Krajští starostové diskutovali v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra

08.04.2015 15:40:07 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov

Krajští starostové diskutovali v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra

Padesátka starostů z celého Libereckého kraje přijela v minulém týdnu diskutovat do Bozkova s náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Janou Vildumetzovou a jejími spolupracovníky. Bývalá starostka Horního Slavkova na Karlovarsku a poté výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR nastoupila do funkce 1. prosince loňského roku.

Na besedě ministryni sekundovali hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanci Martin Komárek a Jana Pastuchová, ředitel Krajského úřadu René Havlík a starosta městyse Bozkov Stanislav Doubek.

„Hodlám využívat své zkušenosti z práce starostky, ale musím slyšet názory mých bývalých kolegů na problémy jejich současné každodenní práce," řekla na úvod náměstkyně starostům, které poté informovala o tom, jak pracuje se získanými podněty při přípravě zákonů a dalších opatření. Jednalo se také o tématech souvisejících s fungováním veřejné správy v regionech, o návrzích, které mají zlepšit služby občanům a ulehčit jim kontakt s úředníky, a samozřejmě i o a o připravovaných legislativních změnách.

V diskusi vystoupil nejrazantněji starosta Hrádku nad Nisou, též předseda Svaz u měst a obcí LK, který se věnoval zejména kritice zákona 106 o svobodném přístupu k informacím. Upozornil na mnohdy velké zatěžování starostů zbytečnými dotazy od nejrůznějších „vyhlášených" stěžovatelů, zejména směrem na neuvolněné starosty v malých obcích, kteří nemají žádný úřednický aparát.

Žel, v tomto směru se mu nedostalo zrovna povzbuzujících odpovědí než informaci, že je možné se s autory prokazatelně nepotřebných a provokujících otázek zasahují ch často do ochrany osobních údajů soudit, případně podle zákona odpovědi zpoplatnit. V diskusi se vystřídali i oba poslanci, ředitel úřadu a další starostové, třeba na téma právní souvislosti nahlížení do registrů.

Setkání v Bozkově s náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Janou Vildumetzovou<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje „Je přínosné, když starostové slyší informace přímo z těch nejpovolanějších míst - z očí do očí, takže si mohou udělat představu, jak se rozhoduje ve vládě, jaké existují překážky a jaké jsou mantinely. Mohou pak lépe odvodit, jak se pracuje v krajské radě a zastupitelstvu," řekl v závěru hejtman s tím, že oceňuje skutečnost, když do Bozkova v pondělí odpoledne přijede celá čtvrtina všech starostů kraje, což považuje za mimořádné organizační umění náměstkyně a jejího týmu.

Pracovní atmosféru setkání ocenil i starosta Bozkova, který pochválil zájem Jany Vildumetzové o starosti starostů. „Z jednání jsem nabyl přesvědčení, že paní náměstkyně také naše názory skutečně využije ve své práci a usnadní nám činnost," dodal Doubek.

A představitele města a obcí budou výsledky její práce určitě zajímat, vždyť má ve své gesci například agendy matrik, cestovních dokladů, občanských průkazů, voleb, registry smluv, přestupky a další, které pak aplikují právě obce a města.

„Zajímají mě zkušenosti starostů s legislativou v praxi. Udělám vše proto, aby postupně mizely bariery jejich práce a oni se mohli soustředit třeba rozvoji svých obcí a péči o své občany," uzavřela náměstkyně ministra.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT