Krajští starostové diskutovali v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra

08.04.2015 15:40:07 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov

Krajští starostové diskutovali v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra

Padesátka starostů z celého Libereckého kraje přijela v minulém týdnu diskutovat do Bozkova s náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Janou Vildumetzovou a jejími spolupracovníky. Bývalá starostka Horního Slavkova na Karlovarsku a poté výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR nastoupila do funkce 1. prosince loňského roku.

Na besedě ministryni sekundovali hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanci Martin Komárek a Jana Pastuchová, ředitel Krajského úřadu René Havlík a starosta městyse Bozkov Stanislav Doubek.

„Hodlám využívat své zkušenosti z práce starostky, ale musím slyšet názory mých bývalých kolegů na problémy jejich současné každodenní práce," řekla na úvod náměstkyně starostům, které poté informovala o tom, jak pracuje se získanými podněty při přípravě zákonů a dalších opatření. Jednalo se také o tématech souvisejících s fungováním veřejné správy v regionech, o návrzích, které mají zlepšit služby občanům a ulehčit jim kontakt s úředníky, a samozřejmě i o a o připravovaných legislativních změnách.

V diskusi vystoupil nejrazantněji starosta Hrádku nad Nisou, též předseda Svaz u měst a obcí LK, který se věnoval zejména kritice zákona 106 o svobodném přístupu k informacím. Upozornil na mnohdy velké zatěžování starostů zbytečnými dotazy od nejrůznějších „vyhlášených" stěžovatelů, zejména směrem na neuvolněné starosty v malých obcích, kteří nemají žádný úřednický aparát.

Žel, v tomto směru se mu nedostalo zrovna povzbuzujících odpovědí než informaci, že je možné se s autory prokazatelně nepotřebných a provokujících otázek zasahují ch často do ochrany osobních údajů soudit, případně podle zákona odpovědi zpoplatnit. V diskusi se vystřídali i oba poslanci, ředitel úřadu a další starostové, třeba na téma právní souvislosti nahlížení do registrů.

Setkání v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Janou Vildumetzovou<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje „Je přínosné, když starostové slyší informace přímo z těch nejpovolanějších míst - z očí do očí, takže si mohou udělat představu, jak se rozhoduje ve vládě, jaké existují překážky a jaké jsou mantinely. Mohou pak lépe odvodit, jak se pracuje v krajské radě a zastupitelstvu," řekl v závěru hejtman s tím, že oceňuje skutečnost, když do Bozkova v pondělí odpoledne přijede celá čtvrtina všech starostů kraje, což považuje za mimořádné organizační umění náměstkyně a jejího týmu.

Pracovní atmosféru setkání ocenil i starosta Bozkova, který pochválil zájem Jany Vildumetzové o starosti starostů. „Z jednání jsem nabyl přesvědčení, že paní náměstkyně také naše názory skutečně využije ve své práci a usnadní nám činnost," dodal Doubek.

A představitele města a obcí budou výsledky její práce určitě zajímat, vždyť má ve své gesci například agendy matrik, cestovních dokladů, občanských průkazů, voleb, registry smluv, přestupky a další, které pak aplikují právě obce a města.

„Zajímají mě zkušenosti starostů s legislativou v praxi. Udělám vše proto, aby postupně mizely bariery jejich práce a oni se mohli soustředit třeba rozvoji svých obcí a péči o své občany," uzavřela náměstkyně ministra.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT