Kvůli rozsáhlému požáru lesa aktivovány hasičské jednotky 3. stupně

23.07.2018 15:14:04 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli rozsáhlému požáru lesa aktivovány hasičské jednotky 3. stupně

Kvůli dlouhotrvajícímu teplému a převážně suchému počasí vzrostlo na území Libereckého kraje nebezpečí požárů. V posledních dnech zasahují hasiči především u požárů travních a lesních porostů. O víkendu mají hasiči za sebou 14 takových událostí.

Například rozsáhlý požár lesa likvidovali během víkendu hasiči v Hamru na Jezeře nedaleko Stráže pod Ralskem. „Byl vyhlášen 3. stupeň poplachu a celkem do boje s živlem nastoupilo 12 jednotek. Požár byl ohlášen v 17.07 s tím, že hoří vzrostlý borový porost ve velmi nepřístupném terénu. Kvůli větru a špatnému přístupu se oheň rychle rozšířil až na plochu 1, 5 hektaru. Požární vodu na místo dopravovaly jednotky kyvadlově. Nabízelo se i povolání vrtulníku s bambivakem, ale vzhledem k hustotě porostu by hašení z výšky nepřineslo dostatečný efekt. Hasiči se tedy museli s ohněm poprat sami. V sobotu se nasazeným jednotkám podařilo ohraničit požářiště a v neděli odpoledne zlikvidovaly poslední ohniska. Vzhledem k tropickým teplotám byl zásah hasičů extrémně náročný," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Český hydrometeorologický ústav vydal 23. 7. 2018 v dopoledních hodinách výstrahu, která upozorňuje na zvýšené riziko výskytu požárů právě z důvodu extrémně suchého počasí. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v souvislosti s touto výstrahou doporučuje vyvarovat se aktivit, které by mohly vyvolat požár. To znamená: nerozdělávejte v přírodě oheň ani nevypalujte trávu na zahradách. Dejte pozor na odhozené nedopalky cigaret a omezte používání přenosných vařičů či jiných zdrojů otevřeného ohně v přírodě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů
Noční požár chalupy v Kořenově zaměstnal šest jednotek hasičů
Hasiči varují před lesními požáry, nahrává jim sucho
K požáru lesa na Českolipsku už vyjelo 20 jednotek hasičů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT