Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

12.09.2020 11:16:48 | Autor: kct, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Královská harfa a kouzlo hoboje v podání Dua Adamus a Šolcová

Novou sezonu Turnovských hudebních večerů otevřou 30. září křehké tóny dvou nástrojů v neobvyklém spojení - harfy a hoboje v podání Dua Jan Adamus a Zbyňka Šolcová.

V průběhu večera zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, H. Trnečka, J. L. Dusíka, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale i Leonarda da Vinci. Hobojista Jan Adamus si v letošním roce připomíná 50 let svojí hudební kariéry. Jako sólista vystupoval u nás i v zahraničí s mnoha významnými umělci a orchestry, jako komorní hráč v Adamusově triu, které založil v roce 1985, nebo v duu s varhanami, houslemi či harfou. V roce 1998 natočil doposud nejrozsáhlejší komplet hobojových koncertů s Komorními sólisty České filharmonie, a to včetně Besozziho hobojových koncertů, jejichž partituru objevil na zámku v Českém Krumlově. V současnosti se věnuje také dirigování.

Harfenistka, básnířka a mnohostranná umělkyně Zbyňka Šolcová se turnovskému publiku představila jako členka komorního tria Musica Dolce Vita, jehož je zakládající členkou. Působila v Rožmberské kapele, spolupracovala s významnými sólisty i soubory (Andrea Kalivodová, Martina Kociánová, Jaroslav Svěcený), s flétnistou Mariem Mesanym tvoří Duo Per la Gloria. Jako básnířka vydala sbírku City a pocity, jako fotografka uspořádala např. výstavu Múza očima múz a nyní se věnuje i kompozici - např. její skladba Snění zazněla v roce 2014 na salzburgském festivalu.

Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov ve středu 30. září od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč.

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT