Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

08.02.2017 19:56:24 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Liberecký kraj

Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na pořízení sanitních vozidel Rendez-Vous pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje (ZZS LK). Vozový park záchranné služby obohatí čtyři nové sanitní vozy, které dostanou k užívání základny v Liberci, Semilech, České Lípě a Jablonci nad Nisou.

„Cílem veřejné zakázky je snaha plynule pokračovat v obměně vozidel určených pro režim Rendez-Vous Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. V roce 2016 se podařilo obměnit cca 25% vozového parku, přitom většina provozovaných vozidel je ve stáří více než čtyři roky a vzhledem k velkému nasazení je jejich výměna na místě," řekl Přemysl Sobotka, náměstek pověřený řízením resortu zdravotnictví. Záchranka v současné době provozuje v rámci systému RV vozidla Škoda Yeti.

Předmětem nadlimitní veřejné zakázky je dodávka čtyř kusů sanitních vozidel určených pro systém Rendez-Vous, vybavených kompletní zástavbou pro instalaci zdravotnického materiálu a přípravou pro montáž IC technologií. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 4 480 000 Kč bez DPH a hrazena bude z vlastních zdrojů ZZS LK.

Investiční akce záchranky začne sledovat koordinační tým

Koordinační investiční tým začne sledovat zásadní investiční akce Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje). Jeho vznik odsouhlasili členové Rady Libereckého kraje na svém pravidelném jednání v úterý 7. února.

Tým bude především sledovat aktuálně realizované, ale i plánované investiční akce organizace. „Koordinační tým bude mít přehled o způsobu realizace, harmonogramu akcí, stavu realizací, ale i problémech spojených s akcemi," uvedl Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví, který je členem koordinačního týmu a jeho svolavatelem. Spolu s ním bude dohlížet na investiční akce záchranné služby i náměstek hejtmana Marek Pieter, který je odpovědný mimo jiné za investice a veřejné zakázky. Dále tým doplní zástupci ZZS LK, odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje a v případě potřeby budou přizváni ještě odborníci pro přípravu veřejných zakázek, odborníci majetkoprávního oddělení či rozvoje a evropských projektů krajského úřadu. Koordinační investiční tým se bude scházet vždy jednou za měsíc.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj chce provést audit ve zdravotnických organizacích kraje
Náměstek hejtmana Sobotka jednal se zástupci nemocnic v Pojizeří
Krajští záchranáři mají nové moderní sanitky a lékařské vozy
Liberecký kraj pomůže záchrance s nákupem nových vozů
Vozový park Zdravotnické záchranné služby omladí o 20 nových sanitek

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru
Členové horské služby uctí památku Spusty a Messnera

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT