Kudrnáč: Diváky i jezdce čeká v Chuchelně zajímavá trať

15.04.2011 17:05:44 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Kudrnáč: Diváky i jezdce čeká v Chuchelně zajímavá trať

První díl motocyklového seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country 2011 se pojede na velikonoční sobotu 23. dubna 2011 v Chuchelně u Semil. Na pár otázek k závodu proto odpověděl zástupce hlavního pořadatele Motorsport Chuchelna Jan Kudrnáč.

Prozradil mimo jiné změny s parkováním nebo úpravy trati, která by měla být po celé délce zajímavá pro jezdce i pro diváky. Také ale naznačil zda můžeme před velikonočním pondělím čekat nějaké velikonoční překvapení.

Read MoreJak jste daleko s přípravami na zahajovací závod seriálu 2011 v Chuchelně?

Přípravy jsou v plném proudu. Oficiální vyjádření odboru životního prostředí MÚ Semily máme v ruce, tak závodu samotnému již nic nebrání. Tento víkend  začneme s pracemi na trati, tak aby příští týden v pátek bylo vše připraveno a jezdci si mohli celou trať projít.

Kudy přibližně povede trať, jak bude náročná a kde chystáte depo?

Kdo byl loni na našich závodech cross country dvojic, tak si  může představit co jej čeká. Myslím, že výhodou naší trati je značné převýšení a různorodost povrchů, kdy se objeví kameny, bláto, ale i rychlé úseky s velkými skoky. Náročností si myslím, že se trať bude řadit mezi ty těžší, ale nečekají nás žádné extrémy. Depo bude v těch samých místech jako vloni, pouze jeho velikost bude zvětšena na potřebnou kapacitu.

Slyšeli jsme o problémech s parkováním, které komplikovaly průběh vašeho  loňského závodu cross country dvojic. Jak jste parkování vyřešili letos?

Letos bude sloužit cesta pod vlastním areálem vyhrazena pouze pro potřeby závodníků a diváci budou mít zajištěno parkování na vlastní vyhrazené ploše. Tudíž by měla být parkovací plocha dostatečná. Proto bych i tímto chtěl závodníky požádat, aby doprovodná vozidla, ve kterých nemají zázemí, parkovala právě na parkovišti pro diváky.

Poradíte divákům kam se mají jít podívat, aby jim neutekla na trati ta nejzajímavější místa a kudy se k nim dostanou?

V podstatě v každém úseku trati je něco zajímavého. Ve vrchní části na hraně  lyžařské sjezdovky jsou skoky a vedle nich sjezd kamennou "hrobkou", ve spodní části trati jsou blátivé úseky a nově přidaná lesní pasáž. Celá trať se nechá i pěšky snadno obejít.

Kudy povede dětská trať, jak bude náročná a budou si ji moci děti v pátek vyzkoušet?

Dětská trať bude natažena podobně jako v loňském roce a nebude se jednat pouze o ježdění po rovině, ale využijeme opět část prostřední sjezdovky lyžařského areálu. Jelikož v pátek budou vrcholit veškeré přípravy, tak trať si budou děti moci vyzkoušet až v sobotu při zaváděcím kole.

Vaše závody se jedou o velikonočních svátcích, chystáte pro diváky a jezdce nějaké velikonoční překvapení?

No malovaná vajíčka to nebudou, snad se můžete těšit na domácí buchty (úsměv).

Více o startu motocyklového seriálu v Chuchelně

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT