Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

12.09.2020 11:16:48 | Autor: kct, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

Novou sezonu Turnovských hudebních večerů otevřou 30. září křehké tóny dvou nástrojů v neobvyklém spojení - harfy a hoboje v podání Dua Jan Adamus a Zbyňka Šolcová.

V průběhu večera zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, H. Trnečka, J. L. Dusíka, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale i Leonarda da Vinci. Hobojista Jan Adamus si v letošním roce připomíná 50 let svojí hudební kariéry. Jako sólista vystupoval u nás i v zahraničí s mnoha významnými umělci a orchestry, jako komorní hráč v Adamusově triu, které založil v roce 1985, nebo v duu s varhanami, houslemi či harfou. V roce 1998 natočil doposud nejrozsáhlejší komplet hobojových koncertů s Komorními sólisty České filharmonie, a to včetně Besozziho hobojových koncertů, jejichž partituru objevil na zámku v Českém Krumlově. V současnosti se věnuje také dirigování.

Harfenistka, básnířka a mnohostranná umělkyně Zbyňka Šolcová se turnovskému publiku představila jako členka komorního tria Musica Dolce Vita, jehož je zakládající členkou. Působila v Rožmberské kapele, spolupracovala s významnými sólisty i soubory (Andrea Kalivodová, Martina Kociánová, Jaroslav Svěcený), s flétnistou Mariem Mesanym tvoří Duo Per la Gloria. Jako básnířka vydala sbírku City a pocity, jako fotografka uspořádala např. výstavu Múza očima múz a nyní se věnuje i kompozici - např. její skladba Snění zazněla v roce 2014 na salzburgském festivalu.

Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov ve středu 30. září od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč.

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT