Krajský přebor: Sedmihorky dokázaly vyhrát v Bílém Kostele

09.09.2018 18:58:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Po nepovedeném domácím utkání chtěli hráči Sedmihorek ztracené body nahradit, a to se jim po vítězství 4:2 v Bílém Kostele podařilo. Méně se vedlo Rovensku proti exdiviznímu Novému Boru, kterému doma podlehlo 1:4, ale dvě branky vstřelili hosté až v samotném závěru.

Bílý Kostel n. N. - Sedmihorky 2:4 (1:3)

začátek měli hosté skvělý, když v rychlém sledu trefil Čermák tyč, Beneš břevno, od kterého se míč odrazil jen těsně za čáru a měli i další šance. byl z toho ale jen jeden gól, když v 11 minutě našel Ložka přesně Špína. V 16. minutě se pak vyznamenal při domácí šanci brankář Koudelka, který reflexivně vyrazil balon po hlavičce domácího hráče. Prakticky z druhé domácí šance už domácí skórovali, když vyrovnal na 1:1 Vacek. V závěru poločasu ale hosté góly Špíny a Marka odskočili na pohodlný rozdíl.

Ve druhém poločase sedmihorští hráči zbytečně přestali hrát aktivně, v 65. minutě snížil z penalty Ďuriš a najednou bylo znovu o co hrát. Naštěstí pro hosty v 72. minutě vybojoval míč Špína, utekl obránci a upravil na 2:4. V závěru mohl poprvé za Sedmihorky skórovat Grebeníček, ale jeho střela těsně minula branku a v nastavení jej pak při úniku těsně po zapískání konce zápasu nelítostivě zezadu zkosil domácí Ulrich, který tak dostal i přes skončení zápasu červenou kartu s technickým označením C.

„Ve druhém poločase už byli domácí aktivnější, ale za první poločas jsme si zasloužili vyhrát," dodal asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 25. Vacek, 65. Ďuriš z penalty - 11. Ložek, 35. a 72. Špína, 40. Marek. Rozhodčí: Hnětynka - Mařatka, Špidlen, ŽK: 3:4, ČK: 1:0 (90. Ulrich). Diváků: 75. Sedmihorky: Koudelka - Janata, Čermák, Marek, Škréta - Kroupa (83. Nosek), Kodr (51. Grebeníček), Ložek, Močkovský - Beneš (63. Hlavatý), Špína (89. Najman).

Rovensko p. T. - Nový Bor 1:4 (0:2)

Hosté v utkání ukázali svou kvalitu proti oslabeným domácím, kterým stále chybí kvůli zraněním Štěpnička, Němec, Šteffan a Valentin. Skóre zápasu otevřel už v 6. minutě novoborský Částek. Domácí si v závěru poločasu vytvořili šanci na vyrovnání, když předtím centr Krejčíka ve skluzu těsně minul Pařízek. Vzápětí měli příležitost hosté a domácí nedokázali odkopnout míč, čehož využil ke zvýšení na 0:2 Havel.

Druhý poločas už byl vyrovnanější, za domácí snížil v 70. minutě Krejčík a přišla i další šance, která ale už nevyšla. V závěru hosté využili dva rychlé brejky, když gólem v 88. minutě tak novoborský Lukáš Havel dokončil hattrick.

„Musím pochválit kluky za bojovnost, hráli jsme proti silnému soupeři, za který nastupuje řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží v čele s Tomášem Janů, a má ambice hrát o postup. Nyní budeme hrát víckrát za sebou doma, čehož chceme bodově využít," uvedl po utkání vedoucí mužstva Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 70. Krejčík - 6. Částek, 44., 86. a 88. Havel. Rozhodčí: Havel - Bohata, Švajdler, ŽK: 0:0. Diváků: 159. Rovensko: Prokopec - Vítek, Bangha, Bakeš, Kočí - A. Pařízek (57. Mikule), M. Pařízek, Mencl, Krejčík, Soukeník - Malý (88. Vágenknecht).