Kulturní léto v Semilech 2021

01.07.2021 19:18:41 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kulturní léto v Semilech 2021

Jaké bude kulturní léto v Semilech? Pozvánka na letní páteční podvečery je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení zejména pro děti, ale určitě pobaví i dospěláky. Uvádíme přehled akcí KC Golf, kromě toho se budou konat i Krakonošovy letní podvečery a koncerty ve Fabrice 1861.

Pozvánka na letní páteční podvečery je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení zejména pro děti, ale věříme, že pobaví i dospěláky.

Příjemné hudební chvíle můžete strávit s dechovou hudbou Semilská 12, která se rozezní v prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf v pátek 2. července od 17 hodin. Místní dechovka vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera. V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

Mladší generaci zveme tentýž večer na Disco párty. Megahity od 90. let do současnosti Vám namixují na prostranství před KC Golf 2. července od 22 hodin rozhlasové legendy DJ Aleš Mastník a DJ Jarda Hoření.

V pátek odpoledne 9. července bude program věnován dětem. Na Ostrově bude od 16 hod. pohádka Sněhurka Jestli si myslíte, že ji dobře znáte, budete možná překvapeni. Kdo uvidí - pochopí. Loutkovou pohádku zahraje divadlo Lokvar a je určena zejména pro děti, které se nebojí projevit svůj názor. V případě špatného počasí proběhne pohádka v KC Golf.

Večer bude zase hudební 9. července od 21 hodin, kdy to na Ostrově rozbalí rocková kapela Suffering Souls. Hrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava konat nebude.

Především dětem v pátek 23. července zpříjemní den na Ostrově od 16 hodin pohádkový příběh Patálie pana Paka o lásce, která prý hory přenáší. Ale co když se do sebe zamilují odpadky ze dvou různých kontejnerových rodin? Pohádka souboru Pohadlo, aneb pohádkové kukadlo je protkaná spoustou písniček a říkadel. Tak jako u předchozí pohádky bude představení v případě nepříznivého počasí uvedeno v KC Golf.

Celodenní program pro celé rodiny si užijete v sobotu 14. srpna. Čeká vás Sraz parních stříkaček, který připravil SH ČMS-SDH Semily I. Krom prohlídky krásných parních stříkaček se můžete zúčastnit dálkové přepravy vody. Na Ostrově bude od 11 hodin kulturní program plný hudby a zábavy, který připravilo KC Golf. Program zahájí country kapely KTP z Mladé Boleslavi. Nejmladší diváky nalákáme na pohádku o těstu, chlebu, zadělávání a pečení Otěštánek i na svižné dětské písničky kapely Babylon band. Hudební produkci si návštěvníci užijí až do pozdních hodin. Fanoušci už ví, že s kapelou The Peanuts bude blues! Všechny věkové generace si získá Magnum Jazz Bigband a večer ukončí neotřelá party kapela Superhero Killers.

Poslední letní hudební pozvánka je na prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf, kde v neděli 29. srpna proběhne od 14 hodin Memoriál Tomáše Hyky. Již počtvrté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje country kapela Fous z Jablonce nad Jizerou a kapela Undergrass. O nevšední zážitek se postará výrazná osobnost českého filmu, která se proslavila kontroverzními písničkami Jiří Schmitzer. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.

„Na všechny letní akce je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí proběhne program až na výjimku v KC Golf.  Všem návštěvníkům kulturních akcí přejeme krásné slunné léto a budeme se s nimi rádi setkávat na dalších akcích," uvedl Kolektiv Kulturního centra Golf Semily, p.o.

Léto v Semilech 2021:

pátek 2. července

SEMILSKÁ 12
Tradiční letní promenádní koncert místní dechové hudby, která má za sebou již letitou tradici a vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 17.00 hod.V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

DISCO PARTY - ROZHLASOVÉ LEGENDY
Letní akce pod širým nebem. Hudbu širokého spektra Vám namixují rozhlasové legendy Aleš Mastník (RCL, E2, RČH, Čro) a Jarda Hoření (RCL, RČH, Čro). Disco s megahity od 90. let do současnosti.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 22.00 hod. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.

pátek 9. července

SNĚHURKA
Kdo je krásnější? Královna nebo Sněhurka? Je myslivec krutý? A jsou trpaslíci pořádkumilovní?
Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Kdo uvidí - pochopí.
Loutková pohádka divadla Lokvar pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.
Park Ostrov od 16.00 hod. V případě špatného počasí proběhne pohádka v KC Golf.

SUFFERING SOULS
Rocková zábava nabitá skladbami předních českých i světových kapel. Kvalitní rock místních stálic oživí zpěvačka Nikita.
Park Ostrov od 21.00 hod. V případě špatného počasí se zábava nekoná.

pátek 23. července

PATÁLIE PANA PAKA
Láska prý hory přenáší, ale co když se do sebe zamilují odpadky ze dvou různých kontejnerových rodin? Má jejich láska naději ve věčném souboji, který mezi sebou vedou Plastikové a Sklapuleti? Pohádka souboru Pohadlo, aneb pohádkové kukadlo je protkaná spoustou písniček a říkadel.
Park Ostrov od 16.00 hod.

sobota 14. srpna

SRAZ PARNÍCH STŘÍKAČEK
Celodenní program pro celé rodiny pro Vás připravil SH ČMS-SDH Semily 1 ve spolupráci s KC Golf. Krom prohlídky krásných parních stříkaček se můžete zúčastnit dálkové přepravy vody. Na Ostrově bude od 11 hod. kulturní program plný hudby a zábavy, který připravilo Kulturní centrum Golf.
11.00 uvítání a vystoupení country kapely KTP z Mladé Boleslavi, která hraje převážně české country.
13.00 Pohádkový příběh o těstu, chlebu, zadělávání a pečení: OTĚŠTÁNEK Studia Damúza ožije v kuchyni a kyne rychleji, než byste čekali...
14.00 BABYLON BAND desetičlenná kapela z Prahy, která naláká na originální a svižné dětské písničky.
15.00 Program okolo parních stříkaček a dálkové přepravy vody.
18.00 THE PEANUTS kapela ze Semilska složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především bluesrock.
20.00 MAGNUM JAZZ BIGBAND pražská kapela složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale hlavně latina, funk, rock, dokonce i hip-hop.
22.00 SUPERHERO KILLERS neotřelá party kapela, která Vás roztančí. Jedenáctičlenný band se silnou dechovou základnou s nadupaným, neotřelým aranžmá plným funky, pop a soul rytmů.
Park Ostrov od 11.00 hod.

neděle 29 srpna

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
již počtvrté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje country kapela FOUS z Jablonce nad Jizerou a kapela UNDERGRASS. O nevšední zážitek se postará JIŘÍ SCHMITZER jeden z nejvýraznějších českých písničkářů a zároveň výrazná osobnost českého filmu, který se proslavil kontroverzními písničkami. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 14.00 hod.V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.

Samostatné pozvánky a související články:

Pouť v Semilech bude, ale bez kulturního programu

FOTO: Kapela Monkey Business probudila Kozákov!

Letní kino v Semilech bude!

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Další tipy na prázdninové akce:

Program semilského muzea o prázdninách

Turnovská kultura v červenci

Prázdninový program Turnovské léto 2021

Program Jilemnického léta 2021

Sedmihorské léto přesouvá některé akce na novou scénu do Troskovic

Program Krajské knihovny v Liberci o prázdninách

Turnovské letní kino v červenci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela garáž ve Stružinci, hasiči zachránili auto i přilehlý dům
Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT