Krajský úřad koupil pět hybridních vozidel, využije dotaci ministerstva

21.08.2020 10:56:41 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Krajský úřad koupil pět hybridních vozidel, využije dotaci ministerstva

Pět nových hybridních automobilů pořídil na jaře tohoto roku Liberecký kraj. Jde o vozy z produkce japonské automobilky Toyota, přičemž čtyři z nich jsou vozidla z kategorie malých aut Toyota Yaris a jedno, Toyota Corolla, je zástupcem nižší střední třídy.

„Zařazování automobilů s ekologicky šetrným pohonem do vozového parku krajského úřadu je v souladu s naším zodpovědným působením v oblasti životního prostředí. Jdeme tak příkladem i dalším subjektům v oblasti státní správy a samosprávy," dodal hejtman Martin Půta.

Vozy Toyota Yaris poháněné motory 1.5 Hybrid 100 e-CVT jezdí za pracovními povinnostmi krajští úředníci, model Toyota Corolla s motorizací 2.0 Hybrid 180 e-CVT byl svěřen do užívání řediteli Krajského úřadu Libereckého kraje. „Vítáme možnost vyzkoušet výhody vozidel s hybridním pohonem, k nimž patří zejména tichý a nízkonákladový provoz," sdělil ředitel krajského úřadu René Havlík.

 Jeden automobil Toyota Yaris vyšel na 413 072 korun včetně DPH, pořizovací cena Toyoty Corolla činila 626 318 korun včetně DPH. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Výše dotace má činit 250 000 korun. Více o celém projektu se lze dozvědět na internetových stránkách Státního fondu životního prostředí www.sfzp.cz a Ministerstva životního prostředí ČR www.mzp.cz.

Krajský úřad Libereckého kraje dbal na ekologický přístup dříve, než se tento trend stal celosvětovým fenoménem. V roce 2015 začal využívat elektromobilu Nissan Leaf zapůjčeného od společnosti ČEZ, nyní ve flotile krajských vozidel figurují elektricky poháněná dodávka Nissan Meon e-NV 200 a osobní vůz Volkswagen e-Golf.

Nákupem nových vozů na hybridní pohon tak kraj naplňuje svůj dlouhodobý záměr podporovat alternativní způsoby dopravy s cílem snížení jejích negativních vlivů na zdraví obyvatel a na životní prostředí.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ústecký a Liberecký kraj vyzývají vládu k podpoře dopravní obslužnosti
Rozpočtový výhled kraje do 2024 počítá se snížením finančních zdrojů
Liberecký kraj letos ušetří za nákup energií 10 milionů korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní okénka s betlémy v Kittelově domě v Krásné

Společensko-kulturní prostor Kittelova muzea nabízí v rámci současných proti pandemických opatření od neděle 29. listopadu 2020 výstavu v oknech. Připravena jsou nasvícená výstavní adventní okénka, ve kterých mohou lidé v přízemí Kittelova domu spatřit patnáct betlémů ze sbírky pana Ivana Tišnovského z Vysokého nad Jizerou. Více podrobností

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
Semilská lávka k poště má být dokončena 30. listopadu
Vláda od 3. prosince uvolní opatření. Znovu se otevřou obchody i služby

Nejčtenější články

27.11.: Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
29.11.: FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
27.11.: Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT