Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

12.09.2020 11:16:48 | Autor: kct, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

Novou sezonu Turnovských hudebních večerů otevřou 30. září křehké tóny dvou nástrojů v neobvyklém spojení - harfy a hoboje v podání Dua Jan Adamus a Zbyňka Šolcová.

V průběhu večera zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, H. Trnečka, J. L. Dusíka, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale i Leonarda da Vinci. Hobojista Jan Adamus si v letošním roce připomíná 50 let svojí hudební kariéry. Jako sólista vystupoval u nás i v zahraničí s mnoha významnými umělci a orchestry, jako komorní hráč v Adamusově triu, které založil v roce 1985, nebo v duu s varhanami, houslemi či harfou. V roce 1998 natočil doposud nejrozsáhlejší komplet hobojových koncertů s Komorními sólisty České filharmonie, a to včetně Besozziho hobojových koncertů, jejichž partituru objevil na zámku v Českém Krumlově. V současnosti se věnuje také dirigování.

Harfenistka, básnířka a mnohostranná umělkyně Zbyňka Šolcová se turnovskému publiku představila jako členka komorního tria Musica Dolce Vita, jehož je zakládající členkou. Působila v Rožmberské kapele, spolupracovala s významnými sólisty i soubory (Andrea Kalivodová, Martina Kociánová, Jaroslav Svěcený), s flétnistou Mariem Mesanym tvoří Duo Per la Gloria. Jako básnířka vydala sbírku City a pocity, jako fotografka uspořádala např. výstavu Múza očima múz a nyní se věnuje i kompozici - např. její skladba Snění zazněla v roce 2014 na salzburgském festivalu.

Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov ve středu 30. září od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč.

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT