Krkonošská muzea se v úterý 4. května otevírají návštěvníkům

30.04.2021 10:29:59 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Paseky nad Jizerou,Vrchlabí,Jilemnice,Harrachov,Krkonoše

Krkonošská muzea se v úterý 4. května otevírají návštěvníkům

Krkonošská muzea se od úterý 4. května opět těší na své návštěvníky. Koronavirová omezení se zmírnila tak, že mohou opět pozvat na výstavy, které dlouhé měsíce nikdo nemohl navštívit. Své brány tak otevírají Krkonošské muzeum v Jilemnici, Historické domky na Náměstí Míru ve Vrchlabí, Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou i Lesnicko-myslivecká expozice Šindelka v Harrachově.

„Od úterka do neděle tedy bude zase možné muzea navštívit. K dispozici bude návštěvníkům pochopitelně dezinfekce, návštěvníci budou muset používat v muzeu roušky nebo respirátory a nemůžeme nabídnout hromadné prohlídky. Těšíme se ale na všechny, kdo se na stálé nebo prodloužené dočasné výstavy přijdou podívat," uvedl tiskový mluvčí Správy KRNAP radek Drahný.

Krkonošské muzeum v Jilemnici prodloužilo do 6. června výstavu Stopy osvobození v Jilemnici, kterou instalovali před rokem k 75. výročí událostí května 1945, kdy už 3. května vypuklo v tomto podkrkonošském městečku povstání. Výstava je vskutku unikátní a je tedy ještě celý měsíc času, kdy bude možné ji vidět. Do 6. června se můžete přijít podívat také na výstavu Putování za kamennými kříži Českého ráje a Podkrkonoší, která představuje několik desítek nejzajímavějších monolitických křížů z období středověku a novověku v našem regionu. Kromě toho se můžete těšit i na stálé expozice o historii lyžování v Krkonoších a obrazárnu sbírek díla Františka Kavána.

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí nabízí v historických domcích na Náměstí Míru kromě stálých expozic historie města Vrchlabí, historie krkonošských řemesel a lidového nábytku také výstavu obrazů Friedricha Iwana Sněžný Iwan - malíř Krkonoš, kterou jsme instalovali právě ve dnech, kdy se musela muzea uzavřít. Takže máte vlastně možnost ji vidět poprvé. Prodlužují ji až do 5. září.

Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou nabízí dvě výstavy, prodloužené až do konce března 2022. V jedné představujeme dílo paseckého fotografa Petra Kučery, unikátní dokumentaci života v Pasekách v první polovině minulého století. Druhá výstava, nazvaná U prostřeného stolu, vám nabídne pohled na stolování v minulosti a ukáže krásné kousky nádobí z našich sbírek i z domácností v Pasekách a okolí. Kromě výstav zvou i do stálých expozic historie života v Pasekách, historie Krkonošské houslařské školy, ochotnického divadla i života zapadlého vlastence Věnceslava Metelky (a jeho literární podoby, ztvárněné Karlem Václavem Raisem).

Lesnicko-myslivecká expozice Šindelka v Harrachově nabízí pohled na historii využívání krkonošských lesů i života v nich, včetně dioramatu krkonošských živočichů, populárního především mezi dětskými návštěvníky.

„Informační centra Správy KRNAP v Harrachově, Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně se veřejnosti otevřou, předpokládáme, v pondělí 10. května. Těšíme se na vás!," dodal Radek Drahný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stopy osvobození na Jilemnicku ukáže výstava Krkonošského muzea
FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Rekonstrukce Krkonošského muzea pokračuje
V jilemnickém muzeu zahájí 11. prosince dvě výstavy
Jilemnický zámek: kdysi sídlo Harrachů, dnes sídlo Krkonošského muzea
V Jilemnici chystají výstavu Paradoxy Milana Lanny Hroudy
V Jilemnici připravují výstavu Poklady starých zahrad
Muzeum v Poniklé slaví jedenadvacetiny
Ochránce hor Krakonoš až do září sídlí v Krkonošském muzeu v Jilemnici
FOTO: Nové expozice v Jilemnici oživí komentované prohlídky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská Špéra a Pulpur spojily síly a vznikla mísa Opulens
Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Krkonošské louky mohou dál rozkvétat
Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861
Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
24.04.: Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT