Krajský přebor: Bozkov a Košťálov urvaly tři body

17.05.2015 20:21:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Turnov

V sobotních utkáních krajského přeboru získali cenná vítězství hráči Bozkova a Košťálova. V Bozkově domácí vedli, poté se v závěru dostali hráči FKP Turnov B, ale domácí pět minut před koncem zcela otočili výsledek. Košťálov dokázal v Doksech využívat brejky a vyhrál v poměru 3:1. Hlavními strůjci byli brankář Průcha a střelec tří branek Jisl.

Bozkov - FKP Turnov B 3:2 (1:0)

Po dohodě klubů a kvůli MS v hokeji se začátek utkání posunul na 12.00. Do zápasu vstoupili lépe domácí, a to hned dvojitou šancí, Asterova střela byla zblokována a Červený z dorážky těsně minul. Hosté se nenechali zahanbit, ale jejich pokusy taktéž cíl nenašly. Domácí Krejčík střílel nad branku a stejně skončil i Vancův pokus hlavou po centru Tůmy. Hosté se poté připomněli přímým kopem do zdi a hned dvojitou šancí po rohovém kopu, domácí odolali. Branku přinesla 20. minuta, a to z penalty, které předcházela kuriózní ruka jednoho z hostů, který chytil míč v domnění, že sudí píská. Červený se z pokutové značky nemýlil - 1:0. O sedm minut později se zranil Aster a Bozkov nuceně střídal. Turnovští se snažili o vyrovnání, další jejich rychlá akce skončila opět střelou nad.

Druhá půle začala náporem hostů, domácí odolali a pokoušeli se náskok zvýšit. Jenže postupem času jim docházely síly a tlak turnovské rezervy sílil. Bozkov měl jedinou možnost, Močkovského pokus ovšem brankář Semenský zneškodnil. Chybělo dvacet minut do konce a nic nenasvědčovalo gólové přestřelce. Hosté přidávali na tempu a v 72. minutě se dočkali gólové odměny, když se po rychlé akci a centru Hurta prosadili zblízka hlavou Moravec - 1:1.

Domácí hráče to z letargie neprobralo a osm minut před koncem se Turnov radoval podruhé, když akce vypadala jako přes kopírák, jen zakončení bylo nohou Tvrdého - 1:2. Domácí točili s rozestavením a Burnuse po centru Béma vychytal Semenský, jenže následný roh skončil pro hosty šokem, vstřelili si totiž vlastní branku hlavou - 2:2. A za minutu bylo vše úplně jinak, křížný míč Tůmy si stáhl Bém, vnikl do pokutového území, z úhlu překonal Semenského potřetí a zajistil všechny body domácím!

„První dějství bylo vyrovnané a my díky kuriózní situaci před penaltou vedli. Po přestávce hosté přidali plyn a my jsme odolávali jen s vypětím sil, jenže jsme nevydrželi a inkasovali dokonce dvakrát. V závěru se k nám přiklonilo štěstí a mužstvo zápas otočilo. Zápasu by spíš slušel nerozhodný výsledek. Utkání se hrálo velmi korektně z obou stran.," uvedl k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

„Pro náš šlo o hodně nešťastné utkání. Ve druhé půli jsme domácí přehrávali, defakto jsme celkem vstřelili čtyři branky, když dvě do své branky. Po zbytečném inkasování v závěru už další gól neměl přijít, to jsme měli uhlídat," řekl trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: 20. Červený z penalty, 86. vlastní, 87. Bém - 72. Moravec, 82. Tvrdý. Rozhodčí: Milner -Paulus, Bohatý, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Bozkov:  Kanaval - Lidák, Tůma, Burnus, Krejčík - Prousek, Mazánek, Vanc, Bém - Aster (29. Močkovský), Červený. Turnov B: Semenský - Šafář, Matoušek, Šteffan, Veber - Macháček (70. Tvrdý), Kunst, Korček, Hurt - Randák, Moravec.

Doksy - Košťálov 1:3 (0:2)

Domácí začali aktivně a v 8. minutě dobrý Věchetův centr jen těsně jeden z dokských hráčů minul. Ve 25. minutě Jisl při samostatné akci naběhl s míčem na střed a krásnou ranou do šibenice otevřel skóre pro hosty. O dvě minuty později se od Havla dostal míč k Sádkovi a na jeho centr naběhl přesně znovu Jisl - 0:2. Ve 45. minutě mohl domácí dorazit Janata, ale po chybě domácí obrany přeloboval spolu s  brankářem bohužel těsně i branku.

Na začátku druhé části byli domácí znovu hodně aktivní, ale hosté tlak přečekali i díky Průchovi, který zlikvidoval šanci Věcheta. V 52. minutě po nedorozumění obrany Košťálova přece jen snížil za domácí Vacek. V 62. minutě Průcha znovu skvěle vychytal Věcheta a o deset minut později udržel vedení pro Košťálov po rohovém kopu, kdy vyrážel přesnou hlavičku mířící do branky. V 76. minutě Jisl střílel ze za vápna, uklidnil hosty třetí brankou a dovršil svůj hattrick - 1:3. pak domácí otevřeli hru a hosté měli ještě další šance z brejků ale ani jeden nevyužili, když v 89. minutě střídající Koldovský mířil v samostatném nájezdu těsně vedle.

„Jeli jsme pro bod a máme tři. Hráli jsme trpělivě na brejky a dokázali je využít. Jsme spojený s přístupem všech hráčů i bojovností. Nejlepší hráči ale dnes byli dva Lukášové - Průcha a Jisl, kterému to tam dnes konečně spadlo," poznamenal po zápase trenér Košťálov Miroslav Pálka.

Branky: 52. Vacek - 25., 27. a 76. Jisl. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Košťálov: Průcha - Poledník, Klazar, Mach, Grafek - Janata, Piry, Cerman, Jisl (82. Otmar) - Havel (90. Jakubičko), Sádek (68. Koldovský).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola

Nedělní zápasy KP: Semily vydřely vítězství v Hamrech a zvýšily náskok na čele přeboru