Krajský přebor: Všechny celky z Pojizeří tentokrát bodovaly

07.04.2013 20:24:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Tři zápasy v krajském přeboru odehrála o víkendu mužstva z Pojizeří. Sedmihorky doma porazily VTJ Rapid Liberec a bod za remízy na hřištích soupeřů získali hráči Košťálova a FKP Turnov B. Utkání Jablonec n. J. - Doksy bylo odloženo na 15. května.

Na prvním místě zůstává i přes nejméně odehraných zápasů Jabloneček, z posledního místa se před Košťálov posunuly Sedmihorky, ale oba tyto celky jsou nadále hodně ohroženy sestupem, když ztrácejí pět bodů na 14. Doubí.

Velké Hamry - Košťálov 2:2 (0:0)

První vážnější akce zápasu, hraného v sobotu na umělce v Desné, přišla až ve 24. minutě, kdy Zboroň vykulil balon na Cermana. Ten vyslal nebezpečnou střelu ze za vápna, ale brankář jí dokázal vyrazit na rohový kop. V prvním poločase se hrál hodně opatrný fotbal, který nenabídl moc šancí.

Ve 47. minutě se domácí dostali do vedení, když se Poledník nechal v rohu hřiště lehce obehrát a domácí hráč poté poslal balon před branku na L. Prouska, jenž se v tísni dvou protihráčů přesto dokázal prosadit - 1:0. Za dvě minuty hosté našli rychlou odpověď, Otmar chtěl ze strany centrovat před branku, ale míč se mu svezl a jeho centr k překvapení všech skončil v síti.

V 55. minutě hosté podnikli rychlý protiútok tři na dva. Zboroň krásnou přihrávkou vyslal Cermana, který postupoval sám, ještě udělal kličku brankáři, a poté poslal míč do prázdné branky na 1:2. V 67. minutě byli domácí blízko vyrovnání, kdy domácí hráč šel sám na brankáře, ale nakonec netrefil branku.

V 73. minutě rozhodčí Vlk odpískal pokutový kop za ruku Klazara v pokutovém území a nařízený pokutový kop proměnil Mihálik - 2:2. V závěrečné čtvrthodině mohli domácí strhnou vedení na svojí stranu, když šli dvakrát sami na brankáře, ale svoje šance neproměnili. Obě šance vznikly podle hostů z ofsajdového postavení, ale čárový rozhodčí Trdla je nechal pokaždé pokračovat.

„Pro nás je každý bod z venku dobrý. Ale opět jsme byli blízko vítězství a ani tentokrát se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. I když ke konci nám zatrnulo, když pomezní pouštěl jasné ofsajdové pozice," uvedl k utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 47. L. Prousek, 73. Mihálik z penalty - 49. Otmar, 55. Cerman. Rozhodčí: Vlk - Rakouš, Trdla, ŽK: 5:3. Diváků: 50. Košťálov: Průcha - A. Koldovský (85. Kmínek), Poledník, Klazar (75. I. Móro), Jung - K. Janata, Cerman, Piry, Sádek - Zboroň, Otmar.

FK Sedmihorky - VTJ Rapid Liberec 4:2 (3:1)

V druhém jarním zápase Sedmihorští okusili přírodní trávu, když v sobotu na domácím stadionu hostili vojáky z Liberce. V samotném úvodu přišel pro domácí šok, z první akce po dlouhém odkopu za obranu se přesně trefil Studnička - 0:1. Naštěstí hned o minutu později už bylo srovnáno. Na centr Pavlíčka si naběhl Havel a hlavou ještě s přispěním libereckého obránce vyrovnal na 1:1. Ve 20. minutě se bravurním zákrokem vytáhl brankář Koubus, když tečovanou střelu z trestňáku vyškrábl na poslední chvíli na roh. Hned o minutu později se dostal do šance Havel, ale jeho střela z 16 metrů šla těsně nad.

V 26. minutě se už domácí radovali. Trestný kop za hraní rukou brankáře mimo vápno potrestal Pařízek pěknou střelou přes zeď 2:1. A hned o osm minut později se po centru Pavlíčka dostal do šance Bangha a hlavou zvýšil na 3:1. V 38. minutě mohli domácí přidat čtvrtou branku, ale po akci Krále střílel Havel opět těsně nad.

Druhý poločas začal podobně jako první, znovu hned z první vážnější akce ve 48. minutě hosté snížili na 3:2. Poté se odehrávalo drama, kdy se hra přelévala od jedné brány k druhé, naštěstí s dobrým koncem pro hráče Sedmihorek. Uklidnění přinesla 83. minuta, Pařízek se uvolnil, přihrál zcela volnému Vávrovi, a ten pohodlně do prázdné brány upravil na konečných 4:2.

Branky: 2. Havel, 26. Pařízek, 34. Bangha, 1. Studnička, 48. xx. ŽK: 3:2. Sedmihorky: Koubus - Valentín, Vítek, Bakeš, Bangha - Král, Mencl, Pavlíček, Pařízek (88. Drahoňovský) - Koudelka (68. Vávra), Havel (80. Kratochvíl).

Skalice - FKP Turnov B 0:0

Prvních dvacet minut nedělního zápasu bylo opatrných, až ve 25. minutě se do dobré šance dostal D. Škréta, ale finále špatně řešil. Skaličtí jednou nebezpečně stříleli ze strany. Ve druhém poločase byli hosté 30 minut lepší a vytvořili si několik příležitostí. Dvakrát se v nich ocitl Zdražil a také Jaček, když šel sám na branku z boku a poté střílel z vápna, ale ani to ke gólu nevedlo. V závěru si vytvořili tlak domácí, ale také byli v útoku bezzubí.

„Remíza je asi zasloužená a samozřejmě bereme bod ze hřiště soupeře, ale velkou část zápasu jsme byli i lepší, takže je škoda, že jsme nedokázali z mnoha šancí skórovat," komentoval zápas trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 1:2. Diváků: 70. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý (59. Eichler), Šteffan, Nahodil, Čermák (83. Matoušek) - Bezzemek, Korček, J. Škréta, Jaček - Zdražil, D. Škréta (61. Poláček).