Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté

25.05.2020 19:22:43 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Jilemnice,Krkonoše

Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté

V sobotu 30. května 2020 zahajují v koordinaci Svazku Krkonoše Krkonošské cyklobusy 17. ročník dopravní obslužnosti v nejvyšších českých horách a jejich podhůří.

V letošní letní sezoně budou přepravovat cyklisty s koly i turisty od 30. 5. do 28. 9. 2020. V červnu budou jezdit o víkendech, v červencia srpnu denně, v září poté už jen čtvrtky. Linka Hradec Králové - Vrchlabí - červen, září: sobota, červenec, srpen: sobota, čtvrtek a svátky.

Jízdní řády Krkonošských cyklobusů zařazených do dopravní obslužnosti Libereckého i Královéhradeckého kraje a finančně podpořených Libereckým a Královéhradeckým krajem, budou vyvěšeny na autobusových zastávkách cyklobusů.

Informace naleznete dále na autobusových nádražích, v krkonošských informačních centrech, v recepcích spolupracujících hotelů, pensionů, na www.krkonose.eu, www.holidayinfo.cz, na webech dopravců, na IDOS.cz. Plánované uzavírky komunikací na www.krkonose.eu, kde budou zveřejněna i další aktuální upozornění.

Časy příjezdů a odjezdů autobusů nejsou orientační. Stává se, že při větším počtu cyklistů trvá nakládání kol déle, a tak se odjezd ze zastávky pozdrží. Proto na přestupových místech na sebe autobusy čekají.

Kromě linky z Jilemnice na Horní Mísečky (kde se kola ukládají uvnitř autobusu) jsou všechny cyklobusy vybaveny přívěsy pro kola. Přívěsy uvezou 20-35 kol a v autobuse se přepraví 45-55 osob. Jako jediný cyklobus bude v provozu až od 6. 6. 2020!

Pro větší skupinu cykloturistů není možné v lince rezervovat místa. Lze objednat celý zvláštní autobus.

Elektrokola jsou přepravována, musí však mít pro přepravu odmontovánu baterii a kolo si musí cyklista naložit sám. Je zřejmé, že starší lidé mají s naložením jistý problém, proto je třeba si v kolektivu vypomoci.

Krkonošské cyklobusy zajíždí do míst, kde není jiná hromadná doprava, jsou zařazeny do dopravní obslužnosti. Zastavují tedy na více zastávkách (např. Vítkovice v Krkonoších - kostel). Na přímých linkách docházelo k souběhu s jinými linkami, a proto bylo třeba vymyslet jinou trasu, aby byl souběh vyloučen. Proto cyklobus jezdí například přes Rezek.

Doporučujeme naplánovat cyklovýlet z bodu A do bodu B a vrátit se zpět z jiného nástupního místa. Doporučené cyklovýlety výlety naleznete na www.krkonose.eu.

Ceník každého dopravce je zveřejněn na webových stránkách. Cena je počítána dle ujetých km. Kolo 20 Kč. Pes je v přepravním řádu dopravců povolen, platba 50 % ceny jízdného.

Aktualita: U příležitosti zahájení přepravy Krkonošskými cyklobusy je v sobotu 30. května 2020 Svazkem Krkonoše organizován cyklovýlet malebnou krajinou Podkrkonoší, posetou malými chaloupkami, kapličkami a starými stromy, po polních, lučních cyklotrasách. Trasa měří 38 km. Další informace o cyklovýletu, kam je třeba rezervovat místo, získáte na telefonu: 603 269 460.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz
V květnu je výluka v úsecích Sychrov - Hodkovice a Malá Skála - Turnov
Turistické linky vlaků a autobusů zatím stojí. Dokážou je rozjet rychle
Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT