Krajský přebor: Semily remizovaly se Skalicí a Lomnice porazila Frýdlant

03.10.2016 16:24:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ve čtyřech utkáních krajského přeboru bodovala dvě mužstva z našeho okresu. Lomnice porazila o gól Frýdlant, bezbrankovou remízu vybojovaly Semily proti Skalici, zatímco Sedmihorky nečekaně prohrály v Železném Brodě a Bozkov těsně podlehl Velkým Hamrům.

Lomnice - Frýdlant 3:2 (3:2)

První poločas sehráli domácí kvalitně, ale místo toho, aby vyhráli 3:0, tak si nechali dát dva snižující góly. Domácí měli dobrý začátek, když v 5. minutě se po centru Lásky trefil do vlastní branky frýdlantský Bartoš. Po samostatné akci Piryho poté zvýšil ve 25. minutě na Vávra na 2:0. Po chybě ve středu pole ovšem snížil za hosty Suk. Ve 36. minutě vypracovali šanci Gaubman a Drusan, a proměnil ji Fedorko - 3:1. Těsně před poločasem ale hosté znovu snížili, když se trefil po standardní situaci Částek.

Krajský fotbalový přebor, utkání Lomnice n. P. - Frýdlant<br />Autor: Zdeněk MaturaVe druhém poločase byla hra vyrovnaná, domácí několikrát podržel při brejcích soupeře brankář Cink. Zbytečně se domácí museli strachovat až do závěrečných minut, ale cennou výhru nakonec udrželi.

„První poločas kvalitní, druhá půle už z naší strany horší. Bylo to hodně ubojované vítězství, ale samozřejmě cenné body pro nás," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 5. vlastní (Bartoš), 25. Vávra, 36. Fedorko - 33. Suk, 44. Částek. Rozhodčí: Bahník - Rais, Mrkáček, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Lomnice: Cink - Košťák, Gaubman, Drahoňovský, Drusan - Janata (Fišar), Láska, Piry, Fedorko (Nechanský) - Zboroň (Kraus), Vávra. Fotogalerie z utkání

Železný Brod - Sedmihorky 5:2 (2:1)

Domácí vstoupili do utkání ve 2. minutě proměněnou penaltou, která byla nařízena za hodně přísnou ruku. To hosty trochu poznamenalo, a ještě víc ve 12. minutě, když šťastně po nepovedeném centru zvýšil na 2:0 Maryško. Pak se hosté vzpamatovali a začali dobývat brodskou branku, ale domácí zas díky tomu mohli využívat brejky. Ve 33. minutě snížil Marcel Špína hlavičkou na 2:1, a tak skončil i poločas.

Hráči Sedmihorek neměli svůj den, což se potvrdilo v 54. minutě, když skóroval na 3:1 po standardce Šilhán. Krátce poté byl po druhé žluté kartě vyloučený Marek a hosté těžko mohli s výsledkem něco udělat. Brod se trefil z dalších standardních situací a góly Holečka a Makuly navýšil vedení na rozdíl čtyř branek. Na konečných 5:2 upravil v 78. minutě Marcel Špína. V samotném závěru byl za hrubý faul na ležícího hráče ještě vyloučen domácí Holeček.

Branky: 2. Šimek z penalty, 12. Maryško, 54. Šilhán, 70. Holeček, 76. Makula - 33. a 78. Marcel Špína. Rozhodčí: Nádeník - Hnětynka, Krupa, ŽK: 4:7, ČK: 1:1 (85. Holeček - 56. Marek). Diváků: 130. Železný Brod: Kopal - Král, Kovář, Aubrecht, Picek (64. Makula), Holeček, Maryško, Šilhán, Šefr (79. Kysela), Šimek, Maňkoš (84. Salaba). Sedmihorky: Drahoňovský - Holý (87. Feurich), Dvořák, Marek, Čermák - Vaníček, Petrlák, Pařízek, Kroupa (68. Beneš) - Marcel Špína, Červinka (84. Rada).

Semily - Skalice 0:0

Domácí získali v soutěži proti šestému týmu v tabulce teprve druhý bod, ale blízko měli ke třem, nedokázali dát ovšem soupeři za 90 minut gól. Zodpovědný výkon v prvním poločase mohli domácí hráči potvrdit góly ze tří brejků, ale vždy chyběl kousek k dobrému zakončení, hosté měli velkou šanci těsně před poločasem.

Krajský fotbalový přebor, utkání Semily - Skalice<br />Autor: Petr JežekVe druhém poločase byli domácí ještě lepší, ale znovu vázla finální fáze u brankových příležitostí. Dobrým oživením byl střídající Frolík, kapitánovi Močkovskému chyběl krok, aby byl u předkopnutého míče dříve než gólman, po odrazu dobře přeloboval brankáře Zonyga, ale do branky se stačil vrátit skalický obránce a balon mu přistál přesně na prsou... V samotném závěru měli dvě dobré příležitosti i hosté, ale ani oni neuspěli, a diváci tak žádnou branku neviděli.

„Jsem s výkonem všech hráčů spokojený, takto ale musíme pokračovat dál. Příště jedeme do Bílého Kostela, a tam musíme hrát znovu zodpovědně," řekl po utkání trenér Semil David Grebeníček.

Rozhodčí: Horáček - Čurda, Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Semily: Vrána - Štyrand, Hájek, Hradecký, Motejlek - Morávek (77. Maleček), Zonyga, Grebeníček, Močkovský, Otmar - Lukeš (61. Frolík). Fotogalerie z utkání

Velké Hamry - Bozkov 2:1 (2:1)

Bozkov v deštivou neděli zajížděl na půdu ambiciózního soupeře do Velkých Hamrů. Výrazný rozdíl ve věkovém průměru Bozkova a Hamrů stavěl do role favorita domácí tým. Ovšem naproti tomu hosté dorovnávali rozdíl zase zkušenostmi. Domácí měli už první větší šanci ve 4. minutě, kdy prověřili pozornost Kanavala kousek od hranice malého vápna. Pak se ale zase ukázali hosté, kdy Makula centroval před bránu, ale gólman byl u míče první. První gól přišel zanedlouho, když Vodrážka si pohlídal ofsajd a vyběhl včas, běžel sám na bránu a skórovat pro něj už nebyl problém. Poté se hra víceméně vyrovnala, drobné šance byly na obou stranách. Ve 25. minutě hosté vyrovnali po krásné akci, Makula opět centroval do malého vápna, Řeháček hlavičkoval před bránu a Hypius dorážel. Ve 29. minutě domácí hráč kousek od malého vápna vystřelil, avšak trefil pouze boční síť. Ve 42. minutě Makula opět centroval před bránu, jenže soupeř vykopl zpátky na něj a podruhé už na nacentrování neměl prostor. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu, strhli vedení na svoji stranu domácí, když po přihrávce běžel sám na bránu Svoboda s bozkovským Prouskem, ale ten mu už nedokázal zabránit vystřelit - 2:1.

Ze začátku druhého poločasu domácí se snažili pojistit si vedení a tlačili, druhou půli už byli opatrnější a hosté se snažili alespoň o vyrovnání. V 50. minutě po chybě hostů běžel sám na bránu hráč Hamrů, ale ze skvělé pozice trefil pouze boční síť. V 57. minutě kopali domácí po faulu Vance přímý kop, nicméně hosté ho bez větších problému ubránili. I hosté dostali v 62. minutě možnost zahrávat přímý kop, po Mihálikovu faulu na Řeháčka. Z něho měl velkou šanci skórovat Mazánek, ale trestuhodně příležitost spálil. V 69. minutě Makula opět centroval před bránu, ale gólman opět nenechal nic náhodě. V 72. minutě zase domácí zahodili velkou šanci, když z malého vápna překopli bránu. Za pět minut Bozkovští kopali rohový kop, který prolétl, aniž by se ho někdo dotkl. V 80. minutě zkusil pálit kousek od poloviny Hypius, ale míč letěl daleko mimo bránu. Následně kopali domácí dva rohové kopy za sebou a bez úspěchu. Ani hosté se už na nic nezmohli, a tak tři body zůstávají u šťastnějších domácích.

„Myslím, že jsme domácího favorita docela slušně potrápili a předvedli jsme i bojovnost a kvalitu. Dnes to na vítězství nebylo, remíza by byla možná zasloužená, ale soupeř byl dnes prostě o gól lepší a k výhře mu gratuluji. Teď nás čekají doma Doksy a musíme už bodovat," dodal k zápasu za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 9. Vodrážka, 45. Svoboda - 25. Hypius. Rozhodčí: Havel - Nádeník, Zlatník, ŽK: 2:5. Diváků: 220. Bozkov: Kanaval - Makula, Hypius, Vanc, Prousek, Plátek, Bejda, Lakatoš, Mazánek, Řeháček, Havel (72. Králíček).