Krajský přebor: Bozkov vyhrál druhé derby v řadě a stíhá první Višňovou

30.03.2014 20:08:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Fotbalový krajský přebor pokračoval v sobotu derby zápasem Bozkova se Sedmihorkami, který domácí i přes nadšení hostů nakonec zvládli v poměru 4:2. Mírová doma nestačila na Skalici a Semily zlepšeným výkonem vyhrály v Mimoni. V neděli pak rezerva FKP Turnov přehrávala první Višňovou, ale nakonec skončilo utkání remízou.

Bozkov - Sedmihorky 4:2 (2:2)

Utkání druhého jarního kola krajského přeboru se hrálo zároveň i jako druhé kolo poháru Libereckého kraje. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Makula našel ve 2. minutě hlavu Jíry a Bozkov vedl. Jenže mladým týmem ze Sedmihorek to neotřáslo a do favorita se zakousl. V 8. minutě využili standardní situaci, když domácí obrana zkameněla a skóroval zkušený Bakeš - 1:1. Za čtyři minuty už hosté dokonce vedli. Po krásném nákopu za obranu nedal Martin Špína šanci Maňákovi - 1:2. Bozkov byl jak opařený a mladící ze Sedmihorek mohli přidat další góly. Dvě obrovské šance zlikvidoval opět vynikající Maňák a zachránil Bozkovu zápas. Tyto zákroky uklidnili hráče Bozkova a hra se začala vyrovnávat. Po půlhodině hry rozjel na pravé straně vynikající akci Krejčík s Mazánkem, prvně jmenovaný nádherně odcentroval a Coufal zavěsil hlavou pod břevno - 2:2. Na konci poločasu mohl strhnout vedení na stranu Bozkova Havel, ale těžký míč nezasáhl.

Do druhé půle vstoupil Bozkov daleko koncentrovaněji. V 57. minutě zacentroval Plátek, Červený šikovně zastínil a míč se zastavil až v síti - 3:2. Sedmihorky se ale nevzdávaly, hned z protiútoku mohlo být vyrovnáno, ale hlavička letěla nad. Za pět minut vlil do řad domácích ještě větší naději Mazánek, který chytrou střelou z vápna zvýšil na 4:2. Hosté hru více otevřeli, takže se hrálo v tempu nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.

Krajský fotbalový přebor, utkání Sokol Bozkov - FK Sedmihorky<br />Autor: Karel Čermák „Divákům se utkání muselo líbit, hrálo se v tempu za pěkného počasí, padlo šest hezkých branek a nám se i přes velké problémy s rychlou hrou hostů v úvodu zápasu podařilo zvítězit. Hosté se představili jako velmi dobře hrající a organizovaný tým, který využije každé příležitosti k zaútočení a celý zápas nás hodně prověřil. Nám zachránil zápas opět vynikající Maňák, který za stavu 1:2 zneškodnil další dvě vyložené šance. Po přestávce jsme začali více bojovat, vyhrávat osobní souboje a získali mírnou převahu, kterou jsme využili ke vstřelení dvou branek," dodal k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 2. Jíra, 27. Coufal, 57. Plátek, 62. Mazánek - 8. Bakeš, 12. Martin Špína Rozhodčí: Bohatý - Řeháček, Brož. ŽK: 3:2. Diváků: 140. Bozkov: Maňák - Liďák, Jíra, Feri, Červený  -  Krejčík, Makula, Mazánek (70. Prousek), Plátek  -  Coufal, Havel (65. Nesvadba). Sedmihorky: Králíček - Drahoňovský, Bakeš, Marek, Čermák (79. Bangha) - Petrlák, Dvořák, Pařízek, Červinka (72. Iluska) - Škréta, Martin Špína. Kompletní fotogalerie Karla Čermáka ze zápasu

Mírová - Skalice 1:5 (0:4)

Domácí nezačali šťastně, když jejich chybu v rozehrávce využil už v 6. minutě Švec - 0:1. V 10. minutě brankář Jíra vyboxoval v nepřehledné situaci míč před pokutové území, kde stál volný Hlavinka, který jej hlavou přehodil - 0:2. Domácí měli poté dvě velké šance, když Močkovský těsně minul po centru Gerboce a Zelnický pálil těsně nad branku po rohovém kopu. Konec poločasu ale znovu ovládli hosté, když dvěma góly ve 36. a 43. minutě zvýšil jejich náskok už na 0:4 Martínek.

