Krajský přebor: Maňák měl lví podíl na remíze Bozkova v Sedmihorkách

02.09.2013 11:07:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Třetí derby v řadě absolvoval Bozkov v Sedmihorkách, po první půli dokonce vedl, ale pak domácí vyrovnali a v závěru zachránil remízu pro Bozkov chycenou penaltou gólman Maňák. Mírová prohrála i přes slušný herní projev ve Skalici a rezerva Turnova zase nebodovala ve Višňové.

Více k sobotnímu zápasu Semil s Mimoní (6:0) si přečtěte v samostatném článku.

Sedmihorky - Bozkov 1:1 (0:1)

Po debaklu se Semilami došlo v sestavě Bozkova k mírným změnám. Domácí v úvodu drželi míč častěji na kopačkách, ale hosté tentokrát pozorně bránili a snažili se využít každé příležitosti k zaútočení. Odměnou jim byla 15. minuta a nádherná akce v podání Jíry, Krejčíka a hlavou zakončujícího Plátka - 0:1. Sedmihorští si nevěděli rady s dobře hrajícím Bozkovem a vyloženou šanci si během první půle prakticky nevytvořili.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér hned dva nové hráče, ale Bozkov stále držel domácí útočníky hodně daleko od své branky. Dramatické chvíle druhého poločasu odstartovala obrovská šance Mazánka, ten sám na malém vápně netrefil dobře a Koubus zachránil. Sedmihorky stále marně dobývaly branku Maňáka. Domácí by branku snad nedali nebýt zbytečné ztráty Kobrleho, o míč ho obral Koudelka a Jíra ve snaze odvrátit bohužel trefil „přesně"- 1:1. A za dvě minuty mohlo být ještě hůř, dlouhý míč se dostal za stopery Bozkova a Jíra lehce přidržel hbitého domácího útočníka, následovala červená karta pro Jíru a penalta. Jenže Maňák prohrát nechtěl, a tak střelu Kratochvíla vyrazil!

Hosty čekalo krušných dvacet minut o deseti a rozjetí domácí se snažili zápas otočit. Sedmihorky měly dvě velké šance, ale ty chytil ve výborné pohodě chytající Maňák. V závěru mohl udeřit i Bozkov, ale centr Feriho jen těsně minul Nesvadba.

„V Sedmihorkách se hrál velmi dobrý fotbal, remíza je asi zasloužená první půle patřila víc nám, druhá byla zpočátku vyrovnaná, ale závěr patřil Sedmihorkám i díky přesilovce. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól a po hrubé chybě inkasovali. Ale bod z hřiště silných Sedmihorek bereme, po kvalitním výkonu je zasloužený a po výprasku z minulého týdne je to opět vzpruha," komentoval zápas trenér Sedmihorek Milan Mayer.

Branky: 15. Plátek - 69. Jíra vlastní. ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (71. Jíra). Diváků: 150.  Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Bangha (46. Červinka) - Koudelka, Mencl, Valentín, Kroupa - Vávra (46. Dvořák), Vavřich. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Jíra, Kobrle  -  Krejčík (76. Havel), Feri, Makula, Plátek - Mazánek (58. Nesvadba), Coufal.

Skalice - Mírová 2:0 (0:0)

Hosté v dopoledním nedělním zápase dojeli na neproměňování šancí, hned třikrát šel sám na brankáře Tokan a jednou Špína, ale vždy zakončili nepřesně. Zřejmě největší šanci hostů měl kapitán M. Zelnický, jehož střela už směřovala do sítě, ale v poslední chvíli se jí do cesty postavil domácí obránce. Ve 44. minutě Hejduk bohužel s malou razancí zakončil dobrou přihrávku Koubka.

Do druhého poločasu domácí prostřídali sestavu a začali pomalu přebírat otěže zápasu. V 50. minutě ale ještě po straně prošel Špína, zakončil však jen do boční sítě. V 58. minutě po pěkné fotbalové akci otevřel skóre se štěstím domácí Novotný. Jeho střela prošla pod gólmanem Jírou a od tyče se odrazila do branky. Potom hosté více otevřeli hru a domácím se tak naskytlo více příležitostí k brejkům. V 87. minutě potvrdil výhru Skalice druhým gólem Hlavinka, který využil zaváhání mírovské obrany.

„Zklamali jsme v koncovce, herně byl zápas určitě vyrovnaný, ale bez gólů se bodovat nedá," komentoval zápas vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 58. Novotný, 87. Hlavinka. Rozhodčí: Šťastný - Milner, Pekař, ŽK: 0:4. Diváků: 130. Mírová: J. Jíra - D. Zelnický, M. Zelnický, Hejduk, Marc. Kovář - Koubek, Kulhánek, Bernad, Horák - Tokan (62. Beneš), Špína.

Višňová - FKP Turnov 2:1 (1:0)

Domácí se ujali Melkou vedení a vyhráli i poločas. V 75. minutě dokázal vyrovnat za hosty Tvrdý, ale pět minut poté přišlo vyloučení J. Škréty. V závěru domácí zapnuli na plné obrátky a z tlaku při přesilovce vytěžili rozhodující gól, který vstřelil v 85. minutě Soukup z trestného kopu. Domácí tak zůstávají spolu se Semilami jako jediní s plným počtem bodů a jsou druzí v tabulce pouze o horší skóre.

Branky: Melka, Soukup - Tvrdý. Rozhodčí: Paulus - Ujka, Nešněra, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (80. J. Škréta). FKP Turnov B: Malík - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Čermák - Korček, J. Škréta - Tvrdý, Zdražil, Bezemek - D. Škréta.