Krajský přebor: Sedmihorky i Košťálov získaly těsné výhry

28.04.2013 21:19:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov

V sobotních zápasech krajského přeboru získaly tři body po těsných výhrách Košťálov a Sedmihorky, utkání turnovské rezervy a vedoucího Jablonečku s Železným Brodem skončila smírně. Tabulku tak nadále vede Jabloneček právě před svým posledním soupeřem.

Ve středu  1. května jsou na programu od 17 hodin tyto dohrávky: Višňová - Jablonec n. J., Sedmihorky - Desná a FKP Turnov - VTJ Rapid (hřiště Pěnčín u Turnova).

Košťálov - Doksy 1:0 (0:0)

Domácím nevyšel herně vstup do zápasu a hosté se hned v úvodu dostali několikrát do zakončení. Ve 27. minutě dlouhý aut hráče Doks došel až do vápna, na odražený míč nikdo z domácích nereagoval. Střela Zoubka naštěstí prosvištěla vedle branky. Poté už se hra začala vyrovnávat a do šancí se dostával i Košťálov, ale branka v prvním poločase už nepadla.

V 56. minutě se domácí dostali do vedení, když A. Sádek dlouhým centrem našel ve vápně hlavu Cermana, který míč připravil do výhodnější pozice Zboroňovi, a ten přesnou hlavičkou k tyči vstřelil velmi důležitou branku.

Poté se Košťálov snažil hlavně neinkasovat a hrál na rychlé protiútoky. V 80. minutě měli domácí obrovské štěstí, kdy A. Sádek pouštěl dlouhý balon gólmanovi Průchovi, na ten si však počíhal hostující hráč, který měl na kopačce vyrovnání. V 84. minutě hráč Doks postupoval sám na brankáře, nedovoleně ho musel před pokutovým územím zastavit Kmínek. Následovala červená karta, ale z nařízeného přímého kopu hosté nic nevytěžili, a tak domácí vybojovali důležité vítězství.

„Je to pro nás hodně důležité vítězství, které nás ještě drží při životě. Konečně jsme měli taky trochu štěstí, protože v závěru utkání měli hosté jasnou příležitost, kterou však neproměnili," komentoval zápas vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 56. Zboroň. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (84. Kmínek). Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek, A. Sádek, Klazar (23. Kmínek), Piry - K. Janata, Cerman, Poledník, Sádek - Zboroň, Otmar (69. A. Koldovský).

Sedmihorky - Višňová 2:1 (2:1)

V třetím domácím utkání na jaře se Sedmihorští střetli s mužstvem Višňové, proti které se jim dlouhodobě nedaří, v sobotu to ale bylo zdá se prolomeno. Už ve 3. minutě Pařízek tvrdou střelou z 16 metrů pořádně vystrašil gólmana hostů, stejně jako Kratochvílova střela o minutu později. Ale v 6. minutě se dostal hráč Višňové vůbec poprvé před domácí branku a hned z toho byl vedoucí gól. Naštěstí šok pro domácí trval jen minutu a povedlo se vyrovnat, když si na Pavlíčkův centr naběhl Vávra.

Fotbal krajský přebor Libereckého kraje, utkání Sedmihorky - Višňová<br />Autor: Zdeněk Matura Ve 22. minutě mohl dát vedoucí gól Koudelka, ale v šanci neprostřelil brankaře. Poté dvakrát zahrozili hosté, ale jejich pokusy byly nepřesné. Ve 30. minutě se na hranici velkého a malého vápna uvolnil Koudelka a jeho přesná přihrávka našla Vávru, kterému stačilo jen nastavit nohu a domácí vedli 2:1.

Ve druhém poločase domácí soupeře přehrávali, ale neproměnili minimálně tři velké příležitosti (Havel, Koudelka, Bakeš), takže se už skóre neměnilo. Hosté se ještě v závěru snažili o vyrovnání, ale pozorná domácí obrana jim toho už moc nedovolila.

Branky: 7. a 30. Vávra - 6. Štrbák. ŽK: 3:2. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha - Koudelka (88. Drahoňovský), Pavlíček, Mencl, Havel (79. Král), Pařízek (85. Valentin) - Vávra. Fotogalerie ze zápasu

FKP Turnov B - Doubí 3:3 (1:1)

První branku vstřelil Broschinský za hosty už ve 2. minutě. Domácí dokázali rychle reagovat, když si Zdražilův trestný kop srazil obránce sám do branky a bylo to 1:1. Domácí měli převahu, ale jako obvykle měli problém s koncovkou. Toho hosté využili ke vstřelení druhého gólu, jehož autorem byl Hubka. Stejný hráč se pak trefil i ve druhém poločase a hosté už vedli 1:3. Domácí se ale nevzdali, v 73. minutě snížil Matoušek a v 82. vyrovnal střídající Vavřich. V samotném závěru měli velkou šanci domácí i hosté, ale skóre už zůstalo vyrovnané.

„Nakonec jsme se dokázali dostat z téměř beznadějného stavu a bodovali jsme ve čtvrtém zápase v řadě, takže jsme docela spokojení," dodal k zápasu trenér Josef Petřík.

Branky: 6. vlastní, 73. Matoušek, 82.Vavřich - 2. Broschinský, 30. a 60. Hubka. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 4:1. Diváků: 80. FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák - Bezzemek (53. Vavřich), Korček, J. Škréta, Jaček (63. Randák) - Zdražil, D. Škréta.

Železný Brod - Jablonec n. J. 1:1 (0:1)

Sobotní duel svedl proti sobě první dva týmy krajského přeboru. Herní převaha hostů byla od počátku výrazná, ale Brod zhušťoval prostor před svým pokutovým územím, takže Jablonec měl málo místa k zakončení. V 16. minutě po vysokém presinku dostali hosté obranu domácích pod tlak a po její chybě Paldus sám před Kordíkem nezaváhal - 0:1. Železnobrodští se k ohrožení dostávali jen ze standardek, které dobře zahrával Maryško. Po jeho přímém pokusu musel brankář Farský míč vyrazit na roh.

Ve druhé půli Brod hrál více agresivně a v úvodu si vytvořil tlak, který v 55. minutě Holeček zužitkoval ve vyrovnávací branku. Jablonecký Bláha míč špatně zpracoval při útoku a Hartl rychlým pasem za obranu oslovil nabíhajícího Holečka, který Farského prostřelil. Jablonec byl poté lepší kombinačně, ale jeho snaha povětšinou končila nepřesnou finální přihrávkou. Naopak domácí měli díky rohu a dlouhým autům před brankou hostí několik závarů, z nich se ovšem neprosadili. Na druhé straně slabá střela Zonygy nadělala Kordíkovy nečekané starosti, a ten jí vyškrábl alespoň na roh. V 81. minutě po velmi pěkné akci Hájek z pravé strany poslal gólovou nabídku podél malého vápna na zadní tyč, kam si nabíhal Holman, ale ten branku v obrovské šanci netrefil, a zápas proto skončil remízou.

„Je to pro nás sice plusový bod, ale zápas jsme měli vyhrát. Domácí jsme dostávali na koně svými chybami sami a v koncovce jsme naopak selhali. Nyní nás čeká náročný program a po něm se ukáže jakou cenu tento bod má," uvedl po zápase za jablonecký tým David Holman starší.

Branky: 55. Holeček - 16. Paldus. Rozhodčí: Rais. ŽK: 1:3. Diváků 150. Železný Brod: Kordík - Vozka, Kotlár, Kovář, Král - Hartl (77. Šimek), Wanacki, Havrda (86. Berka), Maryško - P. Hadač, Holeček. Jablonec n. J.: Farský - Bistiak (46. P. Vrána), Šilhán, Vaněček, Braun - Barcuch, Zonyga, Hrbek, Bláha (61. Hájek) - Holman (85. J. Vrána), Paldus.