Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

08.02.2017 19:56:24 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Liberecký kraj

Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na pořízení sanitních vozidel Rendez-Vous pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje (ZZS LK). Vozový park záchranné služby obohatí čtyři nové sanitní vozy, které dostanou k užívání základny v Liberci, Semilech, České Lípě a Jablonci nad Nisou.

„Cílem veřejné zakázky je snaha plynule pokračovat v obměně vozidel určených pro režim Rendez-Vous Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. V roce 2016 se podařilo obměnit cca 25% vozového parku, přitom většina provozovaných vozidel je ve stáří více než čtyři roky a vzhledem k velkému nasazení je jejich výměna na místě," řekl Přemysl Sobotka, náměstek pověřený řízením resortu zdravotnictví. Záchranka v současné době provozuje v rámci systému RV vozidla Škoda Yeti.

Předmětem nadlimitní veřejné zakázky je dodávka čtyř kusů sanitních vozidel určených pro systém Rendez-Vous, vybavených kompletní zástavbou pro instalaci zdravotnického materiálu a přípravou pro montáž IC technologií. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 4 480 000 Kč bez DPH a hrazena bude z vlastních zdrojů ZZS LK.

Investiční akce záchranky začne sledovat koordinační tým

Koordinační investiční tým začne sledovat zásadní investiční akce Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje). Jeho vznik odsouhlasili členové Rady Libereckého kraje na svém pravidelném jednání v úterý 7. února.

Tým bude především sledovat aktuálně realizované, ale i plánované investiční akce organizace. „Koordinační tým bude mít přehled o způsobu realizace, harmonogramu akcí, stavu realizací, ale i problémech spojených s akcemi," uvedl Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví, který je členem koordinačního týmu a jeho svolavatelem. Spolu s ním bude dohlížet na investiční akce záchranné služby i náměstek hejtmana Marek Pieter, který je odpovědný mimo jiné za investice a veřejné zakázky. Dále tým doplní zástupci ZZS LK, odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje a v případě potřeby budou přizváni ještě odborníci pro přípravu veřejných zakázek, odborníci majetkoprávního oddělení či rozvoje a evropských projektů krajského úřadu. Koordinační investiční tým se bude scházet vždy jednou za měsíc.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj chce provést audit ve zdravotnických organizacích kraje
Náměstek hejtmana Sobotka jednal se zástupci nemocnic v Pojizeří
Krajští záchranáři mají nové moderní sanitky a lékařské vozy
Liberecký kraj pomůže záchrance s nákupem nových vozů
Vozový park Zdravotnické záchranné služby omladí o 20 nových sanitek

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nikdy nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Opravy komunikací v Turnově neustaly ani přes letní měsíce
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT