se dopustili cizinci tím, že porušili povinnost, kterou jim ukládá zákon o pobytu cizinců. „Za tyto přestupky byly cizincům uloženy v příkazním řízení dvě pokuty v celkové výši 1000 Kč. Policistům se podařilo zjistit také sedm přestupků v dopravě, kdy jeden přestupek oznámili na příslušný úřad a šest přestupků vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a to v celkové výši 2400 Kč," dodala policejní mluvčí.

Během této akce zjistili policisté jeden přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I přestože se nepodařilo zjistit během policejní akce žádný případ přepravy osob nelegálně vstupujících na území Schengenského prostoru, potažmo České republiky, popřípadě osob nelegálně pobývajících na území ČR, avizují policisté, že v obdobných akcích budou na teritoriu Libereckého kraje i nadále pokračovat.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
Policisté kontrolovali vodáky na Malé Skále
Policisté kontrolovali v Jestřebí a Příšovicích autobusy a nákladní auta
Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu
Policisté mají mobilní termovizi ke střežení státní hranice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT