Kruh a Polevsko získají od kraje dotaci za soutěž Vesnice roku 2017

26.11.2017 18:23:01 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Kruh,Liberecký kraj

Kruh a Polevsko získají od kraje dotaci za soutěž Vesnice roku 2017

Obec Kruh byla oceněna hodnotitelskou komisí v rámci Programu obnovy venkova Vesnicí roku Libereckého kraje. Vítězstvím v krajském kole, které proběhlo v srpnu 2017, si Kruh zajistil postup do kola celostátního. To se konalo v září roku 2017. Zde v jedné z několika kategorií zvítězila obec Polevsko a získala Cenu naděje pro živý venkov. K úspěchu obcí v soutěži se váží finanční odměny.

„Vítězem krajského kola se stala obec Kruh, která získala zlatou stuhu a postoupila do celostátního kola. Úspěchu dosáhla i obec Polevsko, která se stala vítězem celonárodního kola Ceny naděje pro živý venkov," upřesnil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Obci Kruh bude na základě úspěchu v soutěži poskytnuta mimořádná dotace ve výši 500 000 Kč, kterou použije na opravu místní komunikace, chodníků a dovybaví místní sokolovnu. Obec Polevsko získá od kraje 100 000 Kč na projekt výměny veřejného osvětlení. Finanční prostředky budou vydány rovněž z krajského rozpočtu. „Podmínkou jejich čerpání je představení projektu ze strany obcí, na co hodlají peníze využít. Polevsko i Kruh ji beze zbytku splnily," dodala Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje Libereckého kraje.

Rada Libereckého kraje odsouhlasila poskytnutí dotací zmíněným obcím na včerejším zasedání. Krajské zastupitelstvo definitivně rozhodne o finanční podpoře na svém jednání dne 28. 11. 2017. Peněžní prostředky budou vypláceny po podpisu smlouvy o poskytnutí účelové dotace mezi vítěznými obcemi a Libereckým krajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kruh bojoval v celostátním finále soutěže Vesnice roku
Obrazem: Jak v Kruhu slavili vítězství v soutěži Vesnice roku
Vítězem soutěže Vesnice roku 2017 Libereckého kraje je obec Kruh
Do soutěže Vesnice roku 2017 se přihlásilo 16 obcí Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT