Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

04.12.2015 20:55:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Přichystali jsme pro vás přehled kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších konaných od 4. prosince až do konce roku se vztahem k vánocům, zimě nebo lidovým obyčejům. Najdete zde proto jarmarky, vánoční trhy, ale i dětské akce nebo koncerty.

Výčet určitě není úplný a může být průběžně doplněn. Pokud vám zde chybí vaše oblíbená akce, tak můžete její stručný popis zaslat na náš email redakce@nasepojizeri.cz.

Přehled bude postupně doplňován. Jak probíhala rozsvícení vánočních stromů a stromků si prohlédněte v předchozím přehledu zde.

Středa 2. prosince

Vánoční trhy na Bělišti propuknou na začátku prosince

Vánoční trh na Bělišti
Od středy 2. do neděle 6. prosince proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů v prostorách národopisné expozice Městského muzea na Bělišti, kde bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží. Samostatná pozvánka

Pátek 4. prosince

Mikulášská nadílka v Jilemnici
Příjezdu Mikuláše a následné nadílce na Masarykově náměstí, bude předcházet krátký koncert.
Místo konání: Jilemnice, Masarykovo náměstí 16.00.

Adventní podvečery v Tržnici řemesel v Jilemnici
Co budeme tvořit? Adventní a vánoční dekorace, korálkování, malování na textil, zdobení perníků. Těší se na Vás Korálková dílna, Floristická dílna, K-moda, Spolek dam a dívek.
Místo konání: Jilemnice, č.p.1 Tržnice řemesel 16.00 - 19.00.

Turnovští senioři si užili adventní koncert Adventní koncert Musica Fortuna v Turnově
Městský úřad Turnov - odbor sociálních věcí pořádá pro seniory a osoby se zdravotním postižením na Adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna od 18 hodin v Městském divadle v Turnově. Článek o koncertu

Sobota 5. prosince

Vánoční jarmark waldorfská ZŠ
Třídní stánky, řemeslné a umělecké výrobky nebo domácí pochoutky za vánoční atmosféry můžete obdivovat od 10 do 15.30 v ZŠ Waldorfská v Tyršově ulici v Semilech.

O víkendu děti potěší Mikulášské jízdy parních vlaků

IX. Andělská projížďka
Chcete si děti užít pekla trochu jinak? Zveme vás na IX. Andělskou projížďku. Zvláštní parní vlak s mikulášskou nadílkou a programem čertovské kapely.
Místo konání: Jilemnice, vlakové nádraží. Samostatná pozvánka

Dětské Mikulášské odpoledne a Mikulášská zábava Hrubá Horka
Sportovní a dovednostní hry a hlavně tanec bude k vidění od 14 hodin v sokolovně Hrubá Horka. na stejném místě se koná od 20 hodin i Mikulášská zábava neboli Posezení s Kapelníky a u horeckých specialit.

Vánoční trhy v Rokytnici nad Jizerou
Prodávat se budou od 13 hodin dárečky, vánoční ozdoby, svíčky, dekorace či další drobnosti, které vám pomohou vykouzlit příjemné vánoční chvilky plné klidu a pohody. Čekají na vás slavnostně vyzdobené stánky s pestrým sortimentem. Atmosféru budou dotvářet zpěvy koled místních dětí a kapel, program zakončí v 16.30 čertovská ohňová show a poté od 17 hodin i Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Do Vrchlabí opět za jarmarkem i na lyžecké závody postaru Vrchlabský jarmark a závody postaru
I v letošním roce zvou lyžci z Vrchlabí na Vrchlabský jarmark, který se bude konat v sobotu 5. prosince na náměstí T. G. M. ve Vrchlabí a s ním současně na již 8. ročník Lyžeckých závodů postaru. Sraz a prezentace závodníkův od 9.00 do 9.30 v Domě dětí a mládeže Pelíšek ve Vrchlabí, Husova ulice 212. Odtud vychází průvod v dobových krojích na náměstí TGM, kde budou jednotlivá družstva za velkého zájmu představena široké veřejnosti. Samostatná pozvánka

Vánoce na Grabštejně
Počátkem prosince si tradičně připomeneme nejen adventní čas, nýbrž i svátek patronky naší hradní kaple, sv. Barbory. Můžete se těšit nejen na zimně laděné prohlídky hradu, ale i něco teplého na zahřátí (včetně medoviny) a sladkého i slaného k zakousnutí, čeká Vás i další program - hudba, zpěvy a jiné - a samozřejmě naši kostýmovaní průvodci s adventním vyprávěním.  Letošní novinkou bude Česká mše vánoční v podání sólisty Opery ND pana Luďka Veleho za doprovodu pěveckého sboru.

Mikuláš zavítal i na lomnický led Mikuláš na lomnickém ledě
V sobotu hokejisté i "nehokejisté" oslaví Mikuláše na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou. Nebudou chybět čerti a andělé a také dárečky pro děti. Článek o akci

Neděle 6. prosince - 2. adventní

Vánoční zvoneček vypravuje + Mikulášská nadílka
Klasická činoherní pohádka s velkou výpravou a bohatým dějem, plný koled známých i neoposlouchaných nás zavede za Vánočním Zvonečkem, Jeníčkem který chystá dárek pro krásnou Mařenku a zlomyslným čertíkem, který vše pěkně zamotá... Nakonec vše dobře dopadne a všichni společně oslaví krásné vánoce se všemi tradičními vánočními zvyky... Po pohádce bude následovat Mikulášská nadílka.
Místo konání: Jilemnice, Společenský dům Jilm od 15 hodin.

2. Adventní koncert v kostele Železný Brod
Pěvecký sbor Janáček z Jablonce n. N. a Řetízek ze Železného Brodu vystoupí od 16 hodin v
kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod.

Adventní koncert waldorfské školy
Ve Státním okresním archivu v Semilech od 17 hodin. Zazní výběr z vánočních skladeb Adama Michny z Otradovic a další vánoční koledy.

Večer českých pastorel
Koncert pěveckého sboru Jizeran a Vrchlabského chrámového sboru od 18 hodin ve sboru dr. Karla Farského v Semilech. Sbormistři Jiří Kurfiřt a Radek Hanuš.

Čtvrtek 10. prosince

Vánoční posezení s důchodci
Tradiční předvánoční posezení s dechovou hudbou se bude konat ve Společenském domě Jilm od 14 hodin.

Vánoční tvořivá dílna Turnov
V rámci Klubu aktivní senior se koná od 13.30 tvořivá dílna s vánoční tematikou pro obyvatele penzionu v Žižkově ulici a další zájemce z řad veřejnosti. Lektorka Edita Nožičková a Simona Bakešová.

Pátek 11. prosince

Adventní podvečery v Tržnici řemesel v Jilemnici
Co budeme tvořit? Adventní a vánoční dekorace, korálkování, malování na textil, zdobení perníků. Těší se na Vás Korálková dílna, Floristická dílna, K-moda, Spolek dam a dívek.
Místo konání: Jilemnice, č.p.1 Tržnice řemesel 16.00 - 19.00.

Vánoční odlévání v turnovském muzeu
Odlévání vánoční rybky z olova neboli vánoční dílna pro veřejnost se koná vV rámci tradičních Vánočních trhů v Turnově. Můžete se těšit i na "Kapří stezku", která vás zavede do muzea a která bude zakončena právě v Kamenářském domě tvůrčí dílnou nazvanou Vánoční odlévání. Zde si spolu s dětmi budete moci vyrobit přívěšek s motivem ryby. Rybičku si sami odlijete z olova a to do vlastnoručně vytvořené sádrové formy. Akce s ekoná v pátek 11. 12. 2016 (14.00 - 18.00) i v sobotu 12. 12. 2016 (9.00 - 18.00).

Program turnovských vánočních trhů je opět bohatý

Vánoční trhy v Turnově
Letošní ročník vánočních trhů v Turnově se uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. prosince 2015 na náměstí Českého ráje. Oproti minulému roku se sice trhy nebudou konat v neděli, avšak program obou dnů bude trvat až do večerních hodin. Těšit se můžete na tradiční vystoupení turnovských základních škol i bohatý kulturní program, ve kterém zazní například cimbálová muzika Dušana Kotlára a další. Fotogalerie z proběhlé akce

Sobota 12. prosince

Pod dohledem Krakonoše proběhne další ročník Jilemnického jarmarku

Vánoční jarmark v Jilemnici
Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších "frejunků", tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům Jilm bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality jako jsou sejkory, medovina, a další. Jarmark bude zakončený slavnostním ohňostrojem. 
Místo konání: Jilemnice, Masarykovo náměstí. Fotogalerie z proběhlého jarmarku

Státní zámek Sychrov: Vánoční jazzový koncert
Netradiční vánoční koncert v zámecké galerii se ponese v jazzových tónech v podání kapely Jiří Mašík Quartet. Událost začne v 18 hodin večerní prohlídkou zámku, na kterou naváže o hodinu později samotný koncert v zámecké galerii. Vstupné jednotné 250 Kč.

Parním vlakem na opožděnou mikulášskou nadílku do KřižanMikulášské vlak Liberec - Křižany
Parní vlak pojede na mikulášskou nadílku po trase Liberec - Křižany a zpět v sobotu 12. prosince. Můžete si udělat romantický výlet do Kryštofova Údolí mikulášským vláčkem s historickými vagony a parní lokomotivou Kafemlejnek. Samostatná pozvánka

Předvánoční koncert na Valdštejně
Vánoční zpívání na Valdštejně s amatérským pěveckým sborem Provaz. začátek ve 14 hodin, vstupné dobrovolné. Přehled předvánočních akcí na hradě Valdštejn

X. Adventní koncert ve Bzí
Duchovní a vánoční hudba v podání rodiny Lédlovy od 16 hodin v kostele Nejsvětější Trojice ve Bzí. 

Obrazem: Vánoční Orient show v Košťálově 2015 Vánoční Orient show
Už tradiční předvánoční akce v sokolovně Košťálov od 16 hodin. Účinkují Sněhurky a sněženky, Jasmínky a sultánci, Dimitra, Khattya, Azza beya, Disko tance, Jitka Buriánková a další. Článek s fotogalerií z proběhlé akce

Adventní koncert Struňáci a hosté ze ZUŠ
Koncert ve Státním okresním archivu v Semilech od 17 hodin. Účinkují komorní orchestr Struňáci a hosté ze ZUŠ Semily, připravili Mirka Jeřábková a Jiří Kurfiřt.

Neděle 13. prosince - 3. adventní

Semilské fanoušky potěší vánoční koncert Janka Ledeckého

Koncert Janek Ledecký - Vánoce 2015
Během vánočního koncertu Janka Ledeckého zazní skladby ze zcela nového alba Na konci duhy, ale i všechny Jankovy vánoční skladby (např. Ryba rybě, A od těch časů nebo Sliby se maj plnit...), tak i další hity z jeho více jak dvacetileté kariéry. Doprovázet ho bude nejen jeho kapela, ale těšit se můžete i na skvěle harmonizující doprovod smyčcového Nostitzova kvarteta a vokalistek.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 490/450 Kč. Podrobnější pozvánka

3. Adventní koncert Železný Brod
Bohatý program v podání rodiny Lédlovy od 16 hodin v kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod.

Vánoční kamion Coca-Cola v Železném Brodě
Vánoční kamion plný soutěží, her, písniček a zábavy od 16 hodin na Náměstí 3. května Železný Brod.

Úterý 15. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ Turnov
Vánoční vystoupení žáků učitele hry na kytaru Petra Kostky a žáků hry na dechové nástroje učitele Jindřicha Bady, se uskuteční od 17 hodin netradičně v prostorách útulného dětského oddělení Městské knihovny Turnov.

Adventní vystoupení tanečního oboru ZUŠ Semily
Předvánoční taneční vystoupení žáků zdejší umělecké školy. V předsálí kulturního domu připomínáme výstavu žáků výtvarného oboru místní ZUŠ.
V sále KC Golf Semily od 17.00 hod. Vstupné dobrovolné.

Vánoční koncert Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční
Velmi smíšený sbor žáků, rodičů a přátel školy Komorní orchestr Biskupská.
Místo konání: Jilemnice, Společenský dům Jilm od 18 hodin.

Tradiční vánoční koncert ZUŠ Železný Brod
Koncert, kde se představí žáci všech oborů ZUŠ. Městské divadlo Železný Brod od 17 hodin.

Středa 16. prosince

Vánoce v liberecké Areně
Bílí Tygři Liberec ve spolupráci s provozovatelem arény pořádají ve středu od 9 hodin tradiční předvánoční akci pro děti z mateřských škol, prvního stupně základních škol a dětských domovů. Všechny děti do 10 let jsou s rodiči zdarma zvány na dopolední program plný zábavy. Článek z proběhlé akce 

Čtvrtek 17. prosince

Správa KRNAP dá opět do prodeje vánoční stromky s certifikátem FSC

Prodej stromků s certifikátem FSC
I letos na Vánoce nabídne Správa KRNAP zájemcům smrčky z krkonošských lesů honosících se certifikátem FSC. Stromky si zájemci mohou koupit ve Vrchlabí před budovou KCEV Krtek ve čtvrtek 17. prosince od 9 hodin až do vyprodání zásob. Ceny stromků budou od 45 do 150 korun. Samostatný článek

Posezení s Haverlanty - Rodiče hrají s dětmi
Charakteristika, popis akce: ZUŠ Jilemnice pořádá pro Adventní čas Posezení s Haverlanty a Rodiče hrají s dětmi Výtvarný obor - vernisáž Památky jilemnicka s prodejem prací žáků VO.
Obě akce jsou společné 17. 12. 2015 ve Sloupové síni v 17 hodin.

Sobota 19. prosince

Libštátský jarmark nabídne potřebné zboží i vánoční pohodu

Libštátský vánoční jarmark
Ochutnávky krkonošských specialit, tradiční stánky s různým vánočním sortimentem a nabídka vánočních stromků ze širokého výběru přímo od pěstitele. Ve dvoře u Janatů, pod zastávkou ČD v Libštátě od 10 hodin. Fotogalerie z proběhlé akce

Státní zámek Zákupy: Adventní koncert
Vystoupení akordeonisty a profesora pražské konzervatoře Josefa Hřebíka, začátek v 17 hodin, vstupné jednotné 70 Kč.

Adventní čas s vévodou Albrechtem z Valdštejna
Setkání s vévodou s nímž ozdobíte vánoční strom na hradě Valdštejn. Začátek ve 14 hodin, vstupné 50 a 30 Kč.

Betlémské světlo
Rozdávání Betlémského světla veřejnosti na Náměstí 3. května Železný Brod od 15.30.

Živý betlém Železný Brod
Cesta do „Betléma" za zpěvu koled na Náměstí 3. května Železný Brod od 17 hodin.

Vánoční koncert Jizerky
Koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Semilech od 18 hodin.

Neděle 20. prosince - 4. adventní

Adventní koncert Dům Na Sboře Turnov
Čtvrtý adventní koncert na počest 195. výročí založení knihovny v Turnově a 230. výročí narození pátera Antonína Marka. Účinkují Jitka Koláčná-Břízová housle, Ondřej Koláčný housle, Veronika Vildmanová zpěv. Od 15 hodin Dům Na Sboře Turnov.

Vánoční koncert kytarového orchestru Braunův betlém
Charakteristika, popis akce: Kytarový orchestr při ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř vedený Milošem
Dvořáčkem vás srdečně zve na Vánoční koncert, který se koná od 17 hodin v jilemnické Sloupové síni.

4. Adventní koncert Železný Brod
Tradiční koncert dětského pěveckého sboru Řetízek v kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod od 16 hodin.

Tradiční i netradiční koledy na Valdštejně
Vystoupení dětského sboru turnovských skautů na Valdštejně. začátek ve 14 hodin, vstupné dobrovolné.

Úterý 22. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ Semily
Na tradičním vánočním koncertě vystoupí mladí hudebníci, zpěváci, divadelníci, tanečníci a také překvapení lze očekávat...
V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné dobrovolné.

Zpívání před vánočním stromečkem Železný Brod
Tradiční zpívání koled, Betlémské světlo na Náměstí 3. května Železný Brod od 16 hodin.

Středa 23. prosince

FOTO: Skauti rozdávali na náměstí v Jilemnici Betlémské světlo

Rozdávání Betlémského světla
Již tradičně přivážíme do Jilemnice plamínek míru a pokoje - Betlémské světlo. Světlo je jedním ze symbolů Vánoc. Zapálením a předáváním světla si připomínáme vánoční poselství pokoje a úkol, který z něho vyplývá - uskutečňovat tento pokoj mezi lidmi. Odneste si plamínek Betlémského světla domů i Vy.
Místo konání: Jilemnice, Masarykovo náměstí 11.00 - 15.00. Fotogalerie z proběhlé akce

Vánoční trhy Harrachov
Vánoční trhy, které budou probíhat na „malém náměstíčku" v Harrachově naproti pensionu Rotunda až do 2. ledna. Návštěvníci Harrachova se při zimní procházce městem budou moci zahřát svařákem, občerstvit se či si koupit nějaký rukodělný výrobek na památku pobytu v našem městečku. A 1. 1. 2016 se jim naskytne jedinečná příležitost ochutnat tu nejlepší Novoroční česnečku, bude zde totiž probíhat soutěž o tuto nejlépe připravenou polévku. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Čtvrtek 24. prosince

Štědrý den na Valdštejně
Vánoční koncert dětského sboru I Dilletanti z Liberce pod vedením Čeňka Svobody. Začátek ve 14 hodin, vstupné dobrovolné.

Vánoční akce v Harrachově 2015 Koncert Jany Štěrbové v Harrachově
Vánoční koncert sopranistky Jany Štěrbové - přijďte si doladit tu správnou vánoční atmosféru prostřednictvím klasických vánočních koled v podání sopranistky Jany Štěrbové. Koncert se bude konat již tradičně od 14 hodin v harrachovském kostele sv. Václava. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Půlnoční mše svatá
Při tradiční slavnostní Půlnoční mši svaté zazní slavná Česká mše vánoční od J.J. Ryby Hej, mistře! Místo konání: Jilemnice, kostel sv. Vavřince 24.00.

Pátek 25. prosince

Boží hod vánoční
Mše svatá s vánočními zpěvy.
Místo konání: Jilemnice, kostel sv. Vavřince 9.00.

Vánoční bohoslužba Na poušti trochu jinak

Vánoční bohoslužba Na Poušti trochu jinak
Křesťanské společenství Turnov zve zájemce na již skoro tradiční evangelickou Bohoslužbu trochu jinak. Jinak než znáte, nebo než jste si možná představovali 25. 12. od 10 hodin v malebném barokním kostelíčku sv. J. Nepomuckého Na poušti nad Železným Brodem. Samostatná pozvánka

Štěpánská zábava Semily
Tradiční povánoční odlehčení s tancem nás čeká na rockovém koncertě SVR. Tentokrát večer zahájí skupina Stagnace hrající hard rock s českými texty. Po té už nejen pro všechny démony a démonky zahraje Semilský Výběrový Rock.
V sále KC Golf Semily od 21.00 hod. Vstupné 90 Kč.

Sobota 26. prosince

Státní zámek Sychrov: Vánoční koncert
Veselé vánoční hody. Účinkují - Zdena Kloubová/soprán, David Švec/cembalo, Jan Sládeček/violoncello, Petr přibyl/viola. Na programu jsou díla J. J. Ryby, A. Vivaldiho a další.

Koledování Na Poušti
Tradiční koledování v kostelíčku na sv. Štěpána - Kaple sv. Jana Nepomuckého Železný Brod od 13.30.

Vánoční koncert Musica Fortuna na Valdštejně
Tradiční vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru z Turnova na hradě Valdštejn. Začátek ve 14 hodin, vstupné 50 Kč, děti zdarma.

Svátek sv. Štěpána
9.00 Mše svatá se zpěvem koled. 15.00 Krkonošské koledy II., u jesliček zpívá spor mladých.
Místo konání: Jilemnice, kostel sv. Vavřince.

Zpívání koled v Harrachově
Svatoštěpánské zpívání koled v harrachovském kostele sv. Václava. Vezměte děti, rodiče, babičky, dědečky, strejčky, tetičky, kamarády, známé a pojďte si zazpívat od 17 hodin vánoční koledy do kostela. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Štěpánský koncert ve Vrchlabí
Správa KRNAP pořádá v kostelním klášteře ve Vrchlabí tradiční štěpánský koncert. V podání učitelů a žáků ZUŠ pod vedením Karla Halíře zazní od 16 hodin tradiční pastorely a česká varhanní hudba.

Neděle 27. prosince

Dětský vánoční karneval Těpeře
Sokolovna Těpeře od 14.30. 

Dětský karneval Semily
Odpoledne plné hudby, tance, smíchu, zábavy a her. Akci moderuje Standa Chatrč Chaloupka, dobrou muziku zajistí DJ Jakub Cubiq Bělík a o soutěže se postará Jíťa Bažantová.
V sále KC Golf Semily od 15 hodin. Vstupné 50 Kč dospělí a 30 Kč děti.

Vánoční koncert v kapličce v Mašově
Sbor dobrovolných hasičů Mašov srdečně zve na Vánoční koncert komorní hudby. Koncert se uskuteční v neděli 27. prosince od 16 hodin v kapličce v Mašově.

Vánoční koncert Camponotus
S vánočním programem vystoupí smíšený pěvecký sbor Camponotus Jilemnice.
Místo konání: Jilemnice, čp.1 Sloupový sál 18.00.

Koncert Františka Lamače a Jany Ryklové
Vánoční koncert houslisty Františka Lamače a zpěvačky Jany Ryklové se bude konat v harrachovském kostele sv. Václava od 19 hodin. Mimo vánočních písní zazní i skladby klasiků, jako G. Verdi, A. Dvořák. Dále vídeňští skladatelé jako F. Lehár, J. Strauss, z muzikálů např. Evita, Cats a pod. Vstupné je ve výši 200 Kč. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Pondělí 28. prosince

Varhanní koncert na Valdštejně
Vystoupí Radek Rejšek(varhany) a Vít Janata (trubka) ve skladbách starých mistrů na hradě Valdštejn. Začátek ve 14 hodin, vstupné 50 Kč, děti zdarma.

Úterý 29. prosince

Tradiční vánoční koncert v kostele sv. Vavřince
Účinkuje Strahovský sbor a orchestr. Zazní slavná Česká vánoční mše Hej mistře! J.J. Ryby.
Místo konání: Jilemnice, kostel sv. Vavřince 18.00.

Čtvrtek 31. prosince

Silvestrovský přípitek Skiáků
Silvestrovský přípitek Skiáků v 15.00 na Hraběnce. Koná se za každého počasí.

38. ročník Novoročního výstupu na Kozákov

Pátek 1. ledna 2016

38. Novoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 38. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2016 od 9 do 15 hodin. Podrobná pozvánka

Na Nový rok se půjde podeváté k rozhledně Nisanka Novoroční výstup na Nisanku
V pátek 1. ledna 2016 se koná 9. ročník výstupu k rozhledně Nisanka. Prezentace účastníků proběhne u rozhledny od 10 hodin do 14.30. Na místě bude pro všechny připraveno něco na památku, něco k zakousnutí i na zahřátí. Samostatná pozvánka

Novoroční výstup na Maják v Příchovicích
V pátek 1. ledna 2016 se koná Novoroční výstup na Maják u Muzea Cimrmanovy doby v Příchovicích. Účastníky bude čekat horké občerstvení a originální novoroční placka. 

Na Nový rok se vydají turisté opět i k rozhledně Štěpánka Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánka
KČT Tanvald pořádá ve spolupráci s obcí Kořenov již 25. ročník tradičního Novoročního výstupu na rozhlednu Štěpánka, která stojí na kopci Hvězda v Příchovicích. Pořadatelé účastníky očekávají u rozhledny v pátek 1. 1. 2016 mezi 10. a 16. hodinou. Pořádá Klub turistů Tanvald. Samostatná pozvánka

Novoroční výstup na Ještěd
Klub českých turistů TJ Lokomotiva Liberec pořádá 1. ledna 2016 již 41. ročník Novoročního výstupu na Ještěd. Trasa vede po schůdné modré turistické značce zhruba 4 km na vrchol Ještědu (1012 m n. m.). Prezentace se koná v Liberci - v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD u Turistického informačního centra v době od 8.30 do 12.00. Limit v cíli je do 14 hodiny.

Novoroční koncert manželů Lédlových na Valdštejně
Vánoční a silvestrovské melodie na hradě Valdštejn. Začátek ve 14 hodin, vstupné 50 Kč.

V Turnově opět chystají Novoroční ohňostrojNovoroční ohňostroj v Turnově
 Město Turnov a Zdeněk Pohl - ohňostroje zvou opět po roce Turnováky na Novoroční ohňostroj Na Lukách. Od 16.30 začíná kulturní program, od 17.00 samotný ohňostroj. Samostatná pozvánka

Výstavy související s vánočními svátky:

Betlémy v lomnickém muzeu již po čtrnácté

Betlémy v Lomnici nad Popelkou
Už 13. ročník tradiční výstavy betlémů bude v Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou zahájen v sobotu 29. listopadu. Po celý den bude navíc otevřena v muzeu dílnička pro děti, s možností zdobení perníčků. Výstava betlémů bude probíhat až do 6. ledna. Muzeum má otevřeno od pondělí do neděle, vždy od 9 do 16 hodin. Více podrobností

Kamenářský dům oživí betlémy ze sbírky Josefa Václava Scheybala Betlémy J. V. Scheybala v Kamenářském domě v Turnově
Adventní čas návštěvníkům Muzea Českého ráje v Turnově zpříjemní výstavy betlémů ze sbírky manželů Jany a Josefa Václava Scheybalových na Kamenářském domě. Výstava bude otevřena od 26. listopadu 2015 do 6. ledna 2016. Více podrobností

Barevné vánoce v Jablonci
Na výstavě barevné vánoce v Muzeu skla a bižuterie Jablonec nad Nisou bude k vidění další část z exkluzivní sbírky vánočních ozdob, kterou muzeum vlastní. Připraveno je několik set pestrobarevných luxusních skleněných špiček, raket, oliv, zvonků, srdcí či hvězd. vystava se koná od 3. prosince až do až do neděle 24. dubna 2016. Podrobná pozvánka

Skleněné betlémy opět zkrášlí galerii v Železném Brodě Skleněné betlémy v Železném Brodě
S adventním časem přichází do většiny měst a obcí celá řada krásných akcí a nejinak tomu je v Železném Brodě. Výstava Skleněné betlémy je však událostí, za kterou přijíždějí lidé z celé republiky, dokonce i ze zahraničí. Vernisáž výstavy proběhne v Městské galerii Vlastimila Rady již ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin. Podrobná pozvánka

Co jsme (ne)našli pod stromečkem
Co jsme (ne)našli pod stromečkem zjistíte v semilském muzeu Poslední letošní vernisáž v semilském muzeu se konala k vánoční výstavě s názvem Co jsme (ne)našli pod stromečkem. Zahájena bude již v pátek 4. prosince v 17 hodin ve výstavním sále muzea. Výstava je průřezem historie vánočních dárků i zdobení stromečků od konce 19. století do dnešní doby. Navštívit ji budete moci až do 31. ledna 2016. Fotogalerie z vernisáže výstavy

Nový rok na dobových pohlednicích
Výstava Nový rok na dobových pohlednicích vás přenese do minulostiVýstava pohlednic z první poloviny 20. století s vánoční tématikou nazvaná Nový rok na dobových pohlednicích se koná v jabloneckém kulturním a informačním centru od 28. listopadu do 30. ledna 2016. Samostatná pozvánka

Souhrny dalších kulturních akcí:

Anketa: Nejhezčí vánoční strom mají podle čtenářů v Desné

Anketa: Nejhezčí vánoční strom mají podle čtenářů v Desné

Skauti rozvezou Betlémské světlo do celého kraje

Vánoční akce v Harrachově 2015

Prosincové kulturní akce v Semilech

Prosincové kulturní akce v Železném Brodě

Prosincové kulturní akce v Turnově

Vánoční a novoroční program na hradě Valdštejn

Adventní čas naplno přichází i do Železného Brodu

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Adventní akce v Jablonci nad Nisou

Program turnovské knihovny Antonína Marka v prosinci

Program semilského muzea v prosinci

Adventní posilové vlaky z Liberce do Drážďan vyjedou už 28. listopadu

Hrady a zámky ožívají i v listopadu a prosinci

Ježíškova pošta otevírá turnovskou pobočku v pondělí 30. listopadu!

Loučenský betlém hledá osmnáctou figuru

Články a fotogalerie z proběhlých akcí:

Obrazem: Tříkrálové setkání u betléma v Dolní Branné

Harrachovský Lubor Moravec po kyselu nejlépe uvařil i česnečku

Nový rok byl v Turnově zahájen povedeným ohňostrojem

Na Ještěd letos na Nový rok vyšel rekordní počet účastníků

Obrazem: Silvestrovské setkání na Žalém

Obrazem: Kufrování s Krakonošem 2015

FOTO: Čertovská pohádka potěšila publikum ve Slané

FOTO: Na první svátek vánoční v Bozkově tradičně tancovali

FOTO: Skauti rozdávali na náměstí v Jilemnici Betlémské světlo

Obrazem: Zpívání koled na vrchlabském náměstí

FOTO: Libštátský jarmark nabídl potřebné zboží i vánoční pohodu

Obrazem: Vánoční Orient show v Košťálově 2015

Třetí adventní víkend byl v Turnově ve znamení vánočních trhů

Stopadesát vánočních stromků s certifikátem FSC zmizelo během hodiny

Vánoce v liberecké Areně přilákaly celkem 700 dětí

FOTO: Vánoční jarmark opět lákal na jilemnické náměstí

Děti z Kowar a Vrchlabí společně koledovaly

 

FOTO: Lyžníci a lyžci navštívili vrchlabský jarmark

Obrazem: Mikulášská nadílka na ledě 2015

 

FOTO: V Semilech popáté vybrali nejlepší kyselo

Obrazem: Mikulášský vlak v Martinicích 2015

Obrazem: Mikulášská nadílka v jeslích ve Vrchlabí

FOTO: Hostem Adventního benefičního koncertu byl Martin Písařík

Vstupní halu vrchlabského zámku opět zdobí vánoční strom

Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2015

Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzářily vánoční stromky

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

Nejčtenější články

26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT