Krajský přebor: Semily kanonádou proti Hrádku získaly druhé místo

17.06.2012 16:36:29 | Autor: Petr Ježek, Ladislav Pražák, FK Sedmihorky, Sokol Jablonec n. J. | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Jednoznačně sedmi brankami rozebrali semilští hráči Hrádek nad Nisou a při současné prohře Sedmihorek v Desné se posunuli na konečné druhé místo, které jim dává možnost návratu do divize.

V dalších utkáních krajského přeboru se už celkům z Pojizeří nedařilo, když rezerva FKP Turnov prohrála díky nevyužívání šancí s Višňovou, Košťálov nestačil na první Nový Bor, Jablonec nad Jizerou i přes větší aktivitu podlehl Doksům a Sedmihorky i přes dobré momenty prohrály s Desnou.

Semily - Hrádek n. N. 7:0 (2:0)

Semilský tým šel za svým cílem, tedy druhým místem v krajském přeboru a možností se po roce opět podívat do vyšší soutěže. Zkraje unikl špílmachr Ševčík, před kterým zachránil brankář Hrádku Rob. Hned po chvíli vletěl do vápna hostů Buček, jeho přihrávku pod sebe nikdo nenašel. V 15. minutě zahrával z úhlu standardku Hrmo, Martinovi Kočímu poté jeho gólovou střelu vytáhl brankář Hrádku. V 17. minutě po Kočího pasu byl ve vápně soupeře faulován Buček a následný pokutový kop proměnil Jura Hrmo - 1:0. Z dalších šancí se ujala Ševčíkova střela z 31. minuty, když zvýšil na 2:0.

Na začátku druhého poločasu měl několik slibných šancí Buček, ta největší skončila na břevně hrádecké brány. V 59. minutě hlavičkoval těsně mimo Hájek. Hosté se v průběhu zápasu na semilskou polovinu hřiště dostávali sporadicky, a tak měl kapitán Semil Koudelka vcelku klidný zápas. Gólovou smršť v druhé půli rozjel střídající Prousek, když zavěsil po závaru v hrádecké obraně - 3:0. Poté, opět střídající hráč Grebeníček, po 35 vteřinách hry uklidil míč mazácky přesně k tyči - 4:0. V závěru povedeného utkání se dále přesně trefili Hrmo, Kobr, Prousek a skóre se uzavřelo na 7:0 pro domácí.

„Výkonný výbor SK Semily děkuje svým partnerům a fanouškům za velkou podporu v právě skončeném ročníku krajského přeboru a těší se na její pokračování v podzimní části," uvedl za SK Semily mluvčí klubu Ladislav Pražák.

Branky: 17. a 80. Hrmo (první z penalty), 31. Ševčík, 73., 89. Prousek, 76. Grebeníček, 81. Kobr. Rozhodčí: Řeháček ml. - Rais, Řeháček st., ŽK: 2:1, ČK: 0:1 (86. Zelenka). Diváků: 160. Semily: Koudelka  - Matocha, Hrmo, Feri, Bohatý - Kočí (65. Vrchovský), Hájek (67. Prousek), Kobr, Veg (75. Grebeníček) - Ševčík - Buček.

FKP Turnov B - Višňová 1:2 (0:0)

Úvod zápasu byl z obou stran vlažný. První šanci si vytvořili hosté ve 20. minutě, kdy střela Mazánka mířila jen těsně vedle. V 25. minutě centroval Randák a brankář hostů míč vyrazil před nabíhajícím Vavřichem. Velkou šanci ještě do poločasu měl Havel, který zakončoval sám před gólmanem vedle branky hostů.

Na začátku druhého poločasu byli aktivní Randák s Vavřichem, ale oba vychytal brankář. V 64. minutě mohl skórovat Žabokrtský, ale hlavičkoval těsně nad. V 67. minutě se hosté dostali po dlouhé době na domácí půlku, a po faulu a následném trestném kopu překonal Mazánek z 35 metrů Semenského. Šanci na vyrovnání měl po samostatném průniku Koťátko, ale zakončení prováhal a stejně na tom byl i Zdražil. Višňová potrestala domácí, když z rychlého brejku zvýšil její vedení opět Mazánek. V 85. minutě po centru Zdražila zakončoval hlavou Nahodil a snížil na konečných 2:1.

„Višňová nám dala lekci z produktivity, kde po dvou šancích dala dva góly a my nedokázali své šance využít. Opět jsme tak darovali hostům tři body," sdělil po utkání trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branky: 85. Nahodil - 67. a 75. Mazánek. ŽK: 0:0. Diváků: 100. FKP Turnov B: Semenský - Koťátko, Čermák, Nahodil, Randák - Korček (71. Votoček), Zdražil, Škréta, Jaček - Vavřich (59. Žabokrtský), Havel (46. Smolný).

Nový Bor - Košťálov 4:1 (1:1)

Ve 4. minutě byl ve vápně stažen Holec a míč si postavil na penaltový puntík Karel Janata. Penaltu ale překvapivě neproměnil, síť rozvlnil naštěstí až z následné dorážky - 0:1. V 11. minutě se k prvnímu výraznému zakončení dostal domácí hráč, ale jen těsně minul branku. Ve 37. minutě si Demke zaběhl za obranu, kam dostal přihrávku mezi obránce a podél brankáře vyrovnal na 1:1.

Na začátku druhé půle se domácí dostali do vedení, kdy se ve vápně na 2:1 trefil Šulc. V 58. minutě následoval opět náběh domácího hráče za obranu, tentokrát to byl Třešňák. První pokus mu ještě zblokoval Průcha, ale z následné dorážky už poslal míč od tyče do brány. V 66. minutě se před brankářem Průchou zjevil úplně volný domácí hráč, ale z úhlu jej nepřekonal. V 67. minutě předvedl znovu skvělý zákrok Průcha, když zlikvidoval gólovou hlavičku Lebrušky.

V 70. minutě už hosté nestíhali tempo domácích a tentokrát se po pěkné akci trefil na 4:1 Suněk. V 76. minutě se po centru do vápna už chtěl radovat z branky Suněk, ovšem ztroskotal na brankáři Průchovi.

„V prvním poločase jsme domácímu tempu ještě stačili, ale v tom druhém nám dali pořádnou lekci fotbalu. Po zásluze Nový Bor postupuje do divize, protože neměl v této soutěži konkurenci," uvedl vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 37. Demke, 48. Šulc, 58. Třešňák, 70. Suněk - 4. K. Janata. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Košťálov: Průcha - Grafek, Kašpar, Klazar, L. Stránský (80. T. Koldovský) - K. Janata, Cerman, F. Piry, Sádek (87. Lebruška) - Holec (68. O. Vejnar), A. Koldovský.

Doksy - Jablonec n. J. 1:0 (0:0)

V krásném areálu u Máchova jezera byli hosté od úvodního hvizdu aktivnějším týmem, ale nakonec si body neodvezli. První tutovku Jablonečku spálil Braun, jenž zakončil jen do brankáře Kadlece. Ten pochytal i se štěstím následné tři trestné kopy Kopeckého a Vrány. Doksy si v první půli vypracovaly jednu možnost, když Vacek netrefil z malého vápna branku. Těsně před poločasem Paldus zazvonil na břevno, odražený míč dopravil do sítě Vrána, ale pro ofsajd branka neplatila. Stoprocentní šanci měl Brezar, který šel sám na Kadlece, ale ten vytlačil jeho pokus na roh. Z toho po hlavičce Vrány opět Brezar nedokázal ze tří metrů dorazit do sítě a znovu Kadlec vyškrábl na roh. Poslední možnost měl po průniku Kopeckého Braun, ale branku netrefil.

Druhá půle pokračovala náporem Jablonečku, jenže po rohu domácí brankář Kadlec vykopl balon za obranu, Hančil vyběhl, ale míč ztratil, a ten se dostal k osamocenému Semíkovi na velkém vápně, který jej pohodlně zasunul do branky. Jablonec se snažil o vyrovnání, ovšem pokusy hráčů končily vedle nebo v Kadlecových rukavicích. Doksy měly sice několik brejků, které ale nedotáhly do zakončení. Bohužel jim tak stačil jediný gól na výhru a fotbalisté Jablonečku se takříkajíc porazili sami.

Branka:  57. Semík. Rozhodčí: Kadlec, Šmíd, Brož, ŽK: 4:2. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Hančil - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož - Pastor (62. J. Vrána), Paldus, Hrbek (85. Peterka), Braun (74. Holman ml.) - Brezar, Kopecký.

Desná - Sedmihorky 3:1 (1:0)

Hostům chyběli někteří hráči, a to v kombinaci s umělou trávou a velkým teplem signalizovalo už od začátku hodně těžké utkání. Úvodní šanci zápasu měl Pařík, který ale v dobré pozici nedokázal překonat domácího gólmana. Poté začali hrozit domácí a mezi 15. až 25. minutou si vypracovali tři šance, ale Koubus vždy výborně zasáhl. O minutu později přišla největší šance prvního poločasu, Pařízek už obešel i gólmana, ale poté netrefil prázdnou bránu. V 31. minutě se po centru hlavou nemýlil Štěpánek a bylo to 1:0 pro domácí.

Druhý poločas byl z pohledu Sedmihorek aktivnější, hlavně když Staněk v 57. minutě prostřelil z hranice vápna domácího brankaře a srovnal na 1:1. Domácí hráči najednou přestali hrát. Bohužel hosté této výrazné příležitosti nedokázali využít a naopak ve snaze vstřelit vítězný gól otevřeli obranu. Domácí to v rozmezí 82. až 84. minuty potrestali dvěma góly a rozhodli o své výhře.

Branka Sedmihorek: 57. O. Staněk. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Švarc (31. O. Staněk) - Mencl, Král, Pavlíček, Pařízek, Bangha - Pařík (55. Špína), Kratochvíl.