Po přestávce v 58. minutě Dvořák upravil na 0:5 a utkání bylo rozhodnuto. Domácí chtěli vstřelit alespoň čestný gól, ale ani to jim nebylo dlouho dopřáno - kapitán Zelnický neproměnil dvě velké šance. V předposlední minutě snížil na konečných 1:5 po samostatné akci zkušený Beneš.

Branky: 89. Beneš - 6. Švec, 10. Hlavinka, 36. a 43. Martínek, 58. Dvořák. Rozhodčí: Hnětynka - Šmíd, Vachek, ŽK: 2:5. Diváků: 50. Mírová: Jíra - Kovář, Zelnický, Hejduk, Gerboc (27. Maňkoš) - Rypl (75. Beneš), Močkovský, Grebeníček st., Hlubuček (46. Buček) - Taibr, Kázmer.

Mimoň - Semily 0:2 (0:0)

Oproti zápasu s Bozkovem nahradil zraněného Hrma na stoperu Šulc a místo Kumprechta se v brance Semil objevil Opatřil. Od začátku byli hosté aktivnější a hrálo se hlavně na polovině Mimoně. Při několika příležitostech hostů se vytáhl domácí gólman a jednou ho při střele Bretta zachránila spojnice tyčí branky.

I ve druhém poločase domácí nestíhali, ale dlouho je držel nad vodou bezchybný gólman. V 60. minutě konečně otevřel skóre po standardní situaci Horák. V 75. minutě Hurt zatáhl balon a našel Havlína, který hlavou „koníčkem" potvrdil druhým gólem výhru hostů. Semilští měli ve druhém poločase drtivou převahu a nastřelili dvě tyče a břevno, ale další branku nepřidali, zároveň do žádné velké šance nepustili ani domácí hráče.

„Potvrdilo se, že fyzicky jsme připraveni dobře, hráči si spolu více herně sedli oproti prvnímu utkání jara. Mohli jsme vyhrát mnohem větším rozdílem. Příští zápas hrajeme doma proti rezervě Turnova, doufám, že naše zlepšení přiláká fanoušky," řekl asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

Branky: 60. Horák, 75. Havlín. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 0:0. Diváků: 150. Semily: Opatřil (46. Kumprecht) - Kočí, Brett, Šulc, Bohatý - Horák, Zonyga, Hradecký (46. Hartman), Hurt - Havlín, Kysela (70. Tokan).

FKP Turnov B - Višňová 1:1 (0:0)

Nedělní utkání předních mužstev krajského přeboru, na které bylo zvědavo slušných 200 diváků, bylo zpočátku vyrovnané. Domácí si vytvořili několik šancí ze standardních situací, ale tu největší měli hosté. V 16. minutě byl nařízen pokutový kop, ale višňovský Soukup přestřelil domácí branku!

Ve druhém poločase byli herně lepší domácí. V 75. minutě vypadl višňovskému brankáři míč, Havel jej šikovně přiťukl Randákovi, který otevřel skóre. Bohužel do dvou minut hosté vyrovnali z trestného kopu Soukupa. Další branka nepadla, takže utkání skončilo 1:1.

„Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát, takže jsme trochu zklamaní. Ale samozřejmě jsme hráli s vedoucím týmem, takže i získaný bod je cenný," dodal k utkání trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 75. Randák - 77. Soukup. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:2. Diváků: 200. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý (85. Bezemek), Matoušek, Šteffan, Kratochvíl - Škréta, Kunst (65. Nedošetko) - Korček, Zdražil, Randák - Havel (79. Poláček).