Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online

06.04.2020 20:27:43 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online

Krajská vědecká knihovna v Liberci je sice nyní z důvodu mimořádných opatření uzavřená, pomyslné virtuální brány zde však čtenářům a uživatelům přesto otevřeli dokořán.

Vzdálená registrace do knihovny, půjčování odborných e-knih i krásné literatury, denní tisk a časopisy, pomoc s citacemi, vytváření rešerší, to vše a mnoho dalšího Vám mohou v této době nabídnout on-line na adrese  https://www.kvkli.cz/e-knihovna/knihovna-online.html

„Tuto nabídku můžeme poskytnout díky kolegyním a kolegům, kteří se on-line službám nyní ze všech sil věnují, vyřizují vzdálenou registraci, odpovídají na dotazy, telefonicky nebo mailem poradí, kde je třeba," řekla Blanka Konvalinková, ředitelka knihovny.

I v době uzavření nabízí knihovna nejen studentům a pedagogům, ale i dalším zájemcům spoustu zajímavých informací a nástrojů. Většinu dále uvedených služeb nabízí registrovaným čtenářům, ale registrovat se je možné také ihned vzdáleně přes internet. Podrobný postup naleznou zájemci zde: https://www.kvkli.cz/jak-se-zaregistrovat.html nebo mohou napsat na adresu is@kvkli.cz.

Určitě nejzajímavější je možnost využití elektronických knih. Aktuálně má krajská knihovna v nabídce více než 20 000 titulů. Vyzkoušet můžete odborné publikace v angličtině, z českých knih se jedná o tituly z nakladatelství Karolinum, Munipress, Portál, Grada, Fraus a dalších. Žáky a studenty možná zaujme možnost e-výpůjčky učebnic základních a středních škol. A nechybí ani beletrie. Vše o e-knihách najdete na webu: https://www.kvkli.cz/e-knihovna/e-knihy.html.

Všem, kdo se zajímají o dění ve světě, nabízíme kolekci denního tisku a časopisů z celého světa PressReader, milovníci hudby mohou vyzkoušet databáze hudebních nahrávek Naxos. V archivu časopisu Vogue najdete všechna čísla vydání tohoto módního časopisu od konce 19. století včetně těch aktuálních. Více o nabídce databází na: https://www.kvkli.cz/e-knihovna/licencovane-databaze.html.

„Naše knihovna je moderní organizace, která pracuje s online nabídkou dlouhodobě. Nyní se ukazuje, jak je potřeba právě tuto cestu zdokonalovat a její možnosti prohlubovat. Nejen pro krize tohoto typu," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Studentům, kteří připravují své seminární, závěrečné nebo diplomové práce a nevědí si rady s citacemi, doporučují vyzkoušet citační software CitacePro: https://www.kvkli.cz/sluzby/doplnkove/citace-pro.html. Nabízí rychlý a jednoduchý systém tvorby citací. I nyní funguje rešeršní služba - na základě Vámi zadaného tématu Vám vytvoříme soupis relevantních dokumentů: https://www.kvkli.cz/sluzby/zakladni/resersni-sluzba.html.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak se semilská knihovna připravuje na návrat čtenářů
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
Můžete dát hlas nejoblíbenější knize v kategorii Cena čtenářů
Kraj vyhlašuje již třetí ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehlídka Tady Vary dostane festivalové filmy do 96 kin
Malíř Petr Kašpar vystaví své Krajiny a portréty
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté
Nabídka kina Jitřenka v Semilech od 1. do 14. června

Nejčtenější články

24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
23.05.: Krkonošský vrch Strážník kdysi hlídal bezpečí kraje
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT